Jump to content
IGNORED

PREVODILACKI BISERI


Ulven

Recommended Posts

Ma meni je bilo jasno da si ti izgubljen slucaj kada si mislio da ekstra devicansko zvuci OK na srpskom :D
Па звучи ОК, тј једнако блентаво као и у оригиналу.
Link to comment

Mora da je već bilo. Nemoguće da nije. Ali ne mogu da odolim. Sa naslovne stranice prezentacije GSP-a:

“ As well as each morning, those who heat You stand up first, those who ride You then…And not until everything is ready it is You who is asked to stand up.”
click if you want to be ridden :isuse::lolol:+ kreativno rešenje za "ustati"...
Link to comment

Ne znam da li je prevodilački, urednički, lektorski, slovoslagački... ali biser svakako jeste. Čitam knjigu i sve je korektno, bez jezičkih egzibicija do 402. strane na kojioj stoji: "Otvorih crnu kutiju. U njoj je, na zelenoj čoji, ležao potpuno nov revolver, Smith & Njesson." lolol.gif

Link to comment
Ne znam da li je prevodilački, urednički, lektorski, slovoslagački... "Smith & Njesson."
slovoslagacki vise ne moze biti. jer nema slovoslagaca :P recimo, tehnickog urednika i/ili korektora.ustvari, trokirao konverter (cir/lat, ili obrnuto).poz
Link to comment
slovoslagacki vise ne moze biti. jer nema slovoslagaca :P recimo, tehnickog urednika i/ili korektora.ustvari, trokirao konverter (cir/lat, ili obrnuto).
По новинама је често умело да се деси да конвертер са Танјуговог распореда (онај телепринтерски ш=ss ђ=dj ж=zh ч=cc ћ=ch) налети на реч која није на латиници него на страном језику, укључујући домаће цигарете цлашиц.
Link to comment
slovoslagacki vise ne moze biti. jer nema slovoslagaca :P recimo, tehnickog urednika i/ili korektora.ustvari, trokirao konverter (cir/lat, ili obrnuto).poz
ma znam da ih nema :šmrc:, ali volim reč, pa koristim situaciju da je upotrebim. wink.gifjeste verovatno konverter trokirao, ali latinica je, prevod sa ingliša, pa računam da ćirilizator tu i nije imao šta da traži. ali eto, sve navodi na to da je i on upetljao prstiće.
Link to comment
ma znam da ih nema :šmrc:, ali volim reč, pa koristim situaciju da je upotrebim. wink.gifjeste verovatno konverter trokirao, ali latinica je, prevod sa ingliša, pa računam da ćirilizator tu i nije imao šta da traži. ali eto, sve navodi na to da je i on upetljao prstiće.
+smrc za lepu rec. sta kazes na knjigohraniliste?ko zna sta su radili. mozda je prevodilac radio cirilicom, mozda je lektor trazio tekst na cirilici (o, da, ima i toga, i da traze krupna slova...), mozda su se tokom proizvodnje knjige predomislili za pismo/ediciju. u svakom slucaju, dok su premetali, promaklo im njaldorfovanje :Dpace, ovo je цлашицно :lolol: nikad ne bih pogodila.poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
Potpisnici su SDI Media Group.
Nije mi jasno kako ih nije blam da potpisuju svoje prevode. Ocajni su, divx-titlovi.com imaju bolje prevodioce.Ehhh... nema vise Nade i Koste Carine... ;)
Link to comment

Вечна ловишта. У ствари кажу "срећна ловишта". Преводилац који је ово скривио је вероватно и сам већ у оним другим ловиштима.Откуд знам? Писало лепо на вратима дућана, кад је умро Боб, код кога сам куповао дуван. Његови из племена држали дућан, и наравно да су тамо истакли и обавештење, у излогу: "happy hunting grounds".

Link to comment

Prevod neke reklame za neki preparat protiv celavljenja:...mozete poceti odmah, sto znaci vec sada!Ne znam sta su tacno hteli da prevedu, ali je bar lepo sto su nam objasnili znacenje reci "odmah" posto je to jedna retka i egzoticna rec...

Link to comment

Управо иде "Top Gear" у обради ”Ултра ТВ”, а гост је Јуан МекГрегор. Кларксон помиње МекГрегора у улози Обија Ван Кенобија у ”Ратовима звезда”. Наравно, преводилачки геније то у преводу исписује као Об-1 Кеноби.

Link to comment

"Persi Džekson" u bioskopu, umesto Ahil pisalo je Ahilej. Ok, znam da nije nepravilno, ali prevod je na srpski, a ne na hrvatski jezik. Mislim da je neznanje posredi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...