Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Moguće je da je već bilo priče o tome na forumu (ako ko će sad kopati)Elem, kada se kupi u inostranstvu npr. fotoaparat i uzmete onu "tax free" potvrdu i na granici ne uradite povraćaj para, da li u Srbiji/Beogradu moguće podizanje tih pare?

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Elem, kada se kupi u inostranstvu npr. fotoaparat i uzmete onu "tax free" potvrdu i na granici ne uradite povraćaj para, da li u Srbiji/Beogradu moguće podizanje tih pare?
da. u rajfajzen banci u djure jaksica.edit. ali moras na granici da dobijes pecat da si izneo fotoaparat iz zemlje. ako nisi, nista od toga. Edited by cmrlj
Link to comment

Aha, eto, znam ja da sam nešto već čuo o tome (sećam se i RF banka bila u pitanju)!A kakva je procedura za tako nešto?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

odes u banku sa tim papirom overenim na granici i pasosem, kazes onom cuvaru kad te pita gde ces da ti treba tax free, on te onda sprovede i onda oni posto su nesposobni mandrljaju, kopiraju, ukucavaju cetrdesetak minuta pre no sto ti vrate pare. obicno za to nije red, ali svejedno traje. razlicite zemlje imaju razlicite rokove u okviru kojih ti dozvoljavaju da trazis povracaj para. italija je recimo tri meseca, nemacka mislim godinu dana.

Link to comment
da. u rajfajzen banci u djure jaksica.edit. ali moras na granici da dobijes pecat da si izneo fotoaparat iz zemlje. ako nisi, nista od toga.
Ovo je osnovno...Mislim da je neko spominjao slucaj sa rumunskom granicom mislim ...
odes u banku sa tim papirom overenim na granici i pasosem, kazes onom cuvaru kad te pita gde ces da ti treba tax free, on te onda sprovede i onda oni posto su nesposobni mandrljaju, kopiraju, ukucavaju cetrdesetak minuta pre no sto ti vrate pare. obicno za to nije red, ali svejedno traje. razlicite zemlje imaju razlicite rokove u okviru kojih ti dozvoljavaju da trazis povracaj para. italija je recimo tri meseca, nemacka mislim godinu dana.
Znam da ima ta sluzba i u RF u B.V.Misica 39
Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba da otvorim agenciju.Šta mi sve treba od dokumentacije i koliko će me to koštati?Koliko sam dužan da plaćam državi na ime doprinosa i poreza?Kako (i koliko) da prijavim platu, kako da izvlačim pare, šta je praksa, šta je najpametnije?Hvala.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Treba da otvorim agenciju.Šta mi sve treba od dokumentacije i koliko će me to koštati?Koliko sam dužan da plaćam državi na ime doprinosa i poreza?Kako (i koliko) da prijavim platu, kako da izvlačim pare, šta je praksa, šta je najpametnije?Hvala.
Nema šanse da to sve sam odrađuješ - u šumi propisa, šaltera i obrazaca nećeš stići da se baviš redovnom delatnošću. Angažuj knjigovođu da ti sve to vodi, priprema i predaje za siću lovu, ko god te nešto pita, uputiš na nju, i ne boli te glavaedit: ima propisa, a ima i praksa i interna uputstva min.finansija Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...