Jump to content

Lost


jms_uk

Recommended Posts

ovo moze i iz foruma u zivot, kad je bila ova prepiska, ja lepo sanjam kako ovu raspravu vodimo kao martin i dejmon, da konacno rascistimo gikovski rat ko je kome sta rekao i da li je martin stvarno izjavio da samo moli boga da ne sjebe kraj serijala kao sto je to lost uradio :Dtako da, dzordze rr, nastavljamo

I ja bih, imajući u vidu kakvu sam ciglu upravo prodao za milione i milione dolara. To je svakako hvalevredno dostignuće. Ali ponekad, pred ogledalom u kupatilu, iza zaključanih vrata jedne od mojih šest vila po raznim tropskim ostrvima... bilo bi me malo sramota.
eh, kamo lepe srece da je tako. slag je kod dzejdzeja i abcja. brajan kej von je negde napisao da mu je ono honorara sto je dobio od losta bilo dovoljno da sest meseci razvlaci odluku da li ce prihvatiti neku marvel ponudu ili nece. a van para, u onom cet-intervjuu koji sigurno neces gledati, dejmon prica kako je islo pisanje. ukratko, do cetrvte epizode se nije znalo da li ce uopste biti nastavka, potom je strajk scenarista napravio veliki lup u trecoj i da su scenariji za nekoliko epizoda morali da budu umuvani u one koje su jedino mogle da se snime i tako dalje.
Čekaj draga, ne mogu da svarim ovakve pseudoargumente... kao, Lost je super jer su ga fanovi pratili multimedijalno i igrali ARL games, a pritom je emitovan na non-HBO televiziji? :blink: Tako možeš svaku kritiku da razvodniš i sve da relativizuješ.
ne, ne, zaleteo si se. nije super lost zbog toga, nego jeste prekretnica koja je donela to sve. ne kazem to (samo) ja, nego oni koji se bave i razumeju tv prikljucenija. emitovanje na nekablovskoj televiziji nosi ogromna ogranicenja -- najbolje o tome pise dzeri stal, a i sve omiljene stripadzije koje su se oprobale na televiziji. prvi put posle dugo vremena je mreza stala iza serijala koji nije ni sapunica, ni krimic, ni sf, nego nesto sto mesa sve to i puca na ciljne grupe koje ne trose najvise para na proizvode oglasivaca, a da se pritom i malo (puno) zahtevnija publika ne oseca uvredjenom dok gleda.
Poenta stoji: Lost je obećavao kule i gradove, a na kraju isporučio ništa s duplim kečapom. Svi smo bili donekle zaslepljeni obećanjima datim u startu, kad su nas bombardovali teaseri i misterije... ali vi preživeli fanovi ste nažalost nekako ostali trajno zaslepljeni. Odbijate da prihvatite da su sva ta obećanja izneverena, i dalje vas toliko drži prva sezona da ste spremni i šestu da progutate :(
ok, ovo je nesto o cemu se moze raspravljati samo tacku po tacku, ali pretpostavljam da nisi toliko zaludan da bi se jos i time bavio. moja jedina zamerka je sto bendazmin nije zavladao svetom, ali to nema veze ni sa cim :Dko sto gervasius rece, ne mislim da je najbolja serija na svetu, ali jeste mi srcu i glavi vrhunski vazna jer je spojila i krosreferencirala toliko toga sto mi je blisko, bitno itd, da zaista ne mogu a da je ne drzim na vrhu licne top liste. jbg, nista me nije nateralo da uzmem knjigu iz fizike ili filozofije u ruke posle toliko vremena, meni dosta.
Ma daj, suludo je pričati da je Lost ubacio geek kulturu u mainstream. To je isto kao da se kaže da je fudbal izmišljen početkom devedesetih jer nam je tada Sky podario Premijer ligu. Fanovske supkulture su postojale pre Losta i postoje posle Losta, meni se čini neizmenjene. To što danas svako ima kameru kod sebe pa sve što se desi ide na youtube a pre 10 godina nije tako moglo, to sigurno nije zasluga Losta nego tehnološkog razvoja.
eh, nije suludo. ima puno brojki koje to potkrepljuju, evo ti najbanalnije - comicon u san francisku je 2004 u maju posetilo oko 4 hiljade ljudi, 2005, uz dodavanje lost standova, oko 17 hiljada. naravno da su fanovske supkulture postojale i pre i posle, ali su usle u domove, jelte, u kojima pre nisu bile. sto pokazuje i koloplet serija koje vec dve godine pokusavaju slicno, a nijedna jos uvek ne stize ni blizu. mozemo i da poredimo, sta se pojavilo u vreme losta? prison break i ne mogu da se setim dalje, house mozda? i sve one su imale jednake tehnolosko razvojne mogucnosti kao i lost, a ja nikad ne videh toliko "fanijade" ni za jednu. csi? sem fransiza koje jedu same sebe i postaju sopstveni paradoks, nijedna nije bila ni toliko gledana, ni toliko prepricavana, ni toliko razmatrana. a cak nisam ni pomislila na you all everybody.
