Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

malo sam janpi pa sigurno masim topik, al svejedno dobri ljudi i zene, de se vadi uverenje da si neosudjivan, koliko vremena treba i jel moze isti dan da se dobije`
Postoje dva uverenja. Uverenje da nisi osuđivan i uverenje da se protiv tebe ne vodi postupak. U MUP-u (opštinskom za mesto stanovanja) vadiš uverenje da nisi osuđivan. Ako si oduvek bio BGD rezident, za proveru i potvrdu je potrebno nedelju dana. Ako si boravio sa prebivalištem van BGD onda to traje 2-3 nedelje...Sledeća potvrda se vadi u nadležnom sudu (kojem, to ćeš proveriti u MUP-u), a za većinu BGD opština je to u šalter sali palate pravde... Potvrda da se ne vodi postupak protiv tebe se dobija odmah.Ni jedno ni drugo se ne plaća, ako se navede da je isto potrebno, za zasnivanje radnog odnosa, a inače je cena od 500-1000 dindži.Ja sam obe potvrde vadio pre par meseci.
Link to comment

ja sam uverenje da nisam osuđivana (za zasnivanje radnog odnosa) vadila u IV opštinskom sudu for free.dobila sam ga za 10ak minuta (niti nisam rođena ovde niti sam prvih nekoliko godina svog života živela u srbiji).ne znam od čega zavise različite procedure, da li od opštine u gradu ili...aaaaaaevo odgovoraMy link

Edited by Sara Goldfarb
Link to comment

^ Pa nije to potvrda da nisi osudjivana. Procitaj malo bolje gornje postove, a i ono sto si dala u linku.Inace, upravu si, ta potvrda (da se protiv tebe ne vodi postupak, podignuta optuznica,..) u IV opstinskom se dobija za 10-ak minuta.

Link to comment
hm, a koji je sud nadlezan za vracar da izvinete na pitanju? vidim ovaj tvoj samo za preko vode...
Palata Pravde u Savskoj. Šalter sala. Odmah se izdaje potvrda da se protiv tebe ne vodi postupak. To nije potvrda da nisi osuđivan!Za potvrdu da nisi osuđivan se obraćaš opštinskom MUP-u i čekaš nedelju dana... Edited by dare...
Link to comment
^ Pa nije to potvrda da nisi osudjivana. Procitaj malo bolje gornje postove, a i ono sto si dala u linku.Inace, upravu si, ta potvrda (da se protiv tebe ne vodi postupak, podignuta optuznica,..) u IV opstinskom se dobija za 10-ak minuta.
pročitala sam pažljivo i pre no što sam ostavila komentar. jasno je da postoji razlika, alimeni su taj dokument (od suda) tražili pri zaposlenju i to je bilo dovoljno.ali kao što je neko od vas već ranije napisao u zavisnosti od svrhe zavisi i to da li je potrebno uverenje iz suda ili iz MUPa. Edited by Sara Goldfarb
Link to comment
podatke za Srbiju prikuplja agencija "AGB Nielsen Media Research" i rec je o svakodnevnom elektronskom merenju gledanosti TV programa uz pomoc posebnih meraca gledanosti piplmetara (eng. people meters) koji su instalirani u ukupno 880 domacinstava koji reprezentuju populaciju Srbije bez Kosova staru 4 i vise godina koja zivi u domacinstvima u kojima postoji bar 1 televizor. Prosecan dnavni uzorak na osnovu kojega zakljucujemo sta Srbija gleda je oko 2,500 pojedinaca.
Link to comment

a, fala :)znaci, postoji instalacija tih u 880 domova. nekidan cuo info za gledanost farme koji mi zvucao sumanuto, posto je pricao o milionima.al ajd, bolje i to no svecki tv detektor.

Link to comment

radi i stratedzik valjda, al mislim da oni nemaju piplmetre, nego idu sa zapisivanjem. ne treba gledati te brojke, uglavnom ti dodje da uzmes napalm u ruke.

Link to comment
Šta znači kad neko stavi J u mejl??Poruka ide:Unapred hvala,J---Šaljem vam...,J
to je verovatno neka konverzija iz HTML u Text ili tako nesto. ja dobijem J kad mi neko salje email sa ili na bberry
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...