Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Fritz Sennheiser, Executive DiesSOURCE: All About Jazz Publicity Fritz Sennheiser, the founder and longtime chairman of Sennheiser Electronic, a leading maker of high-end audio equipment like microphones, headphones and infrared listening systems, died on May 17 at his home in Wedemark, Germany. He was 98.The death was announced on the Web site of the Sennheiser Electronic Corporation, the companys United States subsidiary, which has headquarters in Old Lyme, Conn.Founded in 1945 in Wedemark with a staff of seven, Sennheiser now employs more than 2,100 people around the world. The company, which is wholly owned by the Sennheiser family, has manufacturing plants in Germany, Ireland and Albuquerque.Sennheiser professional equipment has long been ubiquitous in the fields of communications and entertainment, used by radio, television and recording engineers worldwide. Its personal audio accessories, including wireless and noise-canceling headphones, are routinely well reviewed in consumer-electronics publications.Today, Sennheiser microphones are used by recording artists including Pink, Beyonce and the Jonas Brothers.Among the innovations with which the company is credited is the invention, in the 1950s, of the shotgun mike, a slender, highly sensitive directional microphone now widely used in film and television production.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

1210 sa denonom 110.cd je musical fidelity a5, i pojacalo isto a5.nije fer poredjenje po ceni, a i pojacalo je mozda pristrasno. a i nije da gramofon sad sistematski gubi. sami vrhovi zvuka su i dalje na vinilu, i dalje ima stvari koje ne mogu tako da zvuce na cd-u, ali sad se u proseku kolju, dosta zavisi od toga koji je album, koje izdanje itd. dok je protiv prethodnog cd-a (roksan kandy) gramofon prilicno sistematski dobijao.i ima i primera gde gramofon i dalje vodi, ali ocigledno manje. secam se da sam te primere bas koristio kao ocigledne dokaze superiornosti vinila, a sad je razlika relativno mala.

Link to comment

lo-fi koji mi je odjednom ulepsao zivot.iskopao iz nekog budzaka istocnonemacki radio iz 1967. godine, drven, masivan, lepog zvuka. popravio to cudo: sad hvata sve.kupio najobicniji MP3 - FM modulator za kola, kineski. kupio adapter 220-20 (suko-leziste upaljaca u kolima).napravio plej listu napunivsi je starom muzikom: Buell Kazee, Skillet Lickers, Slim Harpo, razni Motown, Son House, cajunski two-step...uglavnom muziku koja je predvidjena da se slusa na starom radiju. sipao sve to u iPod i prikacio na modulator. napravio u Audacity dzinglove, da presecem pesme.i eno sada, to se vrti...wall of sound zvuci onako kako je i predvidjeno posto je to i snimano za radio aparate a ne za neke sabvufere...a stari snimci Allana Lomaxa nemaju pozadinsko brujanje. radio muzika brate.

Link to comment
lo-fi koji mi je odjednom ulepsao zivot.iskopao iz nekog budzaka istocnonemacki radio iz 1967. godine,
To je radio, odnosno risiver sa sve zvučnicima?Da nije slučajno Rema?
Link to comment

jok, nekakav Prominent valjda. ne pise mu nigde godiste (oguljeno pozadi) ali ekstrapoliram godinu iz prica svog starijeg burazeraevo kako izgleda otprilike (malo se razlikuje, ali to je to)prominent_203_391940.jpgima stravicno topao zvuk.

Edited by vasudeva418
Link to comment
jok, nekakav Prominent valjda. ne pise mu nigde godiste (oguljeno pozadi) ali ekstrapoliram godinu iz prica svog starijeg burazeraevo kako izgleda otprilike (malo se razlikuje, ali to je to)
РФТ? Оно што су у ЗНемачкој од миља звали "ротпункт"?
Link to comment

masiv rispekt

lo-fi koji mi je odjednom ulepsao zivot.iskopao iz nekog budzaka istocnonemacki radio iz 1967. godine, drven, masivan, lepog zvuka. popravio to cudo: sad hvata sve.kupio najobicniji MP3 - FM modulator za kola, kineski. kupio adapter 220-20 (suko-leziste upaljaca u kolima).napravio plej listu napunivsi je starom muzikom: Buell Kazee, Skillet Lickers, Slim Harpo, razni Motown, Son House, cajunski two-step...uglavnom muziku koja je predvidjena da se slusa na starom radiju. sipao sve to u iPod i prikacio na modulator. napravio u Audacity dzinglove, da presecem pesme.i eno sada, to se vrti...wall of sound zvuci onako kako je i predvidjeno posto je to i snimano za radio aparate a ne za neke sabvufere...a stari snimci Allana Lomaxa nemaju pozadinsko brujanje. radio muzika brate.
Link to comment

Imam infinity kappa zvucnike i na jednom od njih membrana na basu nije dakleko od raspadanja. Ima da se kupi zamjena, incl. ljepilo, koja nije pretjerano skupa (u svakom slucaju jeftnija od pro popravke), nasao sam cak i citav workshop na netu, samo mi centriranje membrane izgleda komplikovano. Moje pitanje, je li neko od vas to nekada mijenjao i je li komplikovano? Hvala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...