Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Koliko su otrovni ujedi komaraca u većoj količini?Imam oko 350, dalje nisam brojao, bez paukova.. trese me neka groznica

Link to comment
Koliko su otrovni ujedi komaraca u većoj količini?Imam oko 350, dalje nisam brojao, bez paukova.. trese me neka groznica
kolega mi dobio malariju pre par godina, ali je za to morao da se potrudiisao je na neko ostrvo na filipinima koje beloguze nije videlouvek organizuje neka putovanja sa min troskovima, prakticno prezivljavanjenasi dunavski nisu toliko opasni, morao bi da se dobro potrudis da nadjes neku nevolju :)e: secam se da sam u vojsci na duavu nosio leti i potkapu i rukavice zbog komaraca i nije vredelo Edited by fragand
Link to comment
Koliko su otrovni ujedi komaraca u većoj količini?Imam oko 350, dalje nisam brojao, bez paukova.. trese me neka groznica
a groznica zapadnog nila?misim ne daj bože ali piše se da tigrasti komarci napadajuinače čuvajte se krpelja,stvar je ove godine krajnje ozbiljna da ne kažem da je 1 navala...mi smo imali već dva ujeda od nas petoro..a već 5godina svaki vikend provodimo na livadi ..misim ja ne paničim,namažem autan na ulazu u nogavice,na ruke i vrat i pregledam se kad dodjem kući jer njemu treba nekoliko sati da se uzvere,ugnjezdi i ujede a dal je zaražen je 1 lutrija a i kažu da su u gradu više zaraženi nego u prirodi tako da kockam se,šta ću..samo obavezno pregledanje i odlazak kod lekara na vadjenje beštije
Link to comment

Pokvariše mi petodnevni izlet. Bilo ih je svud, nisu važila pravila da se u podne povuku, ili da rade samo u sumrak i u zoru. Razgnevljeni zujali su neprekidno i pili moju krv, uprkos autanu, rajdu i još nekim sredstvima, paljenju trave i plastike zbog dima. Na 30 stepeni nosio sam dugu kišnu kabanicu sa kapuljačom, ali opet nije pomagalo. Uleteli mi i neki pauci, a drugar je zadobio dva krpelja. Pitao sam jer ne znam koji je prag tih ujeda, da li isto trpiš 3-400 kao i 3-40?

Link to comment
Pokvariše mi petodnevni izlet. Bilo ih je svud, nisu važila pravila da se u podne povuku, ili da rade samo u sumrak i u zoru. Razgnevljeni zujali su neprekidno i pili moju krv, uprkos autanu, rajdu i još nekim sredstvima, paljenju trave i plastike zbog dima....
Što nisi koristio onaj mađarski Szuku otrov protiv komaraca, prodaje se baš u ribolovnim radnjama?
Link to comment

Pa imali samo standardni autan i ja kupio neki gel u apoteci. Ni slutili nismo da će nas zlice dočekati daleko od civilizacije mimo svih radnji i apoteka. Razumni ljudi bi skratili boravak..ali, brod je bio krcat zalihama, 100-ak piva, 8 lit rakije, baloni vina, jagnjetina, sve živo, zar to pokunjeni da vraćamo? I ostali smo dok nismo sve satrli, pljeskajući se pijani i razmazujući krv po sebi. Posle, vidim, u civilizaciji, dobar provod kod Rennea, bez insekata, jbg

Link to comment
sledeci put ponesite suvo lisce paradajza, tera i pauke i komarce i mrave.
cuh negde da pomaze mazanje blukom, nisam probao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...