Nikako, niti sam ikad tvrdio da je "revolucija". Vidiš, ja ne mislim da je ta nefer prednost GoT u odnosu na Lost neki kvalitet sam po sebi, to je jednostavno činjenično stanje: Ta serija se zasniva na knjigama koje već decenijama unazad piše jedan čovek. Zna se gde se ide, a uglavnom se zna i kako će se do tamo doći. To je daleko lakše nego pisati scenario od nule, ali kad se autor toga već poduhvati i krene da nudi i mami i zapliće bez ideje šta to sve znači i gde ide... onda preuzima ogromnu odgovornost. Kad na kraju ispadne da je sve bila forma bez sadržaja, onda dobijamo tu "plitku i ispraznu priču" o kojoj govorim.Hoću reći, da sam u startu znao da je Lost serija o dva natprirodna bića koja čuvaju "nešto" na jednom magičnom ostrvu, te o wacky adventures grupe ljudi koji se "slučajno" sa njima upetlja... ne bih ni gubio vreme na to. Ali obećano mi je mnogo, mnogo više.
poredjenje sa got sam, naravno, postavila kao zezanje, jer ne postoji skoro nista po cemu se mogu porediti sem same tv forme, pa nema ni smisla nastavljati o tome.okej, prihvatam razocarenje ishodom, ali me stalno mami to "obecano mi je mnogo vise". ja ne osecam da mi je bilo sta obecano, samo sam pratila pricu i dobila sam njen kraj, meni zadovoljavajuci, mnogima ne. ali ne prihvatam plitku i ispraznu pricu, jer nije takva. tvoja dva natprirodna bica su za nekog nesto drugo, wacky adventureri imaju sasvim dovoljno razjasnjenje razloge (uzroke?) zasto su tu gde jesu, sapunasti elementi su pokriveni razradom price i tako...
Ne. Bilo je dovoljno u prvoj sezoni da znamo samo da je lik "specijalan", da svi nešto mute oko njega. To ne može da bude dovoljno na kraju serije. Ne može da ostane sve na naznakama bez ikakvog značaja za radnju. Ne sme. Jer kad je to slučaj - i ne samo oko Walta nego u milion drugih primera - publika se oseća prevarenom.
ali probali su da ga namame i dobri i losi i nije se dao. gotovo. kao i loka, uostalom. ajde malo out of the box razmisljanja, zar treba za sve razjasnjenje u najsitnija crevca :D
Nema problema, ali ja stvarno nisam fan GoT nigde u rangu tvoje manične odanosti prema Lostu :) Mene tu pre svega interesuju knjige, seriju gledam samo kao neki propratni bonus materijal. A ako se i u knjige razočaram, neće mi biti frka da sebi to priznam. Ako odnekud slete vanzemaljci i dovedu onu ribu iz Dinastije na presto, sigurno neću orgazmično tvrditi da je to najbolji rasplet svih vremena i da treba da budemo srećni što smo bili savremenici Džordža Martina :D
priznaj da si smisljao frazu "manicna odanost" :D odlicno zvuci, ja bih za samu sebe bila mnogo nediplomatskija.vidis, to i jeste ono sto me je najvise privuklo i zadzalo lostu, pisanje. nekoliko mi dragih zanrova spojeno u jedno, uz neimanje gnomova, goblina i tih fantasticnih bica koje ne mirisem previse, ali sa dovoljnom dozom nadnaravnog jelte da bude edzi. i ni u jednom od svih tih aspekata nisam razocarana, to jest, sasvim je dovoljno men of science da ne prevladaju men of faith i obrnuto, opsesija da kontrolisu vetropirastost, oslanjanja i pozivanja na stvari, teze i ideje koje mi, u najvecem broju, ne deluju tupavo ili besmisleno, bez obzira na zanrovske odrednice. ili recima harolda robinsa, orgazam je divna stvar, ali svi zaboravljaju da je mnogo vaznije kako doci do njega. te tako, rasplet mozda nije pomeranje planete (mada su moje primedbe minimalne, priznajem), ali je predigra bila neponovljiva.
Link to comment
ne, ne, zaleteo si se. nije super lost zbog toga, nego jeste prekretnica koja je donela to sve. ne kazem to (samo) ja, nego oni koji se bave i razumeju tv prikljucenija. emitovanje na nekablovskoj televiziji nosi ogromna ogranicenja -- najbolje o tome pise dzeri stal, a i sve omiljene stripadzije koje su se oprobale na televiziji. prvi put posle dugo vremena je mreza stala iza serijala koji nije ni sapunica, ni krimic, ni sf, nego nesto sto mesa sve to i puca na ciljne grupe koje ne trose najvise para na proizvode oglasivaca, a da se pritom i malo (puno) zahtevnija publika ne oseca uvredjenom dok gleda.
Sve je to lepo, ali ne govori skoro ništa o kvalitetu Losta kao serije u celini. Ne menja činjenicu da su autori Losta nasumično uleteli u ono što nisu mogli da izguraju do kraja; niko nije očekivao takvu gledanost, ni oni ni network... They tried, and they failed miserably. Lekciju znamo.
