Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Imao sam to djubre! Bas taj jebeni model! Pred sam kraj izvadio sam iz kaset deka sve suvisne delove, ubacio nekakve kanapcice i u osnovi ga pokretao na kurblu.

Link to comment
Zbogom vokmeni, na kurac vas nabijem zajedno sa kasetama.
:)
...zvuk koji se progresivno kvari sa svakim novim slusanjem...
zato danas nemaš problema sa sunđerima, gužvanjem trake i sl., al' imaš zvuk pokvaren u startu - nema šta više da ga pokvariNisam ljubitelj ni kaseta, ni dekova, ali trebalo je nekada da probaš zaista dobar dek, a možda nije ni kasno :)Walkman je sjajan proizvod!
Link to comment
Nisam ljubitelj ni kaseta, ni dekova, ali trebalo je nekada da probaš zaista dobar dek, a možda nije ni kasno :)
mitoloska sprava. salim se, naravno da sam ih cuo smile.gifsamo ih nisam imao. suftilna razlika.
Link to comment
samo ih nisam imao. suftilna razlika.
Zato i ti kažem da možda nije kasno.Na S/H tržištu ćeš naći jako dobre sprave već od 50-60€ (pa do 1000+ za neke kultne). Uz (ovaj deo svi vole) malo servisiranja, ako je potrebno kolekcija kaseta se lako oživi.Novih kaseta ('praznih') ima, ali se teško dolazi do dobrih i koštaju poprilično.Novih kaseta sa snimljenom muzikom - takođe ima :)
Link to comment

pa to je jako zanimljiva ideja, u stvari. mislim da mi gospodja ima neki prilicno dobar dek na staroj gajbi, netaknut godinama... ohmy.gif

Link to comment
Zbogom vokmeni na kurac vas nabijem.
Premda je ovo totalni off topic (kasetasi nemaju veze sa Hi Fi-jem, a niti bilo sta sa natpisom Kamacrown... imao sam i ja CDP iste tvrtke). Voleo sam moj 1. vokmen, bio je Sanyo, ogroman (to je s pocetka 80-tih). E taj nikad nije zavijao, niti motao kasete. Zvuk je bio malo tanak, ali dobro je sluzio za Bou, Japan, Cocteau Twins, i ono sto se tad slusalo u pokretu (posto mi je visecasovno pesacenje bilo hobi). Casni predstavnici Subnora bi me povremeno spopadali s penom na usnama, ne verujuci svojim ocima da je 1 takvo neprijateljsko ponasanje sada odjednom dozvoljeno, i to jos na prvoborackom Novom Beogradu. Ako bi ova titoljubiva mladez sada to poverovala, sto nema sanse (ja izmisljam, naravno). To je iz prvih dana vokmena, ipak (kasnije su samo popreko gledali).BTW. Dan danas slusam kasete snimljene 80-tih, neke stvari koje jos nisam stigao (ili nasao) da svucem. Suprotno onome sto nam je uvek govoreno, velika vecina njih radi sasvim lepo, premda su prosle Scilu i Harbidu i obisle planetu par puta. (Istina, uvek sam pazario proizvode iz Tvrtke Dobrih Kaseta, kada god mi je to dzeparac dozvoljavao... u protivnom, zna se, Kovinoplastika Loz - svaka treca kaseta je mogla da se baci, mislim kao novokupljena... ali su bile dzab-dzabe).
Link to comment
Zbogom vokmeni, na kurac vas nabijem zajedno sa kasetama.
duvaj ga kasetama, ove hrom maksima i tdk SA koje su stare bratbratu 20 god bolje se cuju od bilo kog mp3
Link to comment

svet je prepun gluhih ljudi koji su idealna ciljna grupa za pametne a zle marketinske kampanje.dodjes u naim salon i onda ti prodavac objasni da to kako si do sad slusao nema veze, da od sada ako ne tapkas nogom u ritmu nista ne valja. onda autosugestivno krenes upravo to da radis i postanes pripadnik naim stada.doduse, pre ili kasnije naimovci cuju nesto drugo pa prodaju svoje djubre. ako pratis UK oglase, ubedljivo najveci broj proizvoda koji traze novog vlasnika ima oznaku naim.

Link to comment

pojuricu ti u engleskoj audio note. tamo je sigurno najjeftinije plus ima ih na oglas.PP vs SE: principijelno, PP je slozenija sema, ima vise komponenti na putu audio signala i samim tim njegova cistoca je umanjena u odnosu na SE. sa druge strane, SE ima ogranicenje u snazi zbog topologije koja podrazumeva da ima 1 cev na izlazu umesto 2 kao PP a takodje pati od elementarne boljke da je za njenu vrhunsku realizaciju potrebno ici na beskompromisna resenja u napajanju, nacinu grejanja cevi, filtraciji struje itd. da ne davim ovde, ja ti savetujem da za muziku koju hoces da slusas ides na PP sa EL84 u izlazu, mozda cak jos bolje ako mozes da se pruzis do parallel push pull znaci sa 4 izlazne cevi po kanalu. nedavno je na oglasu u engleskoj bio predivni manley stingray, bio sam na ivici da ga kupim samo zbog toga kako izgleda (dizajnirala ga je zena, eva manley).moj je bio ATC20A. skupo je to i mislim da ne vredi tih para, to je zvucnik za profi namenu. mislim da do tog, a mozda i jos boljeg zvuka u sobi mozes doci sa manje para. trazi audio note E, J ili K, ili proac response 1SC za pocetak ako hoces da ides na lampase ili PMC LB1 ako hoces da ides na solid state. sve to odlicno radi u sobi, nema potrebe da se ide na strvine od 5000E.

Link to comment
Tacno, ali polovni Naim uredjaji drze visoku cenu. Za vikend sam slusao njihova pojacala i nisu me odusevila, posebno ne za tu cenu. Kad si vec tu, je l mozes da mi objasnis razliku u zvuku izmedju single-ended i push-pull konfiguracija pojacala? Sta je bolje? Znam sematske razlike, ali nikad nisam imao prilike da pravim komparativni test.Koji je bio model tvojih starih ATC zvucnika? Mozda odem u tom pravcu (doduse, gledao bih jevtinije modele), svidja mi se kako su zvucale te kutije. Druga varijanta je da kupim stare Snell zvucnike, za koje kazu da vrlo slicno zvuce Audio Note zvucnicima koji su ih nasledili. Ne mogu vise da jurim AN, svaki put izvisim koliko god novca ponudim. Izgleda da su neki ljudi spremni da plate nenormalne iznose da bi ih kupili s/h.
pa napravi ih trute. i ja sam svoj par audionout sklepao.
Link to comment

jebes mi sve ako host ikada ista kupi.nego sad sam potaknut pricom o kasetama otvorio torbu u koju sam prilikom neke davne selidbe upakovao svoj priridno zvuceci yamaha kasetas. i nadjem unutra u ulozi amortizera pet pari cistih carapa. bas se obradovah.

Link to comment
jebes mi sve ako host ikada ista kupi.nego sad sam potaknut pricom o kasetama otvorio torbu u koju sam prilikom neke davne selidbe upakovao svoj priridno zvuceci yamaha kasetas. i nadjem unutra u ulozi amortizera pet pari cistih carapa. bas se obradovah.
znam tacno to osecanje! tako sam i ja pre neki dan u sobi po kojoj su gmizale prljave i rasparene carape u putnoj torbi neraspakovanoj jos od Beograda pronasao 3 para glancara koje su jos imale beogradski vazduh u porama. Edited by 3opge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...