Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

da malo objasnim sta sam htela pitati. kad napravite jednu hdr fotku, ona obicno ima mnogo vise informacije nego sto se moze staviti u jpeg ili pokazati na standardnom ekranu. samim tim znaci da deo dinamickog spektra slike svakako moramo 'baciti' onog momenta kad je zelimo pokazati nekome. da li je to nesto sto se automatski radi iz softvera ili podesavate neu gama krivu ili, ili....
Ja sam mislio da ti, posle informacija koje sam dao, vec uveliko hadeerujes. Ovako, upravo se o tome i radi sto sa ovom tehnikom povecavas dynamic range fotografije. I da, u ovom softveru tone maping podesavas sama (strenght, color saturation, light smoothing, luminosuty, white point, black point, histogram, temperature, saturation highlights, saturation shadows, contrast itd. itd.)
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gledam ovaj Flickr i vidim da ste skoro svi tamo, pa se juče napokon i ja prijavih.U čemu je štos pa ste se svi uplatili PRO korisnika?Uostalom kako koristite Flickr, obzirom da vidim da baš i nije toliko aktivan (kao recimo ovaj forum) po pitanju komentara fotografija, mislim i tamo primećujem izrazitu podeljenost po klanvima?

Link to comment

Prvo, dobrodošao na Flickr! :)Drugo, pro account je koristan jer ima neograničen upload. Osim toga, možeš da praviš neograničen broj setova što ti daje odrešene ruke kod organizacije i arhiviranja fajlova (bez pro accounta možeš da napraviš samo tri). Svi smo mi na početku mislili da će nam i običan account biti dovoljan, ali ispostavilo se da nije, ako planiraš da postanješ aktivni član zajednice a ne da kačiš tri slike mesečno. Podeljenost po klanovima? Ne znam na šta konkretno misliš. Flickr je ogromna online zajednica i mislim da svako može da nađe ono što traži. Ako hoćeš tehnički savet, postoje grupe koje se time bave i korisnici koji su voljni da ti prokomentarišu sliku i skrenu pažnju na detalje koje bi oni promenili (recimo). Ako te interesuje neki konkretan vid fotografije, vrlo brzo možeš da se povežeš s ljudima koji imaju ista interesovanja. Saveti, podrška i informacije pljušte na sve strane, samo je potrebno da nađeš pravu grupu. Ubrzo će te neki ljudi kojima se dopadaju tvoje fotke staviti među svoje kontakte, i ti će verovatno redovno komentarisati to što kačiš ili dodavati tvoje slike među svoje favourites. Sve je vrlo opušteno, nikada nisam stekla utisak bilo kakve podele.

Link to comment
Prvo, dobrodošao na Flickr! :)
Hvala,Moj problem je privikavanje jer mi je ovaj Flickr ultra, mega, giga, nepregledan.Kako to misliš upload 3 fotke mesečno, još nisam našao te detalje...? Znam da imam ograničenja, ali ne znam tačno koja.A, na grupe mislim u tom smislu da isti, istima pišu kako su im dobre fotke, na kritiku još ne naiđoh.
Link to comment
Hvala,Moj problem je privikavanje jer mi je ovaj Flickr ultra, mega, giga, nepregledan.Kako to misliš upload 3 fotke mesečno, još nisam našao te detalje...? Znam da imam ograničenja, ali ne znam tačno koja.A, na grupe mislim u tom smislu da isti, istima pišu kako su im dobre fotke, na kritiku još ne naiđoh.
ne bukvalno 3 fotke, ali
When you have a free Flickr account, you can upload 100MB worth of photos each calendar month. This is a bandwidth limit, and not an amount of space that you have on Flickr servers.Your bandwidth allowance is reset to zero at midnight in Pacific Time Zone (Flickr headquarters time) on the first of each calendar month. You can't recover any of your monthly allowance by deleting photos. If you have a free account, you'll see your limit on the upload page.
Link to comment

Da, nisam mislila bukvalno tri fotke, ali ako se primiš na Flickr, tih 100MB će ti uskoro postati malo.što se preglednosti tiče, prosto ne mogu da verujem da imaš takav utisak. Flickr je, za mene, oličenje preglednosti i jednostavnosti upotrebe. To postaje još očiglednije tek kad se uporedi s drugim photo web zajednicama kao što su Ipernity i 23 (rađeni po ugledu na Flickr a bez truni sopstvene prepoznatljivosti i šarma).Grupe - sve iste? Traži, traži pa ćeš naći, samo što su mnogi ljudi suviše osetljivi da bi mogli da podnesu takvu vrstu kritike. Učlani se, okači nekoliko fotki, pa vidi kako ti se dopada.

Link to comment

Među izvesnim flickr filmskim fotografima postoji jedna grozna moda - to je ostavljanje (namerno) dlačica i flekica skeniranih sa negativom. :puke: Ja to ne trpim koliko ni Jerry Seinfeld (a možda i malo više), pa sam napisao jednoj "super je, a bilo bi još bolje bez dlaka i fleka". Ljubazno mi je objasnila da je to "vintidž efekt" (nemam pojma odakle ideja da su dlake-fleke vintidž, al' ajde), ali vidim da joj nije bilo pravo...

Link to comment
... pa sam napisao jednoj "super je, a bilo bi još bolje bez dlaka i fleka". Ljubazno mi je objasnila da je to "vintidž efekt" (nemam pojma odakle ideja da su dlake-fleke vintidž, al' ajde), ali vidim da joj nije bilo pravo...
:lol: pravdala se, kao, to sam ja namerno...meni ne smeta patina ako se desi sama, ali ako je namerno dodata (ili se vidi da je namerno dodata), ni meni se ne dopada.
Link to comment

Micke koliko sam ja skuzio, nije stvar u klanovima, stvar je da ti slike budu vidjene ili komentirane(kritike radi). Ja sam svoj account otvorio prije brdo vremena i onda se cudio da od toliko usera nitko da pogleda moje. :( Kako su mi objasnili ljudi, moras se malo oglasavati. Ili preko kontakata ili kacenjem slika po raznim grupama (koje imaju smisla. Nes kacit seosku idilu i konje lipicanere na urban decay grupu). I onda, krene to po malo.

Link to comment

Prvo sorry sto upadam na diskusiju, ali imam jedno pitanje za koga bas nema puno smislenih odgovora na netu pa ako neko zna nek odgovori.Znam da ima hepek za ubijanje red-eye efekta na fotkama bez drkanja sa brushom i uvecavanjem slike i crtkanjem svake zenice posebno, to se nesto sa crvenim kanalom radi, al ja bas nijesam skontala objasnjenje. Ako neko to zna nek mi javi, molim. Fala unapred!

Link to comment

Uzmes bilo koji noviji program za obradu fotografija (ne mora photoshop, ima ih i besplatnih) - svi imaju alatku za ponistenje efekta crvenih zenica. Izaberes odgovarajucu alatku i kliknes na zenicu.

Link to comment

Ma to je odradjeno, cak imam i red-eye plug-in photoshop, ali nije mi to bas nesto. Mislim da ima neki hepek sa podesavanjima kanala jer ako imas grupnu fotku gde su svi vampiri i pri tome vecina nosi cvikere to sa posebnim programom je dosta zamoran proces. Zanima me dal` postoji nesto sto automatski to preradjuje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...