eh, nije suludo. ima puno brojki koje to potkrepljuju, evo ti najbanalnije - comicon u san francisku je 2004 u maju posetilo oko 4 hiljade ljudi, 2005, uz dodavanje lost standova, oko 17 hiljada. naravno da su fanovske supkulture postojale i pre i posle, ali su usle u domove, jelte, u kojima pre nisu bile.
Kako su ušle, tako su i izašle. Kao što sama kažeš, taj perfect storm su mnogi od tada pokušali da ponove i nisu uradili ništa. Ne vidim da je tamo neka geekovska kulture danas opšteprihvaćena i da ima mesto u domovima prosečnih američkih porodica. Ne vidim ni da je sam Lost stvarno sadržao neke elemente iste. To što su je kasnije zajahali i iskoristili internetsku hype-mašinu ne znači praktično ništa.
okej, prihvatam razocarenje ishodom, ali me stalno mami to "obecano mi je mnogo vise". ja ne osecam da mi je bilo sta obecano, samo sam pratila pricu i dobila sam njen kraj, meni zadovoljavajuci, mnogima ne. ali ne prihvatam plitku i ispraznu pricu, jer nije takva. tvoja dva natprirodna bica su za nekog nesto drugo, wacky adventureri imaju sasvim dovoljno razjasnjenje razloge (uzroke?) zasto su tu gde jesu, sapunasti elementi su pokriveni razradom price i tako...
Za mene je kurta, za nekog drugog je možda murta, i tako... Čim čujem da neko obrazlaže kvalitet različitim nivoima konzumerske percepcije, odmah znam koliko je sati :PLost je savršeno obavio inicijalnu navlaku. Ponude misteriju upakovanu u disaster/desert island scenario, nabacaju nekoliko misterioznih likova, i pumpaju taj "guys, where are we?" aspekt do besvesti. A kad god je neko pitao autore, govorili su da tačno znaju u čemu je stvar, da osnovne plot elements imaju isplanirane do samog kraja.Zato kažem da je bilo obećano. Da bi navlaka bila efikasna, morali su da nas ubede da će nam sve biti objašnjeno na kraju. Ja sam ubeđen da mi kao TV publika u stvari svo vreme čeznemo za kompleksnom, dobro ispričanom pričom - zavaravamo se da nas zanimaju neki drugi, efemerniji elementi, ali u suštini hoćemo isto što smo hteli još od vremena kad se pričalo oko logorske vatre. Hoćemo da nam se izmisli nešto za šta sami nemamo dovoljno mašte, i da nam se to onda efektno iznese. Eskapizam 101.Kad to izostane, kad se upotrebi pristup koji je Lost upotrebio (stab in the dark - šta ako na primer ovo, da to može, a posle možda ono, u to je baš kul, a mogli bismo kasnije ipak ono) razočaranje je neizbežno. Neko nam je ispričao samo prvu polovinu priče. Imali smo unspoken contract sa pripovedačem da zna kako se priča završava! Umesto toga, on je nabadao od rečenice do rečenice, da vidi na šta kako reagujemo... šta oseti da nam se svidelo, to pokušava dalje da razvije. I tim pristupom može da se dobije dobra priča. Ali pripovedač mora da bude jako vešt. I ne dolazi u obzir da mu pažnju skreće tri miliona usputnih faktora kao što na televiziji mora. Ne krivim ja njih što nisu umeli ni da zapletu ni da raspletu dobru misteriju. Krivim sebe što sam im poverovao da umeju :(
ali probali su da ga namame i dobri i losi i nije se dao. gotovo. kao i loka, uostalom. ajde malo out of the box razmisljanja, zar treba za sve razjasnjenje u najsitnija crevca :Dpriznaj da si smisljao frazu "manicna odanost" :D odlicno zvuci, ja bih za samu sebe bila mnogo nediplomatskija.vidis, to i jeste ono sto me je najvise privuklo i zadzalo lostu, pisanje. nekoliko mi dragih zanrova spojeno u jedno, uz neimanje gnomova, goblina i tih fantasticnih bica koje ne mirisem previse, ali sa dovoljnom dozom nadnaravnog jelte da bude edzi. i ni u jednom od svih tih aspekata nisam razocarana, to jest, sasvim je dovoljno men of science da ne prevladaju men of faith i obrnuto, opsesija da kontrolisu vetropirastost, oslanjanja i pozivanja na stvari, teze i ideje koje mi, u najvecem broju, ne deluju tupavo ili besmisleno, bez obzira na zanrovske odrednice. ili recima harolda robinsa, orgazam je divna stvar, ali svi zaboravljaju da je mnogo vaznije kako doci do njega. te tako, rasplet mozda nije pomeranje planete (mada su moje primedbe minimalne, priznajem), ali je predigra bila neponovljiva.
Uh, joj, kako ostati PG-13 :D U tom tvom poređenju, posle neponovljive predigre Lost bi bio tip sa erektilnom disfunkciojom koji ti ponudi mobilni telefon, kaže da uključiš vibraciju i dovršiš posao sama - malo out of the box razmišljanja, takoreći.
Link to comment

