Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

nikad ti nista neces kupiti... ovo ovako ide vec dve godine... bolje kupi bilo sta sto pre.inace sto se tice cdp2, ja sam ga slusao kada sam poslednji put kupovao player i svideo mi se, zapravo svideo mi se vise od onoga sto sam kupio (roksan kandy), ali mi se tada nesto nisu davale pare jer bi u tom trenutku kostao vise od bilo cega u sistemu.sad mi opet ne bi bio dovoljan skok, mislim da cu tu kategoriju verovatno da preskocim.(nalozio sam se na novi musical fidelity m6, al to je druga prica)ja sam zvucnike i pojacala kupovao polovno, cd bih se malo vise ustezao ali nekada ponude stvarno deluju uverljivo... ne bih isao na to da ces posle da ga popravljas (pogotovu obzirom na tvoj track record u brzoj izgradnji sistema), i ne znam kolko bi kostalo, ali u svakom slucaju vredi gledati ebay jer ima dobrih dealova za nove ili prakticno nove stvari po povoljnim cenama. konkretno cdp2 sam pre mozda par nedelja video u radnji za 800 (spusteno sa 1100), tako da uverljivo nov sigurno moze za manje od toga da se nadje. ispod pola pune cene pocinje da deluje sumnjivo (za noviju elektroniku, za stare zvucnike je sve moguce).....imam ja jedno lo-fi pitanje ako neko slucajno zna:baterija u mom voljenom 6 godina starom i-riveru, ihp-140, 40gb, je totalno otisla u kurac. isprazni se ako u tri dana preslusam 5 albuma.svojedobno se pricalo kako je super sto kod njega bateriju mozes sam da zamenis (za razliku od ipoda, makar tada), ali ovo se sada vise ni ne pravi pa se pitam ima li neke sanse...kupo bih ipod, ovo ce biti zesca zajebancija i ako je moguce, ali sluso sam ih u duelu i do jaja ne moze da se poredi zvuk.

Link to comment

samo pazi na nešto, ako uzmeš ipod.pazi da ti se ne desi da ga ne uključuješ neko vreme. posle 3 nedelje nekorišćenja, meni je zbog toga otišla baterija dođavola, postala nefunkcionalna. kupio novu, pokušao da zamenim, a ono baš osetljivo, a ja nisam bio meke ruke... i poslah ga u večna lovišta.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Asus Xonar Essence STX, za one koji hoće da kače kompjuter na dobre zvučne uređaje. 124 dB SNR. Baca direktno u kantu za đubre sve Creative zvučne karte (osim, možda, EMU 1616, sutra ću ih direktno uporediti). Mada je EMU više mini kućni studio, samim tim je dosta skuplji.

Link to comment

kad smo kod kompjutera, imam ja jedno pitanje...skidam govna s neta, skidam, al prakticno nista ne slusam, jer mi je jedino resenje trenutno da slusam na laptop zvucnicima, ili eventualno na eksternom monitoru. ne interesuje me ni da kupujem neke posebne zvucnike za comp.a ni kartica mi nije resenje za laptop.nego vidim ima tih malih eksternih dac-ova sa usb ulazom, za sitne pare. ja bih verovatno iz lojalnosti uzeo musical fidelity v-dac, mada ima i cambridge neki kazu pristojan.jel ima neko nekih iskustava?kako i sta to uopste radi.spominju "pustanje mp3-a iz bilo kog standardnog programa" i slicno, ali nije mi jasno sta to uopste znaci, meni pre deluje da se dekompresija itd rade u compu i salje se uvek neki (recimo) wav, tako da je potpuno nebitno da li je mp3 ili bilo sta drugo. mislim trebalo bi recimo i last.fm da ide tamo, ili?i sta je onda sa drugim zvucima tipa stizanja maila i slicno, jednom kada se usb u control panelu odabere kao sound device?i konacno kako zvuci... sto mi zapravo i nije previse bitno, ali bi bio bonus ako nije lose... nije mi cilj da mi to zameni muziku, ne bih se ni upustao u flacove i slicno, samo mi je da je prakticno i da je makar slusljivo. trenutno mi se desava da stvari ni ne preslusam pre kupovine iako imam mp3.

