Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

to je verovatno neka konverzija iz HTML u Text ili tako nesto. ja dobijem J kad mi neko salje email sa ili na bberry
dada, nešto u tom fazonu. u originalnoj poruci je bio smajli.
Link to comment

glup sam. interesuje me za sledecu godinu :isuse: sve se tripujem da je napolju januar mesec.

Edited by pacey defender
Link to comment

zar nije ove godine bio 4og aprila ? ako nije, laže me internet.net takođe tvrdi da je uskrs isti i za pravoverujuće i za one druge sledeće godine - 24.4.2011.

Link to comment

ove godine sam vidjao bubamare crne boje sa crvenim tackicama, zute sa crnim, skroz zute, i ove obicne. sasvim sam siguran da je sve u redu sa mojim vizuelnim aparatom, pa bih zamolio forumske zoologe da mi objasne u cemu je stos. ranije na to nisam obracao paznju.pitanje je mozda naivno, ali me jako rajca.

Link to comment
Uobičajena predstava o bubamari je poznata: mala crvena buba sa crnim tačkicama i crnom glavom. Međutim, bubamare mogu biti raznih boja: žute, narandžaste, skerletnocrvene ili crne sa tačkicama; veliki broj vrsta su jednobojne: crne, sive ili braon i laici ih vrlo teško mogu razlikovati od drugih buba.
Radi se o azijskoj vrsti bubamare, uvezene u Francusku, Nemacku i Holandiju radi prirodne zastite protiv biljnih vasi. Odete u radnju, narucite larve, stavite ih u bastu - i ne upotrebljavate hemijske proizvode. Ali avaj, kineske bubamare su krupnije, prozdrljive i daleko se brze razmnozavaju od evropskih, koje jedu kada nema druge hrane. Ekoloska katastrofa, nastala u ime ekologije, ali i profita, jer je larve kineske bubamare mnogo jeftinije dobiti zbog brzine kojom se razmnozavaju. Druga karakteristika im je da vole da prezime u tomplim kucama, zato - zatvarajte prozore. Nema podataka o tome da li je smisljen nacin borbe protiv ovih insekata,osim sto se prati njihovo kretanje.Naravno, larve vise nisu u prodaji, ali su izmakle kontroli i evo ih u Srbiji. Problem je i sto nisu sve zute bubamare azijske, vec postoje evropske vrste koje lice na njih i ne treba ih unistavati.
Link to comment
U cemu je razlika izmedju pronevere i utaje?
Pronevera je vezana za sredstva koja protivpravno prisvojis pri obavljenju sluzbe, a utaja nezavisno od svojstva zaposlenog , na tudjim poverenim sredstvima. Uprosceno, to je razlika
Link to comment

UtajaČlan 170(1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist prisvoji tuđu pokretnu stvar koja mu je poverena, kazniće se zatvorom do tri godine.(2) Ako ovo delo učini staralac, kazniće se zatvorom od tri meseca do pet godina.(3) Ako je utajena stvar kulturno dobro ili ako vrednost utajenih stvari prelazi trista hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.(4) Ko tuđu pokretnu stvar koju je našao ili do koje je slučajno došao protivpravno prisvoji u nameri da sebi ili drugom pribavi imovinsku korist, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.(5) Za dela iz st. 1 i 4 ovog člana ako su utajene stvari u svojini građana, gonjenje se preduzima po privatnoj tužbi.--------------------------------------ProneveraČlan 251(1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist prisvoji novac, hartije od vrednosti ili druge pokretne stvari koje su mu poverene u službi ili uopšte na radu u državnom organu, preduzeću, ustanovi ili drugoj organizaciji, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.(2) Ako je delom iz stava 1 ovog člana pribavljena imovinska korist koja prelazi trista hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do deset godina.(3) Ako je delom iz stava 1 ovog člana pribavljena imovinska korist u iznosu preko osamsto pedeset hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje tri godine.

Link to comment

Zašto se ne sme potpisivati uplatnica na mestu gde piše "potpis uplatioca"? Mene jednom teta vratila da popunjavam ponovo, nije htela da mi objasni zašto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...