Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

We note French boys commonly wearing short pants during the Winter, but rarely with long stockings. Kneesockswere much morecommon. Only in the late 1950s did French boys begin to commonly wear long pants when the weather got cold. A French reader writes, "It must be said that in France we have a range of climates. In the Paris region summers and winters are moderat. Boys could comfortably wear short pants throughout the year, except for a few winter weeks. In the south along the French Riviera, temperatures are pleasent throughout the year, becoming quite warm in the summer. Boys wear shorts throughout the year and even go swiming in the winter. In the north, especially in the Vosges, winter temperatures can be sevcere, reachomh -25° Celsus! Boys there wear long pants.
Mene zanima zašto vehabije nose pantalone koje su iznad nožnih ćlanaka ... Edited by stoka
Link to comment
Mene interesuje nešto na šta niko ne može da mi pruži zadovoljavajući odgovor ...Vi znate da u mnogim supermarketima na odeljenju voća i povrća nema radnika već kupci sami mere ono što izaberu i pritiskom odgovarajućeg dugmeta na vagi dobijaju etiketu sa cenom koju lepe na kesu.E, sad, mene interesuje da li možete da budete provaljeni ako nakon merenja kese i uzimanja etikete sa cenom, dodate još koju jabuku, paradajz, pomorandžu, koju zatim ubacite u kesu?
ja video u rodicu da je kasirka vratila sumnjive pistace na merenje........(musterija posle mene dok sam se pakovao, ne znam kako se zavrsilo)
Link to comment
Mene interesuje nešto na šta niko ne može da mi pruži zadovoljavajući odgovor ...Vi znate da u mnogim supermarketima na odeljenju voća i povrća nema radnika već kupci sami mere ono što izaberu i pritiskom odgovarajućeg dugmeta na vagi dobijaju etiketu sa cenom koju lepe na kesu.E, sad, mene interesuje da li možete da budete provaljeni ako nakon merenja kese i uzimanja etikete sa cenom, dodate još koju jabuku, paradajz, pomorandžu, koju zatim ubacite u kesu?
Ja bih to proširio - uzeo na suvomesnatom kilo zidarske i kilo njeguške, zamenio nalepnicu i platio ono prvo
Link to comment
E, sad, mene interesuje da li možete da budete provaljeni ako nakon merenja kese i uzimanja etikete sa cenom, dodate još koju jabuku, paradajz, pomorandžu, koju zatim ubacite u kesu?
Moze ako je bas bas sumnjivo da vrati kesu na merenje, ali to mi nije realno osim ako prodavacica nema dugo prethodno iskustvo sa razmeravanjem robe. Bilo koji nakupac sa pijace bi provalio, ali kasirke - tesko.Inace ne vidim zasto bi neko uopste kupovao povrce u Maksiju, no dobro.
Link to comment
Mene interesuje nešto na šta niko ne može da mi pruži zadovoljavajući odgovor ...Vi znate da u mnogim supermarketima na odeljenju voća i povrća nema radnika već kupci sami mere ono što izaberu i pritiskom odgovarajućeg dugmeta na vagi dobijaju etiketu sa cenom koju lepe na kesu.E, sad, mene interesuje da li možete da budete provaljeni ako nakon merenja kese i uzimanja etikete sa cenom, dodate još koju jabuku, paradajz, pomorandžu, koju zatim ubacite u kesu?
Pazi to dodavanje mozes da odradis i kad ti radnica izmeri (opaa ovo je dvosmisleno a?).Drugi stil sam ja video od ortaka:On uzme sam da meri i ne spusti robu punom tezinom na vagu ;)
Link to comment
Mene zanima zašto vehabije nose pantalone koje su iznad nožnih ćlanaka ...
It was narrated from Abu Dharr that the Prophet said: “There are three to whom Allaah will not speak on the Day of Resurrection and will not look at them or praise them, and theirs will be a painful torment.” The Messenger of Allaah repeated it three times. Abu Dharr said: “May they be doomed and lost; who are they, O Messenger of Allaah?” He said: “The one who lets his garment hang beneath his ankles, the one who reminds others of favours he has done, and the one who sells his product by means of false oathsProphet Mohammad has told that Muslims should not wear clothes which touch their feet or the ground...also if wearing socks they should not touch above the ankles...part of the reason is keeping clean and not allowing any dirt on them for prayer Edited by Crème de la Crème
Link to comment

Jel treba da ide ovako po duzini?If yes, takve formate je najbolje stampati na Xeikonu (Xeikon 5000 plus). Em brzo, em kvalitetno i precizno. Isplativije od stampe na ploteru.Sirina rolne je od 320 do 500mm a duzina moze da bude kolko ti zahteva taj format (ne vidim mu dimenzije ovako). Posto je rolna u pitanju, dakle, do besvesti. Znam i koje stamparije imaju tu masinu, pa ako ti treba info, mogu na pm.

Link to comment
Zašto su dečaci u Francuskoj zimi tj. kad je hladno nosili kratke pantalone?
Moda. (I socijalistički zahtev za uniformnošću, da se ne izdvajaju zbog nika patika i maja de žadaja. Šalim se.) Moda. Još od tridesetih su zaključili da deci ne priliče dugačke hlače jer da u njima liče na starmale hobite. Mada, od šezdesetih godina prošlog stoletija, u onim krajevima Francuske di vlada oštra zima, nose se i dugačke pantole. Dakle, moda.
Link to comment

Na osnovu informacija dostupnih preko Agencije za privredne registre, Mango u Srbiji posluje preko generalnog zastupnika-MPC HOLDING IKSEL DOO BEOGRAD, BULEVAR MIHAJLA PUPINA 6, MB 17409069, PIB100350197. Direktor Željko Brajović, JMBG 1611966210209. Reč je o jednočlanom doo, 100% udeo ima kiparska firma YALDO HOLDING LIMITED. Nezvanično, vlasnik MPC je Petar Matić.http://www.rating.rs/sr/bonitet/MPC-HOLDING#http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:236377-Kralj-soping-molova

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...