Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

BRZO!Da bih primio uplatu iz inozamstva na dev. racunsta saljem tom sto treba da uplati? Prepisem sve sa kartice dev racuna? Tamo stoji ziro racun (malo) i broj dev. racuna (veliko, dugacko)? Jel to sve? Dje dizem pare? I koliko brzo?I ne znam jel mi prvo 0S ili OS (O ili nula)?Aj brzo samo,Hvala puno!Strani Pacenik

Link to comment
BRZO!Da bih primio uplatu iz inozamstva na dev. racunsta saljem tom sto treba da uplati? Prepisem sve sa kartice dev racuna? Tamo stoji ziro racun (malo) i broj dev. racuna (veliko, dugacko)? Jel to sve? Dje dizem pare? I koliko brzo?I ne znam jel mi prvo 0S ili OS (O ili nula)?Aj brzo samo,Hvala puno!Strani Pacenik
Treba ti swift kod tvoj banke koji saljes tamo odakle ocekujes. ( Bankarske instrukcije gde se navodi i korespondentna banka )I ne stize tako brzo :ph34r: Edited by kapetanm
Link to comment

Najbolje da odes u svoju banku i trazis instrukcije za uplatu deviza iz inostranstva. Koliko ja znam iz Nemacke stize za max 5-7 dana, bar je to uvek bio slucaj kad sam ja slao neke pare.

Link to comment
halp ... treba mi neko ko je, sudija/pravnik/saobracajac/iskusni procenjivac saobracajki, da mi protumaci ko je kriv u saobracajci koju sam danas imao
nisam pravnik ni policajac, ali tri stvari su sigurne, imao si pravo da skrenes levo, isprekidana linija na toj raskrsnici ( bez obzira kako je izvucena ) i nepostojanje znaka za zabranu skretanja levo, to nedvosmisleno pokazuju, drugo, nije te udarila dok si se ukljucivao sa sporednog na glavni put, dakle nema govora o neustupanju prava prvenstva, a trece, i po meni najvaznije, udarila te je od nazad. mislim da nema nikakvog osnova za tvoju krivicu. nadam se da ce ti to isto potvrditi i neko strucniji.
Link to comment

kako zakon u saobraćaju tretira vožnju bicikla u pijanom stanju? da li je kažnjivo, ili saobraćajna policija pokupi bicikl u gepek i odveze vozača kući ;-), ili ga posavetuje/naredi da gura bicikl, ili da parkira bicikl i nastavi put peške, ili pak ne obraća pažnju na ovu pojavu. (pročitah danas da u montrealu vožnja bicikla u pijanom stanju nije zakonski regulisana).

Edited by mei
Link to comment
kako zakon u saobraćaju tretira vožnju bicikla u pijanom stanju? da li je kažnjivo, ili saobraćajna policija pokupi bicikl u gepek i odveze vozača kući ;-), ili ga posavetuje/naredi da gura bicikl, ili da parkira bicikl i nastavi put peške, ili pak ne obraća pažnju na ovu pojavu. (pročitah danas da u montrealu vožnja bicikla u pijanom stanju nije zakonski regulisana).
Jeste prekršaj, biciklista premešta velosiped tako da ne ometa nesmetano i bezbedno odvijanje saobraćaja. Ako biciklista nije u stanju, policajac će angažovati šlep službu koja će to učiniti o trošku vozača (korisnik bicikla je dužan da naknadi troškove premeštanja, skladištenja i čuvanja vozila ( bicikla) i preuzme vozilo odmah po prestanku razloga za premeštanje, a najkasnije u roku od 24 sata. Kod vozača ( sve vrste prevoznog sredstva) kod koga bude utvrđeno više od 1,20 mg/ml alkohola zadržava se ( u MUP-u) do otrežnjenja, a najduže 12 sati. Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...