kada se pogleda kako su se prethodnih godina gasile serije sa malo komplikovanijim zapletima/strukturom, lost jeste napravio televizijsku revoluciju, ma kako se ljudima ne/svidjao konacan rasplet.got je obicna sapunica smestena u atraktivno okruzenje. mislim, kraljevstva, vitezovi, svrgavanja, preljube... jeej, nikad zabelezeno do sada. biggrin.gifja sam ocekivao odmah zimu i zombije iza zida ali "winter is coming" dolazi sest knjiga. dry.gif

Link to comment
ja sam ocekivao odmah zimu i zombije iza zida ali "winter is coming" dolazi sest knjiga. dry.gif
Tako je bilo u svim najavama, i kako da ne poveruješ, jer je samo to potencirano. I to je, izgleda, bilo tendenciozno smišljeno da privuče one koji nisu čitali knjige. Edited by Arkadija
Link to comment
  • 2 months later...

o, pa ako je suditi po fandomu i nekim kolegama, uradio (upropastio) je mnogo vise. ko lost, pa i vise.ni ja nisam jos gledala, pripremam se na udarce.

Link to comment
A kakve veze on ima sa Prometejom, osim što je napisao onaj mali TED skeč za Memento gospodina?
Presudne. Ali za to se moramo vratiti skroz do 23. maja in the year of our Lord 2010. Nakon finala Losta, ode Dejmon s porodicom a bez blekberija u Italiju da napuni baterije jedno mesec dana, totalni radio silence, pametna taktika ustanovljena još posle prve sezone. Kad se vratio, javi se svom agentu i reče mu: "E, ja evo slobodan, neam poso, tako da možeš početi da mi nabacuješ ponude... da, da, a posebno me zanima that movies thing." Par dana kasnije, vozi Dejmon losanđeleskom gazelom, kad, zvoni mu telefon, kaže mu agent: "Da li za 5 minuta možeš da pričaš sa serom Ridlijem Skotom?" Kaže da je malo falilo da se ne skurca kolima s mosta kad je čuo. "Pravih 5 minuta ili 'holivudskih 5 minuta'?" pita on, pokušavajući da ne napravi lančani sudar. Ubrzo zvoni mob (pravih, dakle), i kako to ide među slavnima, Ridli mu se javlja ko da se znaju sto godina i u fazonu je "e ćao, vidi, imam scenario za prikvel Ejlijena i zanima me šta ti misliš, da li bi pogledao?" Drugi put u životu, Dejmon određuje svoju karijeru tako što bez razmišljanja kaže: "Hoću." Kao kad su ga pitali hoće li da šouranuje Lost, kaže, da je duže razmišljao, odustao bi. Maltene iste večeri, pred njegovu kuću stiže limuzina, iz limuzine izlazi šofer sa svežnjem stranica u fascikli, uručuje ih Dejmonu, daje mu 2 sata da pročita, i vraća se u kola da bi motrio da ovaj ne izleti kroz prozor do obližnje fotokopirnice kako kritike radnog scenarija ne bi sutra osvanule na ejntitkulnjuzu (ako skenira stranicu po stranicu neće stići da pročita, all bases covered). Dejmonu se neke postavke i ideje u scenariju strašno sviđaju, ali ima i svoje zamisli, koje pola sata nakon čitanja šiba Ridlijevim kancelarijskim kiborzima (ser Skot nema imejl adresu). Zašto tako odma? Zato što zna da je Ridli istu stvar ponavlja sa još 20 pametnih scenarista po gradu, proces ne isti ali otprilike sličan onom kad Bjela ovde producira pa isti ištampani scenario u roku od mesec dana završi i sa mrljama Vojnovljeve sperme i sa ostacima Srbljanovićkinog koksa na svojim stranama, none the better. Elem, Ridli odlepi na Dejmonov pič i angažuje ga da preradi postojeći scenario koliko i u kom god pravcu