Link to comment

da probamo nesto drugo...linn isobariks (oni veliki dms) kasni model u navodno super stanju - ebaykolko realno vrede?kolko je unapredjenje u odnosu na sara 9 (isto kasni model, koje sad imam i super su mi)?kako bi ih poredili, ako je moguce, sa b&w 801/2, gde stari modeli idu sa poredive pare? (novi su... nemam pojma, 10k+?)

Link to comment
  • 1 month later...

Na kraju sam čiitavu priču završio tako što sam kupio Asus Xonar Essence STX. 126 SNR ubija. Ovo je sa Sterophile:

Summing up The Xonar Essence STX and Essence ST soundcards are by far the least expensive way of turning a PC into a genuine high-resolution audio source I have yet encountered. Neither the Essences' resolution nor their low levels of noise are compromised by having to operate in the electrically unfriendly environment of a computer chassis.
Link to comment
  • 3 weeks later...

imali neko iskustva sa pmc i focal zvucnicima?dva su razlicita pitanja al isti vocap od juce...1. otiso s ortakom (japijem) da cujem naim uniti i povezali nam to na neke pmc gb1 zvucnike (1.5k funti). mali floorstander, nema ga 15 centima popreko, ali me jako prijatno iznenadio. u paketu je to zvucalo na nekim pesmama isto a na nekim i bolje od ovoga sto ja imam kod kuce (roksan kandy + mf a2 + linn sara).dosta je precizno i kvalitet se cini mi se u toj klasi(?) nekako time i meri.. kolko toga jasno cujes bez muljanja... ali nije me iznervirao klinickim zvukom ko monitor audio (za slicne... ok, mozda manje pare)ortak kupio komplet, a i ja se zainteresovao za pmc.(slusali uniti i sa nekim b&w od 1k, to je bilo gore od mojih sara)ali onda...2. udjem onda nazalast samo na kratko u drugu sobu, gde stoji povezano:linn digital streamer (majik 2k, akurate 4k), linn akurate pojacala (pre + power cirka 7k) i ti focal zvucnici, mislim da su bili neki 1028be, cirka 5k, u svakom slucaju jeftinije dosta od onoga sto bi linn upario s akurate elektronikom.jebem ti zivot. cuo sam u zivotu skuplje stvari i bile su mozda "impresivnije", ali tehnicki, svestan si da ti tehnika nesto impresivno prenosi.ovo je skroz druga klasa/prica, ovde ne moze ni da se prica o tome da te tehnika impresionira, nema analize, jer je osecaj ko da u sobi nema tehnike, samo muzika.deprimirah se... nema (nadam se) sanse da se odlucim sad tako nesto da kupim, plus nema sanse da se odreknem diskova (valjda...), plus uopste ne znam kako bi moja muzika na tome uopste zvucala... tamo mi je covek pustio dire straits i oborio me s nogu.. plasi me to. kako bi zvucali rani guided by voices...plus ne znam ni sta je u tom sistemu kljucno - izvor, pojacalo, zvucnici...gledam ima taj focal standmounta (npr 1007 be) koji bi se verovatno mogli kupiti za soma ili nesto jace...ili je kljucan linn kao takav, mozda bi vec nesto tipa majik integrated pojacala bilo dobro unapredjenje, umesto mf a5 na koji sam se nesto bio namerio.to bi cini mi se bile neke stvari koji bi imale smisla kao sledeci korak u mom i dalje rokerskom sistemu u neoptimizovanoj sobi.a digital stremer mi se ne ide, ali mi opet nesto daluje da do daljnjeg nema ni svrhe ulagati mnogo vise para u red book, dok se ne vidi gde ovo ide.linn nudi i besplatno ripovanje, ali kapiram da pola moje kolekcije ne bi uspeli da taguju.edit: jebem li ga taj linn ds je prakticno samo dac... i sma inn ima raspon od 800 funti za integrated ds i pojacalo (sneaky) do 11k za klimax dac. i posto sma cuo ovo sto sam cuo mi je sumnivo da to moze da ima smisla.tako, razmisljam...

