Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

pitao neko zašto je moderno da se kaže "akcija" a ne "popust".Ako stave obaveštenje da je popust, a ne snize cene za određeni procenat, finansijski inspektor može da rebne kaznu zbog dovođenja kupca u zabludu, a plus što mora da se odredi datum kada sve počinje i kada se završava. A kada stave "akcija", ne samo da ne moraju da snižavaju cene, nego mogu i da stave lažne uvećane pa da ispadne da je trenutna cena na popustu. A s obzirom da reč "akcija" nije definisana zakonom, odnosno, uredbom, ne može da se izrekne nikakva kazna.

Link to comment
sad gledam ona ruska Vrata Pakla pa mi pade napamet - zna li ko zašto su oni okviri za ruske kalašnjikove onako odvratne braon boje?
Zato što su od istog materijala kao i kundak i ona obloga oko cijevi. Mislim da su od bakelita a na novijim modelim su od neke tvrde plastike.73343533.jpg72887725.jpg Edited by pogranicni
Link to comment
jel neko nekad razumeo nesto sto je burazer napisao? al ozbiljno.
Svaku reč pojedinačno manje-više da, ali smisao celine nikako da skapiram... On mi dođe nešto kao Jolanda, ali haiku varijanta.
Link to comment
pitao neko zašto je moderno da se kaže "akcija" a ne "popust".Ako stave obaveštenje da je popust, a ne snize cene za određeni procenat, finansijski inspektor može da rebne kaznu zbog dovođenja kupca u zabludu, a plus što mora da se odredi datum kada sve počinje i kada se završava.A kada stave "akcija", ne samo da ne moraju da snižavaju cene, nego mogu i da stave lažne uvećane pa da ispadne da je trenutna cena na popustu. A s obzirom da reč "akcija" nije definisana zakonom, odnosno, uredbom, ne može da se izrekne nikakva kazna.
e stvarno, nikada mi nije bila jasna ta reč "akcija" u tom kontekstua prvi put sam je videla pre 10tak godina u Švajcarskoj, pa sam mislila da se prosto tako kaže popust na švajcarskom francuskomno posle sam počela da viđam posvuda, uključujući i u Srbijiznači sve u svemu još jedna komercijalna ljigavština u stilu stavljanje cene od 7.99 evrića da bi ljudi mislili da je 7 a ne 8, ulaženje na leva (ili beše desna) vrata da bi se što više kupovalo, razdvajanje jebenih pokretnih stepenica po robnim kućama pa da im psujem milu majku i milog oca i sve redom jer neću im tako ništa više kupiti samo ću se smoriti, i tako tobwt a kako sme da se stavi prava cena kao snižena a povišena lažna cena kao prava?mislim, ako ja znam da jogurt košta evrić, biće mi vrlo čudno da odjednom kao košta 2 a popust je 1, pa posle nekog vremena opet normalno košta 1ili se to radi samo sa nekim jednokratnim artiklima? Edited by Amelija
Link to comment

Već neko vreme po izlozima apoteka viđam načičkane dečje igračke i to baš ružne a skupe i male, od gume ili sličog materijala. Najčešće životinje- konjići, kornjače ili ratnici iz neutvrđenog perioda. O čemu se radi? Onakvim igračkama se nisu igrale ni generacije starije od mene, je l' to neka čudna dečja moda? Znam da je apotekama dozvoljeno da prodaju igračke, ali se pitam ko će da kupi ružnu, glupu i skupu? A uz to ih ima u neprimerenim količinama za izlog apoteke.

Edited by halloween
Link to comment

Imam novu ličnu kartu i novi (biometrijski) pasoš, koji važi još 2-3 godine. Ako sam promenio adresu u ličnoj karti da li moram da menjam i adresu u pasošu, odnosno u tom slučaju da vadim novi pasoš ili mogu da koristim i dalje ovaj pasoš sa starom adresom? Na sajtu MUP-a piše ovako:

Napominjemo da su podaci o imenu i prezimenu, kao i adresi prebivališta u obrascu biometrijske putne isprave vidljivi podaci, te se nakon promene istih i izdavanje nove lične karte sa datim podacima, može podneti zahtev za zamenu putne isprave, u skladu sa pomenutim članom Zakona o putnim ispravama.
Pretpostavljam da ''može podneti zahtev'' ne znači isto što i ''mora podneti zahtev'' :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...