hoće, odrešene ruke, skontali smo se, samo ti piši. Samo na konto snage scenarija studiji posle hiljadu godina grinlajtuju novog ejlijena - Dejmon Mesija.Dejmon je u tom momentu the hottest shit na svetu, svi ga žele, svi bi da ga uparuju sa Stivenom Mofatom ili sa onom Džejn Espenson koju holivuđani i bibisijevci dovode da skriptdoktoringom vadi stvari iz lera (ista žena došla je da napiše S01E06 GoT-a i udarila nivo seriji, dakle ništa manje nego moderna Leigh Brackett). Još nije počo tviteraški fjud sa Martinom oko "to pull a Lost", niko još nije video Kaubojz en Ejlijens, insajderi znaju i da je za ono što se spočitava finalu Losta "kriv" Karlton Kjuz a ne on, dakle Lindelof can do no wrong, mali je na vrhu sveta, a fanovi jedva čekaju, prekrajajući vreme napokon završenim i u pejprbek skupljenim Ultimate Wolverine vs. Hulk. Kockice su se sklopile, biće to sasvim sigurno najbolji film na svetu, može da ga smori jedino ser Ridli, ali scenario je majka mara. Film dođe, i niko ne odlepljuje. To se ne vidi toliko kad ukucaš film u metakritik ili rotentomejtoz, ali besni se po društvenim mrežama i blogosferi da je film žasu i niko ga ne voli. Šta je problem? Scenario. Svaki mali đokica i njegova sestra javljaju se da zapljunu kako je kretenski napisan, kako ništa ne funkcioniše, kako je priča užasna, kako je nekoherentno i ne može da se prati, kako obrti ne pripadaju tom svetu uopšte, i generalno su u fazonu "what were they thinking" i kako neko ranije nije primetio kakav je scenario drek. Film se univerzalno nikome ne sviđa, dotle da je najbolje što nehejteri - poput Kima Njumena - mogu da kažu jeste "nisam Antimetej, ali baš nisam ni Pro-". Na Lindelofovom tviter-nalogu iz minuta u minut ide redaljka izdrkavanja razočaranih fanova. "Napokon se vidi koji si ti prevarant." "Spasi franšizu i ubi se, Dejmoneeee." "Sad si posto Čeda Jovanović." Dakle sve hauardhoksovske nesigurnosti koje fragilnom kreativnom mozgu kolaju mislima u pola 4 noću sad mu drugi štancaju u lice. I, meni najbolniji zapljuv, zato što nije besmislen: "Ako ima 1 dobra stvar iz ovog debakla, to je što će tvoje ime odsada biti unmarketable." Dakle, to što je Dejmon drugi potpisani za scenario ne znači da je došao samo malo da ispolira dijaloge i ubaci koju 'kako je T. I. Lorens gasio šibicu' bravuru. (To se može reći za Cowboys and Aliens, za ovo ne.) Stvari na koje se ljudi žale, a tiče se filozofije sveta u kojem se radnja odigrava, direktno su ili Dejmonova ideja, ili ideja prethodnika koju je Dejmon entuzijastično odlučio da zadrži i razvije. Naravno da i najsavršeniji scenario može da se uništi tokom produkcije, to svi znaju, ali ovo nisu 1940-e, Dejmon nije ubogi ćata koga će Hauard Hoks da tera da menja 3 scene dnevno jer mu se nešto ne sviđa kad upali kameru, nego je Dejmon jedan od glavnih baja u onom čuvenom štrajku scenarista: Dejmon ovde ima i executive producer credit, što je jasna oznaka da se i te kako pitao šta se dešava tokom celokupnog trajanja produkcije i da je tretiran kao jedan od tri ključna čoveka na projektu. Nikom nije problem Ridlijeva režija (štaviše, ako se na nešto odlepljuje, to je skoup, fotka, vizuali brate-e-e), sve zamerke su na priču, i u tom smislu plašim se da