Edited by kurdi
Link to comment

kada imas nameru da shvatis da su sve te elektricne drkalice, dacovi i pacovi namenjene slusanju klasicne i samo klasicne muzike. za dire straitse i ostalu klati se i valjaj muziku dobar ti je i grundig tranzistor iz '56, eventualno sa nekim nakacenim zvucnikom.

Link to comment

pa pazi, ti jeftiniji danasnji PMC su mlaka voda u poredjenju sa LB1 koji je prestao da se pravi pre jedno 5 godina kada je dynaudio prestao da isporucuje drajvere drugim kompanijama. postoji klasicna kombinacija koja je smrt u diskoteci za rock glazbu a to je exposure xxv i PMC LB1, imaju to dva moja drugara ovde i to je jedan od onih fit and forget zvukova za ceo zivot, istovremeno hifi ali i potpuno zabavno, uplifting. expo XXV ja imam ovde kod sebe u stanu, uzeo sam ga za nekog drugara koji se premislja oce nece posto zapravo vise vremena provodi u USA nego u bg - ovde to ide 600-650e dok je u UK oko 400 funti prosecno, mozda moze i malo jeftinije. LB se malo teze nalazi ali ga ima - 500-700 funti zavisi od stanja i godista.focal - izuzetna transparencija i detaljnost, svi se prvo prime na to. ali ume da zvuci zamorno na duge staze, sem ako ga ne teraju lampe ili neka tranzistorska A klasa. ali to sto si slusao je njihova najbolja kucna serija bez prodaje bubrega (utopia i slicno).

Link to comment
kada imas nameru da shvatis da su sve te elektricne drkalice, dacovi i pacovi namenjene slusanju klasicne i samo klasicne muzike. za dire straitse i ostalu klati se i valjaj muziku dobar ti je i grundig tranzistor iz '56, eventualno sa nekim nakacenim zvucnikom.
Ovo je dobrim delom tačno. Ima starih snimaka koji na high-end uređajima zvuče solidno, ali ima dosta i onih koji zvuče gore nego na Toski 10.
Link to comment
pa pazi, ti jeftiniji danasnji PMC su mlaka voda u poredjenju sa LB1 koji je prestao da se pravi pre jedno 5 godina kada je dynaudio prestao da isporucuje drajvere drugim kompanijama. postoji klasicna kombinacija koja je smrt u diskoteci za rock glazbu a to je exposure xxv i PMC LB1, imaju to dva moja drugara ovde i to je jedan od onih fit and forget zvukova za ceo zivot, istovremeno hifi ali i potpuno zabavno, uplifting. expo XXV ja imam ovde kod sebe u stanu, uzeo sam ga za nekog drugara koji se premislja oce nece posto zapravo vise vremena provodi u USA nego u bg - ovde to ide 600-650e dok je u UK oko 400 funti prosecno, mozda moze i malo jeftinije. LB se malo teze nalazi ali ga ima - 500-700 funti zavisi od stanja i godista.
hvala. obraticu paznju na pmc...al generalno zapravo ne znam kolko mi ima smisla da kupujem nesto sto je manje od duplo skuplje od onoga sto vec imam (po uk market value, sad kolko je to objektivna mera je druga prica), tako samo nagomilavam slicne stvari.verovatno cu se na kraju ipak drzati svojih sara dok uz slusanje ne uzmem nesto znacajno skuplje/bolje.
focal - izuzetna transparencija i detaljnost, svi se prvo prime na to. ali ume da zvuci zamorno na duge staze, sem ako ga ne teraju lampe ili neka tranzistorska A klasa. ali to sto si slusao je njihova najbolja kucna serija bez prodaje bubrega (utopia i slicno).
pa u mom slucaju mf, osim ako ne predjem na linn.a vido sam da je najveca utopia preko 100k...al cenis da je to sto sam cuo pre svega focal, a ne linn elektronika?@ zo & anonymous - da, mora da se cuje sa svojom muzikom, i oprema u praksi menja donekle ukus. al vredi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...