Jump to content

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Ako postoje troskovi slanja rnoobe na reklamaciju, na ciji teret padaju?
obicno na kupca ako nisi platio neko besmisleno skupo osiguranje koje vazi za ceo svet i recimo godinu dve vise od minimalnog garantovanog.
Link to comment

Zasto se ljudi gube i cestitaju Uskrs onima koji ga danas slave? Vredja zdravu pamet i nas koji ga nikad ne slave. Julijancima se ionako cestita sa Hristos Voskrese ne morate naglasavati boldovano.

Link to comment

Meni je hristos voskrese pozdrav koji upućujem pojedinačnim ljudima.kada sretnem. Ovako generalno bih rekao srecan uskrs. A ograđivanje je da pokažeš da si svestan da postoje dva datuma.Послато са GT-I9100 користећи Тапаток 2

Link to comment
obicno na kupca ako nisi platio neko besmisleno skupo osiguranje koje vazi za ceo svet i recimo godinu dve vise od minimalnog garantovanog.
Stvar je kupljena ovde i ne verujem da ima medjunarodnu garanciju. Sto je najgore, u prodavnici su mi rekli da nema nikakva garancija mada na sajtu pise da daju godinu dana. Na insistiranje su mi dali usmeno 6 meseci ali to izgleda nije ni vazno posto mi fiskalni racun obezbedjuje celu godinu.Zakon kaze da je prodavac duzan da nadoknadi stetu nastalu zbog neispravnosti pa nisam siguran da li se i troskovi nastali zbog same reklamacije racunaju u stetu ili ne. Firma inace ne posluje 100% legalno pa bi pominjanje inspekcije bilo dovoljno ali moram da saznam i za ovo da bih izbegao troskove.
Link to comment

Da li je za "zasnivanje radnog odnosa" dovoljna radna knjizica sa upisanom strucnom spremom (osnovne+master studije) ili moraju da se priloze i diplome/uverenja?Osoba u pitanju je izgubila uverenje sa osnovnih studija, fakultet nece da izda drugo, a na diplomu se ceka i po 6+ meseci.

Link to comment

A sta se desava ako je zaposle kao sa srednjom skolom, pa donese diplomu sa osnovnih studija naknadno, za 3,4 meseca? Moze li to da se uradi, i gde mogu da procitam ta pravila/zakon?Jedna drugarica ide na neke razgovore vec dugo, sad je pri kraju i izgleda da ce da je prime, pa se isprepadala da ne izvisi zbog ovoga.

Link to comment

Mogu da je rasporede na drugo radno mesto, ako oni hoce. Ako je u pitanju drzavna uprava, onda je zakon o drzavnoj upravi i o drzavnim sluybenicima. Ako je lok samouprava, zakon o radnim odnosima u drzavnim organima. Ako je firma neka, onda zakon o radu

Link to comment

Znaci da ipak pokusa da izboksuje da je prime sa fakultetom?I ne znam zasto faklutet nece da izda novo uverenje. I ovako uverenja vaze samo 6 meseci, a diplome po bolonji su delili do sada samo 2 puta, prosle godine u martu, i sad u januaru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...