je maliciozni tviteraš u pravu što se tiče 'future unmarketability', doduše, samo donekle, zato što to koliko je Dejmon dobar neće presuđivati milion strip-scenarista koji si iz frusta udaraju hrkljuš na tviteru već to koliko će gaziliona da zaradi (on twitter no hollywood bean-counter can hear you scream). Ja se upravo spremam da odem da vidim film i nepotrebno je reći da su mi strepnje dublje od nade. Zovem ljude da nam se priključe, ali svi su u fazonu, ma jok, gledao sam i ne bih ponovo, aj na Avendžerse - a to kad čujem onda sam tek u fazonu, jebote, film će da pukne jer se ljudi obično vraćaju da ponovo vide i film koji im se ne sviđa, bar po principu "ne mogu da prestanem da čačkam krastu". Ne znam šta mi je gora sudbina, da pizdim ili da budem onaj usamljeni primerak za koga je film pravljen. Čak se više plašim da će mi se iskreno svideti, jer ću onda imati sveto trojstvo stvari koje svi nešto hejtuju a ja obožavam (The Lost Drive of Prometheus?). Verovatno je dobro što idem sa umanjenim očekivanjima. Pa makar mi bio i najgori film na svetu (a čini mi se da će biti samo prosečan i da većina hejta proizilazi iz toga, što nije Čudo a nije ni totalni Drek nego propuštena prilika, kao npr. frust koji lično gajim frust prema filmovima tipa The Inception ili The Grey), jednog se plašim mnogo više, a to je revalorizacija Dejmonovog spisalačkog umeća, kakva je počela po automatizmu da se obrazuje već posle finala Losta, bez podsećanja na ono zbog čega su ljudi zavoleli takvo pisanje in the first place nego po automatizmu, stomačno. Meni je to apsolutno porazno, jer među savremenicima zaista nemam nikoga čiji osećaj za priču, za likove, za doziranje informacija, više volim od Lindelofovog - ja ga toliko obožavam i toliko mu znadem mozak u dupe da mogu da prepoznam koju lajnu dijaloga je on pisao po epizodama Losta na kojima nije potpisan, da se uvek nasmejem kad neko započne rečenicu sa "the reality of it is is that..." i svaki intervju s njim gledam po 6 puta a čuvene lost podkaste i dan-danas umem da pustim na ajpod kad odem na spavanje. I sve da je Prometej najgore đubre, mislim da bi bilo nezasluženo i prerano bleklistovati Dejmona zbog toga, ali sumljam da će tu mnogo šta moći da se uradi: scenario je njegov, potpis je ostao, ex. producer credit znači njegovu odgovornost, učestvovao je u pravljenju hajpa i stao iza final cuta (štagod to značilo kad je u igri šampion 'absolutely final final dekard biće replikant final director's cuta' smarač ridli), i u tom smislu je na pravdi Boga njegova adresa pravo mesto za slanje disova svakom ko se ispovraća na priču: nema tog director's cuta koji naknadno može da ga izvuče iz govana, može samo da se izduva gledanost na duže staze i da pukne na dvd-prodaji - to što je za 5 dana već pokrio budžet (bez budžeta za marketing) i što će se studio nabroji zelembaća u svakom slučaju ne znači da će mali obavezno da prođe dobro u daljem toku karijere. Štaviše, ako Star Trek II sledeće sezone ne razbije (bar koliko prvi), plašim se da je cvikeraš najebo.edit: P.S. ja sam svršio u gaće kad sam video TED viral. i dalje ne mogu da zamislim kako čovek koji napiše takav govor može da usere motku. Edited by Zero Tolerance
Link to comment

