Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Da li je dopušteno u zemlje šengena uvesti (iz Srbije) predmete domaćinstva, tipa nameštaj, bela tehnoka, itd, polovne, selidba je u pitanju?
naravno da jeste, samo ti treba speditermora se napraviti spisak predmeta, sto je moguce tacniji.najveca je jebada sa slikama i knjigama, za to se mora uzimati i dozvola iz ministarstva kulture. knjige jos i nekako, napravis spisak (obavezno sa godinom izdanja), ali slike su jebada, moraju se sve i fotografisati.ako treba jos nesto, pitaj samo, relativno sam svez :) Edited by aram
Link to comment

Kako da u "integrisani" CD plejer (u novim kolima) nekako "ugradim" mp3 plejer? Kako da pušća empetrojke? Je l' to moguće uopšte, ili kakav plejer imaš, takav imaš, to pušća.Probao sam sa onim govnetom od transmitera, ali zvuk je njesra. A ne bih da razvaljujem ovu integrisanost i uguravam novi plejer koji ima i mp3. Any thoughts? Hvala. Dok ne otvorim topić posvećen ovome..

Link to comment
  • 2 weeks later...
Mačije, navodno.
hvala..ali mislim da i nije baš navodno..ok,mene nikad nije ujela buva ali moj mali sestrić je sav izujedan,ima jedno 7654 ujeda koji izgledaju kao ujedi komarca i sve smo istražili,usisali,oribali,dezinfikovali i jedino što nam pada na pamet su buve..imam mačke u dvorištu i neki krov ispod prozora na kom one spavaju,hodaju..svi znamo odnos mačke prema krovovima :) i ja sporadično pronadjem po jednu buvu u sobi ali kao što rekoh nikad me nijedna nije ujela ali njega nešto jede jako i jedino bi to moglo da bude to :mellow:
Link to comment

Možda su buve, ali nemoj mačku kriviti. Tim pre što to nije neka kućna mačka, ako sam dobro shvatio.Pregledajte dobro ležaj na kome spava, dušek pogotovo. Možda su i stenice.

Link to comment
ma naravno da ne krivim mačku..ona ima buve pa ima,nije ni njoj lako..nego me samo zanimalo koje jedu ljude..a ovom tvom drugom predlogu neću ni da razmišljam :blink:
A ja sam, naprotiv, baš zbog drugog predloga i rekao da "ne kriviš" mačku.Malo je verovatno da su ga baš buve toliko izujedale, pogotovo što mačka nije u sobi.
Link to comment

uvazeni mudri forumasi, da li je sada po zakonu nuzno imati pojaseve na zadnjem sedistu? i ako jeste, da li taksisti postuju taj zakon? i zato sto sam zaludna, hajde da postavim i nemoguce pitanje - da li postoji neka taksi sluzba koja ima sopstvena decija sedista? Ahahaha, znam.

Link to comment
ZOBSČlan 30.(1) Vozač i putnici u motornom vozilu u kome su ugrađeni, odnosno postoje mesta za ugradnju sigurnosnih pojaseva, dužni su da u saobraćaju na putu koriste sigurnosni pojas na način koji je predvideo proizvođač vozila.Član 31.(1) U motornom vozilu na prednjem sedištu ne sme da se prevozi dete mlađe od 12 godina, kao ni lice koje je pod uticajem alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili iz drugih razloga nije sposobno da upravlja svojim postupcima.(2) Dete do tri godine starosti prevozi se u bezbednosnom sedištu, odnosno korpi, osim u vozilima za javni prevoz putnika.(3) Izuzetno od stava 1. ovog člana, dete do tri godine, može se prevoziti na prednjem sedištu, ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu - korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.(4) Bliže propise o načinu prevoženja dece i uslovima koje mora da ispunjava bezbednosno sedište - korpa donosi ministar nadležan za poslove saobraćaja.
Prema tome, ukoliko takvi pojasevi postoje, putnici su dužni da ih koriste. Ako ih proizvođač nije ugradio, vlasnici nisu dužni da ih naknadno ugrađuju. Taksisti nisu dužni da imaju sedište za prevoz dece*. Moguće je da veća taksi udruženja imaju vozila sa tim sedištima i da se takve vožnje mogu ugovoriti telefonom. Mislim da bliži propisi iz čl.31.st. 4. još uvek nisu doneti.*Ukoliko se prevoz obavlja van teritorije opštine/grada na kojoj je taksista registrovan za obavljanje taksi usluga, onda van te teritorije mora da ima sedište. Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...