Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Ako se secas ranije je pisalo ono 100, 200 ili kolko vec listica. Sad nema. A rolna sve tanja. I pekari moraju da istaknu kolko leba ima u vekni iako je na komad.
Posle naših 100 lista vaša bulja će da blista™ - reklama iz Klejbezabli, ne znam je li i ™ Vukotićev.Bilo nekad, sada zaista ni najsitnijim slovima ni na jednom od jezika EU ne piše koliko listića ima u rolni. Edited by ajgor
Link to comment
a i visina joj se skraćuje. još malo pa ko traka za fiskalnu kasu :lol:
Да знаш - држач за ролну који смо монтирали '93 више не пасује. Предугачак.
Link to comment

Proizvođači toalet papira su velika mafija, ušli su mi u mozak...kod nekih piše dužina rolne, recimo kod Harmony, kod Perfexa ne.Najbolja je seljačka fora koju sam video od jedne gospođe u marketu-uzmeš lepo pakovanje 1 proizvođača i staviš preko drugog da uporediš dužinu i širinu. Velike razlike za nominalno isto pakovanje. Postoji i faktor rastresitosti rolne, to već zahteva dublju ekspertizu.

Link to comment
Proizvođači toalet papira su velika mafija, ušli su mi u mozak...kod nekih piše dužina rolne, recimo kod Harmony, kod Perfexa ne.Najbolja je seljačka fora koju sam video od jedne gospođe u marketu-uzmeš lepo pakovanje 1 proizvođača i staviš preko drugog da uporediš dužinu i širinu. Velike razlike za nominalno isto pakovanje. Postoji i faktor rastresitosti rolne, to već zahteva dublju ekspertizu.
pa ta dva pomenuta su proizvođači shp i drenik, ostalo je konfekcijalik koji je ranije vodio proizvodnju tissue papira u shp-u je bio iskusan skroz i znao je kako da podesi sastav papira za razne namene, ostalo je bila u pitanju volja da uradi šta je potrebno, čega nije bilo na pretek, slovaci su nezgodne gazde, perfex je značajno mlađa proizvodnja i linija ima sve što je potrebno da naprave dobar papir, e sad da li će, to ja ne znamima još i onaj seoski papir diva, on se proizvodi isto kod nas, ali jbg ne bih o njemu
Link to comment

pokojni mikrob je jedno vreme imao masinu za proizvodnju toalet papira. sad, zasto vam ovo pricam, ne znam ni sam, doslo mi da ga pomenem bar nekim povodom...

Link to comment
Najbolja je seljačka fora koju sam video od jedne gospođe u marketu-uzmeš lepo pakovanje 1 proizvođača i staviš preko drugog da uporediš dužinu i širinu.
sledeći put mi se slobodno javi.
pokojni mikrob je jedno vreme imao masinu za proizvodnju toalet papira. sad, zasto vam ovo pricam, ne znam ni sam, doslo mi da ga pomenem bar nekim povodom...
alal ti povod :lol: Edited by slepa živana
Link to comment

Jedno resenje je da pakovanje nosim na onu vagu za merenje povrca, mislim da bih napravio sou u supermarketu. Anyway, i dalje mi nije najjasnije kako su uspeli da ih ne odrapi inspekcija.

Link to comment

Imao sam poznanika , resio da "izadje na tezgu" na pijaci i sta ce da uzme da radi?Kao ajde toalet papir sta tu ima komplikovano, jedino je malo kabasto ali ima karavan snaci ce se....E a onda nastaje pakao:-Komsija jel imate meki papir ja sam osetljiv-Komso jel imate malo grublji znate ja tako volim-Komsija jel imate neki da nije tvrd, ali da bas ne propada prst...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...