@Zero Tolerance: Ako je tačno to što pišeš, onda je mnogo buke ni oko čega. Puko nagađanje je koliko je Lindelof stvarno imao uticaja na scenario. Činjenica da su ga socijalno umreženi ispljuvali je apsolutno irelevantna - čovek je zbog Losta high profile, tj. laka meta. Neće valjda da pljuju nekog anonimnog Jona Spaihtsa? A tek ta tvoja pretpostavka "mora da je mnogo menjao inače ga ne bi potpisali kao executive producer" :lol: Ta titula se kači bez ikakvog ustručavanja, čista je formalnost, čovek ne mora da ima ikakvog kreativnog uticaja na film da bi ti bio.Meni je taj TED kao teaser sasvim OK, ali šteta što ne nudi ništa više. Mogao sam i da pretpostavim da ga je jedan od Lost smarača pisao - čista forma a nula od sadržaja, dođite da me gledate, vidite kako sam izazovan :isuse: Pritom je sam Weyland potpuno sporedan lik u filmu, zar ne?Ako Damonu "propadne karijera", šta god to značilo, biće to zato što je klasičan prodavac magle a ne zato što je sjebao scenario za Prometeja <_<

Link to comment

Vidim da si odma đonom :) pa ne bih naširoko da ispravljam spekulacije kojima mesecima nema mesta. Napomenuću kao meru tvoje upućenosti u holivudski sistem zasluga samo da si pobrkao "associate producer" credit - ono što daješ sekretarici umesto povišice, što kaže Mamet - sa "executive". Executive se daje onom ko je dao pare i onoj dvojici-trojici koji su kreativno jezgro projekta i koji showrunuju, odnosno bave se kontrolom konačnog proizvoda.

Link to comment

Odgledao sam Prometeja. Da ne trolujem ovde, samo jedna stvar. Ovo je u potpunosti Lindelofov scenario, od početka do kraja. Svaka replika koja ne stoji. Svi gličevi i pingovi i ostali momenti gde se vidi koliko je Demon-Ridli mismeč senzibiliteta, svaki "skreni desno" prazni hod, svaki "just a small step for humanity" koji se, nešto mislim, neće baš pamtiti ko "i've seen things you people wouldn't believe", svaki "nadam se da nisam kao vi ljudi" (ujedno najbolji dijalog u filmu), svaki daddy issue, svaki skriveni omaž indijana džonsu, svaki obrt telegrafisan u prvih pet minuta filma, svaka otaljana suspens scena, svaka puštena s lanca a nesažvakana visokoparna ideja koja odlebdi na kraju pred zavesom na kojoj piše GIANT COP-OUT, i svaka propuštena prilika. Sve što je potrebno je tu, ali ništa ne valja, i skoro ništa ne funkcioniše.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prvi put odgledao celu seriju komplet tj. sve epizode :isuse: tj. ostalo mi još 4 epizode. Verujem da nema potrebe da bilo šta pišem pošto je 100% sve napisano na prethodnih 150+ strana...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...