Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

cvekla,kurkuma za zuto i spanat za zeleno...ali boje budu blage,osim cvekle koja daje malo jacukoliko se secam treba da se napravi smesa biljaka i malo vode,potope se jaja,skuvaju u tome pa ostave da stoje 24h takodje u tome

Svi prirodni materijali moraju se kuvati zajedno s jajima, a pošto se jaja skuvaju, ostave se u toj tečnosti preko noći (zajedno s biljnim materijalom). Posle 24 sata jaja se izvade, osuše i premažu s malo nerafinisanog suncokretovog ulja. Pošto prirodne boje za farbanje jaja nisu toliko intenzivne, koristite dosta biljnog materijala koji ih daje – na primer za 6 jaja biće vam potrebno 2-3 cvekle, 0.5 kg spanaća, 4-5 kašika kurkume, 200 g odmrznutih kupina.
Link to comment

fala ivy, brate sestro evo i blic mi pomaze al pre cu ovo tvoje. bice cvekle i kurkumina, to mi uvek lepo oboji tanjire i kuhinju pa ce valjda obojiti i jaja, javim kako ispaloprvi put bojim i to odmah alternativno ^_^

Link to comment

pa on,maslacak, ne boji ili ja to ne znam...on se stavi u carapu za saru..ne znam da boji..svi ostali sastojci boje na jedan i jasno je zasto se koriste..nemam pojma..samo napred sa alternativnim bojenjem,meni je to plan vec godinama ali uvek se farbala 1 gomila jaja pa ovo nije zgodno i prakticno..a ubedjena sam i da jaja imaju bolji ukus kada su kuvana u tim sastojcima :)

Edited by ivy
Link to comment
pa on,maslacak, ne boji ili ja to ne znam...on se stavi u carapu za saru..ne znam da boji..svi ostali sastojci boje na jedan i jasno je zasto se koriste..nemam pojma..samo napred sa alternativnim bojenjem,meni je to plan vec godinama ali uvek se farbala 1 gomila jaja pa ovo nije zgodno i prakticno..a ubedjena sam i da jaja imaju bolji ukus kada su kuvana u tim sastojcima :)
Toga se sećam, naučili nas slovenci, budu blago žuta, lepa.Tražio na netu, našao
PRIRODNE BOJEŽUTA – cvetovi kamilice, maslačka, kurkuma u prahu, list breze, kora limuna ili narandže.NARANDŽASTA – crvena aleva paprika, ljuske crnog luka.CRVENA – sok od cvekle iz konzerve, smrznute maline, borovnice, kupine, ljuske crvenog luka, brusnice.SMEĐA – list i ljuska oraha, list hmelja, kora drveta šljive, ljuske crnog luka, jaka crna kafa ili crni čaj.PLAVA – sok od borovnice, listovi crvenog kupusa.ZELENA – listovi spanaća, kopriva.BORDO – sušeni cvetovi kantariona.
i
BILJNE BOJE ZA JAJAŽUTA (nijansa od blijedožute do zlatnožute) – prah kurkume, cvijet kamilice, cvijet bazge, latice maslačka, latice podbjela, latice nevena, list breze, preslica, list hrena, list gaveza, kalina, trava, listovi i kora drveta jabukeNARANČASTA – prah crvene paprike, smeđa lupina lukaCRVENA (nijansa od roze do ljubičaste) – sok od cikle, sok od maline, sok od kupine, sok od borovnice, crveni radič, cvijet broćike, crvene lupine luka, korijen maslačka, korijen kiselice, cvijet crnog sljezaSMEĐA (nijansa od žutosmeđe do tamnosmeđe) – smeđe lupine luka, list i ljuska oraha, lsit hmelja, kava, kora i list hrasta, kora drveta šljiveZELENA – list koprive, list bazge, list maslačka, čost podbjela, list bršljana, špinat, zelena salataPLAVA (nijansa od svijetloplave do ljubičastoplave) – sok od boba bazge, crveni kupus, crveno i crno grožđe
Link to comment

ma ja sam alternativna iz nuzde :lolol:mozda bi moglo i ono sto je neko sa salvetama radio, gde skidas slike i premazujes necime, gde to bese na kom topikuopa, vidi vapada sto zna znanje fala svima :)

Link to comment

@vapadlepo,lepo ali su toliko blage zute da ti trebaju skroz bela jaja ili tona maslacka da bi se prietilo..i sa kurkumom bude jedva,pa i sa lukovinom nekad bude jedva vidljivo...u prevodu ne bih se ja tu zamlacivala sa tim zutim,mnogo posla malo rezultata..ali ako neko hoce..zanimljivo je znati,u svakom slucajulostfansalvete premazes blago ulupanim belancetom

Link to comment

evo i salveta, ko zna dal ce se to primiti na ljusku jaja?e da glupo pitanje - sveza cvekla ili da uzmem onu koja je vec skuvana i vakumirana i ona mi inace fino boji tanjire u kombinaciji sa balzamikom -_-

Link to comment

salvete probas jednu da vidis da li ce se primiti ali bi trebalo da se primia za cveklu mislim da je svejedno..sta ti je lakse

Edited by ivy
Link to comment

ja sam koristila crveni kupus za plavu boju, i dosta je dobro ispalo (na belim jajima). i kurkumu za zutu, isto super.ima jos jedan mali trik: dodaj koju kasiku sirceta u vodu. sirce vremenom malkice nagrize ljusku jajeta, a boja se useli u te novonastale pore.

Link to comment
jel ima negde rezervna guma za bialetti? Otkrio sam da fali kad je eksplodirao
probaj u coin casa-ma, oni prodaju kuvala njiova.. a to sto ti je explodirao znaci da ti treba i sigurnosni ventil :fantom: Edited by Takanohana
Link to comment
probaj u coin casa-ma, oni prodaju kuvala njiova.. a to sto ti je explodirao znaci da ti treba i sigurnosni ventil :fantom:
Bilo u CC u Delta sitiju ali mislim da nema veze sa gumom pre ce biti da ti otisao sigurnosni ventil...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...