Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Da li neko ima predstavu koliko približno iznosi količina potrošene vode dnevno po osobi (odrasloj, prosečnoj, ma šta to značilo)? :unsure: Znači, ništa mašina za pranje veša (i ništa pranje automobila, ljubimca ili zalivanje bašČe), samo voda potrošena na piće, kuvanje, umivanje, pranje ruku i voća i povrća (i ostalog), jedno kupanje ili tuširanje, vodokotlić i tako to.Ja negde našla da u Evropi to iznosi oko 200 l dnevno, a ne znam šta statistika kaže za Srbiju.
Probaj ovo, cisto iz zezanja. Sto se tice 200 lit imam utisak da u tih 200 ulazi i mashina za pranje vesa (a da ne ulaze pranje automobila i zalivanje bashte).
Link to comment
Da tamo pise kako zaista hrana stize na astal, ne bi ti astalu prisao... :puke: Tip: pasteta, ona iz konzerve, se po pravilu proizvodi na kraju svake smene od materijala koji se zatekne na podu prilikom obaveznog ciscenja hale. A za njenu jestivost i namazljivost ima da se zahvali nozevima koji mogu i suvu drenovinu da pretvore u pastetu, ako zatreba.
Meni interesantno da svi imaju neku urbanu legendu ili lovačku priču, da su paštete zapravo sastrugane kurje oči sa prljavih pločica postavljanih u doba ljubavi između Tita i Staljina. Ono, đačke ekskurzije u Carnex, kada su se svi nagledali scena koje bi najbolje opisao crossover između Daria Argenta i Jesus Franca. Mene zanima, da li je to stvarno tako? Da li je to stvarno "pravilo" o kojem govori woodooinstalater? Šta zaista ide u paštetu?
Link to comment
Meni interesantno da svi imaju neku urbanu legendu ili lovačku priču, da su paštete zapravo sastrugane kurje oči sa prljavih pločica postavljanih u doba ljubavi između Tita i Staljina. Ono, đačke ekskurzije u Carnex, kada su se svi nagledali scena koje bi najbolje opisao crossover između Daria Argenta i Jesus Franca. Mene zanima, da li je to stvarno tako? Da li je to stvarno "pravilo" o kojem govori woodooinstalater? Šta zaista ide u paštetu?
Ja znam dvoje ljudi koji su radili 1 u Carnexu, 1 u Matijeviću čini mi se - ko zna kako se pravi pašteta, viršle, posebna salama... nikad ih u usta neće staviti, njihove reči
Link to comment

joj da. kakav uzas. ja pastetu ni ne jedem. osim foie gras i neke svapske vegetarijanske sto ima da se nadje u dm-u. ali volim cajnu i njegusku kobasicu i verujem da i tu ima svacega.

Link to comment
a jel istina da se zelatin (u prahu i listici) pravi od svinjske kostane srzi?
Želatin se pravi kuvanjem svinjskih ili goveđih kostiju i delova kože, slično kao i za pihtije. Postoji i želatin koji se pravi od biljaka, npr. od agar agara, za vegetarijance. Ima da se kupi u prodavnicama tzv. zdrave hrane. Obično u deklaraciji stoji od čega je želatin, zbog kupaca koji vode računa iz verskih razloga ili načina ishrane. Edited by halloween
Link to comment

Glede Buckove napomene o urbanim legendama glede pastete i skolskih ekskurzija: prehrambena industrija je kuhinja restorana (bilo kog nivoa) u malom: ko tamo udje i zadrzi se bice i ostace u najboljem slucaju skeptican kad u istom sedne za sto. I vidi/konzumira samo finalni proizvod.Sajt, TV i ostale price o hrani (zdravoj narocito, na koju iz Srbije, kao sto zna svako dete, ceka ceo svet, a ona samo sto nije) a la Zaharije Trnavcevic su nesto najodvratnije sto se ovoj zemlji i njenoj poljoprivredi desava.Na stranu dozvoljeni aditivi, mleko u Srbiji je sadrzalo i jos uvek sadrzi dovoljno antibiotika da ga se 'ladno moze koristiti i u terapeutske svrhe kod laksih infekcija.Setite se price sa genetski modifikovanom sojom: zakonom (ne uredbom) zabranjena, danas je, prakticno jedina koja se u Srbiji gaji. Najgore od svega sto je usla u zemlju ekstremno neproverljivim kanalima, od gepeka automobila pa do 'zazmuri na jedno oko' uvoza zna se vec koga.Voda: u poplavi voda i generisanoj potraznji sa malo, malo pa plasiranom informacijom 'da voda iz javnog vodovoda ne valja' na srpskom trzistu postoji samo jedna voda koja zadovoljava uslov da je deca mogu piti u neogranicenim kolicinama u toku 24 sata...Ima, flasiraju se vode za koje se do koliko juce islo u banju i koje su se pile - na lekarski recept.Grozdje: nema vise onog vozis se, vidis vinograd, zaustavis i uberes. Nista ga ne moze oprati, mislim na vinske sorte, mada ni stone nisu daleko.Mesna industrija obaska.

Link to comment

Okej, i ono, verujem, ali ozbiljno pitam - šta je to tako grozno u paštetama, pa uposleni neće da ih stavljaju na sto svoje dečurlije?Kožura? Papci? Oči? Kosti? Sa svim tim nemam problem ako nije u izvornom stanju, štaviše, onda bih samo pohvalio industriju koja nešto što je na oko gadno uspeva da smulja u nešto ukusno kao što je pašteta.

Link to comment
a jel istina da se zelatin (u prahu i listici) pravi od svinjske kostane srzi?
Da i ima ga u recimo krem bananama i sličnim slatišima, tortama...Mislim da sam jednom pročitao kako ga ima i u snikersu i sl.
Link to comment
Okej, i ono, verujem, ali ozbiljno pitam - šta je to tako grozno u paštetama, pa uposleni neće da ih stavljaju na sto svoje dečurlije?Kožura? Papci? Oči? Kosti? Sa svim tim nemam problem ako nije u izvornom stanju, štaviše, onda bih samo pohvalio industriju koja nešto što je na oko gadno uspeva da smulja u nešto ukusno kao što je pašteta.
Hm, šta je onda gadno?
Link to comment

Pa, ono, gadno mi je da sisam poluživo oko od svinje, ali ako je smleveno sa još svačim tako da bude ukusno i neprepoznatljivo, nema(m) problema.A bilo bi gadno da su baš neke fekalije u igri, recimo. Mislim da ni sa crvima ne bih imao problem, ako su tako smleveni i neprepoznatljivi. Za pacova već ne znam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...