Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Pa nisam ja zahtevan cijenjeni gledatelj serija. Meni dobro. Zapravo, meni se sviđa što je uprošćeno na kraju. Neko će verovatno reći "uplićeno", ali... Mislim normalno, pričao sam sa ljudima koji su odgledali kad je trebalo i znao sam unapred da nema šanse da se SVE objasni, tako da me to nije posebno pogodilo. Što se mene tiče ono što je najbitnije i jeste objašnjeno. Mada, kažem, imam još 4 epizode, ko zna... Mislim, ono, međuljudski odnosi "u vrtlogu" borbe dobra i zla, meni je to ok i mislim da je ispričano na inovativan način i na ekstremno zanimljiv način. Kapiram da su oni skloniji SF-u ostali razočarani. O kvalitetu kapiram da se može diskutovati, ali je zabavno do besvesti. Sad, svako gleda šta ga zanima - meni su, na primer, ona putovanja kroz vreme dobro urađena. Međuljudski odnosi su mi isto dobro urađeni. Rečeno mi je da ima nelogičan kraj u tom smislu te to ostaje da vidim. Michael Emerson je ubedljivo najbolji glumac u seriji, apsolutno je fantastično odigrao Bena. Ne znam, možda napišem još utisaka kad odgledam i te 4 epizode...Edit: gledao sam ja i ranije poneku epizodu tu i tamo, ali nit sam se nešto toga sećao, nit je ovo serija koja može tako da se gleda. Ovo sam prvi put seo i za oko 2 meseca sve odgledao.

Edited by MancMellow
Link to comment

pa super da ti je super, bas mi je drago :)aj napisi ponovo utiske kad odgledas finale, pliz, bas me zanimaboze, kolko sam obozavala tu seriju, preko granica pristojnosti

Link to comment

Potpuno (sada) razumem kako neko može da religijski voli tu seriju, jedino što ja generalno nisam, to, "serije" tip, pa nemam takav doživljaj po prirodi. Mislim, ova serija na kraju svih krajeva i jeste religijska u neku ruku.

Edited by MancMellow
Link to comment

dada, jeste religijska, a to je i sasvim ok opis angazmana oko nje, u pravu si. mada mene nije odusevljavao taj religijski aspekt serije, nego onaj sf.

Link to comment
dada, jeste religijska, a to je i sasvim ok opis angazmana oko nje, u pravu si. mada mene nije odusevljavao taj religijski aspekt serije, nego onaj sf.
Pa onda me čudi da te na kraju nije razočarala :) Mislim, ne "oduševljava" ni mene taj religijski aspekt, nego jedan drugi* :)(a nije ljubavni tročetvorougao :lol: ) ali mi ni ne smeta i kad se upakuje kako treba mislim da ne škodi* neću da ga imenujem jer bi zvučalo banalno, bar dok ne nađem neku bolju definiciju od one koja mi prvo pada na pamet Edited by MancMellow
Link to comment

pa razocarala me na kraju, nemoj da ti pricam koliko :Dsad mi komicno kad se sjetim. ali pogolema je bila investicija u seriju s moje strane, tako da mi je razocaravajuci kraj jako tesko pao.edit: koji drugi aspekt? aj reci :), sta ima da zvuci banalno

Edited by morgana
Link to comment

pa banalno bi bilo reći "politički", a i netačno, malo je drugačije, pokušavam da nađem reč (ili bar par reči, ne više) za taj kontekst koji bi opisivao tačno i prirodu konteksta i njegov, ipak, najvažniji aspekt - borba dobra i zla. Pokušaću... Mada ima i skoro banalnih stvari na prvi pogled, a koje su mi ipak bile zanimljive. Dve grupe ljudi iz aviona padaju na različita mesta. I sad, oni koji su dalje od opasnosti od početka žive na obali sa nekim poušajima nastanjivanja u unutrašnjosti, prilično je slobodna zajednica, a vođe su lekar i prevarant. Druga grupa, bliže nepoznatom neprijatelju odmah odlazi u unutrašnjost ostrva, u prvi plan izbijaju bad cop i narko-diler ubica i nema mnogo priče :D Ali to je samo jedna stvar, a ne bih da svaku opisujem ovako detaljno. A sigurno je to već negde opisano, ali nemam pojma, pošto ništa od tih foruma, lostopaedija i ostalog nisam čitao, samo ono što su mi ljudi koji su gledali seriju pričali.

Edited by MancMellow
Link to comment

super je taj politicki aspekt. od pocetka su oni sasvim fino krenuli u rekreiranje ljudskog drustva kroz etape sa dosta filozofskih referenci. sve je to jako dobro odradjeno, zabavno a inteligentno i provokativno, od imena likova do skrivenijih znacenja dogadjaja, jedino sto na samom kraju serija odlazi previse u apstrakciju pa donekle nipodastava i sopstveni i trud gledalaca. javi kad pogledas finale. sta je to 4 epizode, jedno popodne ili dva :D

Link to comment
jedino sto na samom kraju serija odlazi previse u apstrakciju pa donekle nipodastava i sopstveni i trud gledalaca.
Plus jedan... minus "donekle", plus "potpuno".I nije baš na samom kraju. Odavno su se oni izgubili u apstrakcijama, ispraznim trtljanjima sa centralnom tematikom "da nam prođe vreme". Serija je IMO propala kad su istrošili to flashback upoznavanje likova a nisu znali čime da ga zamene. Manjak radnje, manjak sadržine, manjak koherentnog zapleta, sve sama forma i besramno navlačenje.
Link to comment

Verovatno je drugačije kad imaš celu seriju na kompu na izvolte i kad sa nestrpljenjem očekuješ kaće sledeća epizoda kaće sledeća epizoda i onda...(skoro) ništa. U mom slučaju to je značilo - pa ništa, aj sledeću epizodu da vidim jel će nešto da se desi i...nešto se uglavnom desi :D

Link to comment

manc, nemoj da slusas vinija, on ce jos crnje da ti prica nego sto u stvari misli.ja samo da ti dodam da je to omiljena serija roja kina i kantone, ne treba ti vise :P

Link to comment

obojice? wow :D To je to - serija je odlična :lol:a kapiram da je to onda uticalo i na uinijevo mišljenje :P

Edited by MancMellow
Link to comment

ma da, roj je cak rekao da je njegov labrador gledao s njim epizode kad god se vinsent pojavljivao.a kantona prica o lostu u nekom od intervjua koji je dao u doba filma, tipa, kako je lako predvideti ponasanja male grupe ljudi osudjenih da budu na istom mestu itd, oni intervjui kad hoce da menja svet.

Link to comment
ja samo da ti dodam da je to omiljena serija roja kina i kantone, ne treba ti vise :P
How is that a good thing? :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...