Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Jel se neko vakcinisao protiv zute groznice i gde?
Vidi sa grunfom on se vakcinisao protiv raznih tropskih i kojekakvih bolestina....
Link to comment
Loš put, vrlo loš put, pogotovo posle brane nakon Valjeva, zatim ograničenja brzine na magistrali (60, pa i 40 na nekim deonicama, a pravac pa drugovi mogu da se sakriju), i prolazak kroz Lajkovac i Valjevo, kao i ograničenja na tom putu (patrola sa radarom na ulazu u Valjevo je tamo u 90% slučajeva) daju loše prolazno vreme...
loš put?!?!pa ono na Debelom brdu je apsolutna katastrofa od puta!!!!!!!!!!rupe,neobelezen put,nigde znaka za krivinu,nema ni bele linije..katastrofa!a ja još naišla tuda noću :( celim tim delom sam psovala i Velju Ilića i želela da ga obesim za njegova lopovska jaja na sred Terazija i da ga ostavim da umire poolako i bolni majku mu j... lopovsku...morala sam da praznim napetost i stres da ne bih poginula negde tamoi na celoj Tari su putevi katastrofačak smo naišli i na jednu nesreću sa smrtnim ishodom,15min pošto se desila :(
Link to comment
loš put?!?!pa ono na Debelom brdu je apsolutna katastrofa od puta!!!!!!!!!!rupe,neobelezen put,nigde znaka za krivinu,nema ni bele linije..katastrofa!a ja još naišla tuda noću :( celim tim delom sam psovala i Velju Ilića i želela da ga obesim za njegova lopovska jaja na sred Terazija i da ga ostavim da umire poolako i bolni majku mu j... lopovsku...morala sam da praznim napetost i stres da ne bih poginula negde tamoi na celoj Tari su putevi katastrofačak smo naišli i na jednu nesreću sa smrtnim ishodom,15min pošto se desila :(
Bar smo te upozorili, zamisli kakav bi ti utisak bio da si samo krenula odabranom trasom, bez dodatnih informacija... Ja sam jednom išao preko Debelog brda po kiši i magli :ph34r: Imaću šta da pričam unucima...
Link to comment

Put jeste los ali ta trasa preko Debelog Brda je vrlo zajebana cak i da su putevi do jaja.Konfiguracija terena je takva da recimo zimi nikom ne bih preporucio da tuda ide sam.Sto naravno ne znaci da putevi ne mogu biti mnogo bolji...

Link to comment
Put jeste los ali ta trasa preko Debelog Brda je vrlo zajebana cak i da su putevi do jaja.Konfiguracija terena je takva da recimo zimi nikom ne bih preporucio da tuda ide sam.Sto naravno ne znaci da putevi ne mogu biti mnogo bolji...
mada ima jedna dobra kafana kao iz vremeplova na vrhu
Link to comment
Bar smo te upozorili, zamisli kakav bi ti utisak bio da si samo krenula odabranom trasom, bez dodatnih informacija... Ja sam jednom išao preko Debelog brda po kiši i magli :ph34r: Imaću šta da pričam unucima...
jeste,hvala na upozorenju..mada na onakvo nešto,ko nije jednom prošao nikad ne može da bude upozoren ili pripremljenali za prolazak tuda po kiši i magli :Hail:
Put jeste los ali ta trasa preko Debelog Brda je vrlo zajebana cak i da su putevi do jaja.Konfiguracija terena je takva da recimo zimi nikom ne bih preporucio da tuda ide sam.Sto naravno ne znaci da putevi ne mogu biti mnogo bolji...
ma gde bre..serpentine ko seprentine,malo oštrije ok ali kad naletiš na rupetinu u koju možeš ceo da upadneš na sred krivine na uzbrdici koja zavrće više od 90 stepeni hej!! :isuse: ..a brdo ko brdo,penješ se..silaziš..kad stavim sve ostalo na stranu stvarno nije ništa strašno,pa ne penje se na Mont Blanali onaj užas od puta i signalizacije :isuse::blink:
Link to comment

pre par dana sam se vratio odande. pošto sam i ranije išao, znao sam šta me čeka. "serentina 1", "serpentina 2"....... ka tamo pa posle brda dve krivine od po 1800 na nizbrdici. išao sam i noću po magli. samo oprez i da se ne gleda na sat.e sad, tara: ako nisi bila na predovom krstu pa 6 km uzbrdo po makadamu do vidikovca, kao da nisi ni bila. i ako nisi poručila dimljenu pastrmku iznad sunovrata "najkraće reke u evropi" u drinu.

