Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Koliko ovo vredi?
na dobrom si putu. ja bih tu cepao bar do 500E, ako ne i do 500 funti. audio note se retko prodaju jer su izuzetno muzikalni zvucnici, lagani za pogon i vole lampase. imaju dobar bas ako se gurnu blizu zida. ovaj ima fabricki promenjen bas sto znaci da je u as new stanju.
Link to comment

ovo savrseno pogoni neki lampas na bazi EL84 lampi. treba juriti starije audio innovations integralce ili razdvojene kombinacije. cena 300-500e u zavisnosti od modela. to inace nije nikakva ezoterija, moze i od drugog proizvodjaca. cak se to pojavljivalo i ovde na oglasu. sad cu da vidim sta kaze nemacki audio oglasnik na tu temu.moze tranzistorac, treba gadjati neku a klasu male snage kao sto je bio onaj stari musical fidelity A1. vise od 10-tak vati po kanalu za ovo realno ne treba za jazz i rock.edit: zasto bi ti otpalo iz engleske zbog struje? mislis sto oni imaju nominovano 240V. ma jok, to nema veze, ja se naslusah robe iz engleske bez problema, narocito sa lampasima to nema veze.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...
Jel to znaci da si probao?
Jok, za veš koristim Oehlbach sa pijace...Romulijanci iz unutrašnjosti Srbije su naprodavali kilometre tetkama za štrik dok nisu saznali da u Beogradu žive ljudi koji su shvatili da zakoni fizike više ne važe i da žica može i da svira!
Link to comment
Pa je l mogu to kod mene da poteram? Mislim, struja i slicne gluposti. Nego, vidim da me navlacis na teren lampi, a ni ja se preterano ne opirem.. Reci mi samo kako to zvuci kad se koristi za gledanje filmova? Ne lozim se na basove koji otkidaju bubrege, ali razumljivost govora i slicne gluposti mi vec dosta znace. Takodje, sta se desava kad na lampu prikacis hiphopera? Dosta slusam i tu muziku koja voli bas. Samo me zanima da li nije bas lose, ne mora da bude idealno.
Mala napomena za engleska pojačala: nekada (ne mora da znači da to važi i sada) je bio veliki problem da pojedina DOBRA engleska hi-fi pojačala dobiju švapski sertifikat da ne proizvode smetnje (ili već neko slično zakeranje), jer je neki Klaus von Lederhosen iz BundesKlingKlang instituta zaključio da merenje ne zadovoljava na jedanaestoj decimali. Na primer, početkom devedesetih se integrisano pojačalo Cyrus One nije prodavalo u Nemačkoj baš zbog ovoga, a tada je bilo vrlo popularno zbog dobrog zvuka i cene od tek stotinjak funti. Edited by ajgor
Link to comment
  • 3 weeks later...

nisam... ali su ga cini mi se (kao i dobar deo svojih proizvoda) dosta brzo povukli... bila je kao retro fora, ali se nije izgleda primilo.ono sto jesam slusao i sto jebe kevu je m6i, sto je naslednik a5 (koji sam potom kupio, mada nema usb) i a5.5 (koji ima).htedoh a5.5 ali nesto dugo nisam naletao, docim mi je uleteo deal za a5 pojacalo + cd.novi m6i je i dalje 2.5k i nema ih polovnih. izasla je budgetnija verzija m3 koja ne znam kakva je, ni koliko tacno kosta, ali ono sto se u svakom slucaju desilo je da su se na ebay-u pojavili a5 za ispod 1k i a5.5 redje i obicno za nesto preko 1k.novi a1 je valjda oko 1k nov? ja bih pre uzeo a5 polovan za te pare. mada bih voleo usb. a5 + (verovatno) isti taj dac u maloj eksternoj kutiji kosta manje a5.5 al nije naravno podjednako zgodno.a5 se (spolja pipano) valjda zboig velikih radijatora dosta manje greje od starog a2 koji imam.a3 i a3.2 su polovni valjda 400-600, tu klasu sam preskocio pa ne znam tacno kakva je.

Link to comment

Nikada nisam bio posebno lud za prenosnim plejerima, a nisam ni znao da ih još uvek prave...Sony Walkman RIPhttp://www.popboks.com/vest.php?ID=13965http://www.techradar.com/news/audio/hi-fi-radio/sony-cans-tape-walkman-in-japan-903121?src=rss&attr=newsaudiohttp://www.techradar.com/news/audio/portable-audio/30-facts-from-30-years-of-the-sony-walkman-612817

Link to comment
Sony Walkman RIPhttp://www.popboks.com/vest.php?ID=13965
Znači adio Walkmani, i tenks za svu finu muziku koju ste reprodukovali sa kaseta kroz naše mladalačke šetnje i letovanja :(
Link to comment

Zbogom vokmeni, na kurac vas nabijem zajedno sa kasetama. Ko nije otvarao kasetu, razmotavao zguzvanu traku, lepio pokidana mesta, uzivao u mrljavom zvuku koji nastaje kada otpadne sundjer pa vise nema tenzije izmedju glave i trake, taj ne zna sta je agonija. Baterije koje su trajale 15.5 minuta, zvuk koji se progresivno kvari sa svakim novim slusanjem, dabl dekovi kojima prvo rikne glava za snimanje pa ceo stub mozes da bacis u djubre...Zbogom vokmeni na kurac vas nabijem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...