Link to comment
ma gde bre..serpentine ko seprentine,malo oštrije ok ali kad naletiš na rupetinu u koju možeš ceo da upadneš na sred krivine na uzbrdici koja zavrće više od 90 stepeni hej!! :isuse: ..a brdo ko brdo,penješ se..silaziš..kad stavim sve ostalo na stranu stvarno nije ništa strašno,pa ne penje se na Mont Blanali onaj užas od puta i signalizacije :isuse::blink:
Mislio sam na zimu doduse, samo nisam napisao...
Link to comment
  • 2 weeks later...

da li neko zna gde se moze baciti/ostaviti nezeljen zivin termometar?takodje, da li neko zna koga treba zvati (u srbiji) u slucaju kontaminacije opasnim otrovima? (tipa recimo ako u kuci polupas zivin termometar, curi ti gas i sl.)

Edited by rajka
Link to comment

Ako ti se razbio termometar,nemoj da brines,tu je mala kolicina zive da bi ti se nesto desilo.Dobro usisaj sobu,otvori prozore da provetris,i to je prakticno to.Gradski zavod za zastitu zdravlja bi mogla da pozoves da se raspitas,oni su prvi koji mi padaju na pamet.

Link to comment
Ako ti se razbio termometar,nemoj da brines,tu je mala kolicina zive da bi ti se nesto desilo.Dobro usisaj sobu,otvori prozore da provetris,i to je prakticno to.Gradski zavod za zastitu zdravlja bi mogla da pozoves da se raspitas,oni su prvi koji mi padaju na pamet.
nasla sam upustva na internetu da niposto ne usisavas zivu, posto je tako rasprsujes, pa udises. nisam ga razbila (jos), nego hocu da ga bacim, ali ne mogu da ga bacim tek tako u kantu, pa se nadam da neko skuplja taj medicinski otpad. cini mi se da sam citala da su apoteke sada duzne da uzimaju lekove kojima je prosao rok i salju da unistavanje. da li neko zna vise o tome?u svakom slucaju, hvala za tip za ovaj gradski zavod, treba znati takve stvari pre nego sto se nesto desi :) Edited by rajka
Link to comment

Ja sam razbila dva zivina toplomera, od kojih jedan u bolnici. Ziva je u obliku kapljica i vrlo lako se skupi komadom vate, ne curi, ne bezi sa strane tako da je veci problem sakupiti staklice toplomera. Posle se samo prebrise i provetri, mada sestre u bolnici nisu ni to uradile vec su mi samo dale parce vate da pokupim i bacim.Sto se tice unistavanja medicinskog otpada verovatno je situacija kao i sa elektricnim (baterije i sl), negde ima gde se skuplja a vecinom zavrsi na neki nacin na obicnoj deponiji. Cula sam da je sada zabranjena prodaja toplomera sa zivom tako da mislim da svoj mozes da pitas u apoteci a mozda i oni mogu da ga proslede na odgovarajuce mesto.

Edited by puella
Link to comment
nasla sam upustva na internetu da niposto ne usisavas zivu, posto je tako rasprsujes, pa udises. nisam ga razbila (jos), nego hocu da ga bacim, ali ne mogu da ga bacim tek tako u kantu, pa se nadam da neko skuplja taj medicinski otpad. cini mi se da sam citala da su apoteke sada duzne da uzimaju lekove kojima je prosao rok i salju da unistavanje. da li neko zna vise o tome?u svakom slucaju, hvala za tip za ovaj gradski zavod, treba znati takve stvari pre nego sto se nesto desi :)
Mislim da sam gledao na TV da pokreću proceduru da Gradske Apoteke (ili kako se već zovu) imaju kontejnere gde narod može da odlaže istekle lekove termometre na živu itd....Probaj prvo kod njih, ali ako ti je ovaj zavod bliži to je zicer...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...