Jump to content
IGNORED

PREVODILACKI BISERI


Ulven

Recommended Posts

Ne znaju srpski, fakat, jer ga na fakultetu nemaju (!!) kao ispit. Al' ne znaju ni istoriju. A kako bi išta i znali kad su išli u školu tokom devedesetih?
Uff. Pa ja sam išla u školu devedesetih i ništa mi ne fali. Čak sam i za Trojni pakt čula. A ovi prevodioci od petnaest leta mogli su u školu ići samo dvehiljaditih ;)
Link to comment
Ne znaju srpski, fakat, jer ga na fakultetu nemaju (!!) kao ispit....
Ovo (više) nije istina.Ali neverovatno je da se u gimnazijama ne rade srpski i gramatika, već samo književnost.Mada, retko ko je od tih ljudi što prevode za kablovske televizije prišao filološkom fakultetu, tako da se njihove česte greške ipak ne mogu pripisati njegovim nelogičnostima.
Link to comment

Питам се питам, колико пута се дешава да улети погрешна супротност од hard - па настане нешто попут hard work - floppy work, hard question - soft question и слично...

Link to comment

Gledam za vikend neku tinejdzersku komediju, titlove skinula s nekog hrvatskog sajta, gde su najcesce dobri prevodi. Tek ono, da l je "prevodilicu" zdrm'o PMS ili šta, uglavnom:"Hey, what's up with you guys" - "Koji vam je kurac""I don't care" - "Zabole me nježnik"itd.

Edited by apotekarica
Link to comment

U udzbeniku za engleski jezik (2. osnovne - EKO AND TINA) u malom recniku na kraju knjige (nekoliko desetina reci) dzinovskim slovima pise da chips znaci čips, a pored je tanjir sa przenim krompiricima... Mislim, mozda smo presli na cips, samo sto ja to ne znam. Da stavim u nedoumice?

Link to comment
Opet History Channel, prava riznica prevodilačkih bisera. Soviet Union preveden kao Sovjetska Unija.
histori je sveta knjiga spram doq channela. ne stizem ni da popamtim. septimijus severus ^_^
Link to comment
U udzbeniku za engleski jezik (2. osnovne - EKO AND TINA) u malom recniku na kraju knjige (nekoliko desetina reci) dzinovskim slovima pise da chips znaci čips, a pored je tanjir sa przenim krompiricima... Mislim, mozda smo presli na cips, samo sto ja to ne znam. Da stavim u nedoumice?
Можда се ти преводиоци и уџбеникописци (пардон, тексткњигаписци) хране тим иверјем, интегралним колима и нацепканим дрвима, а нама онда остају кромпирићи - и недоумица решена :rolleyes: .
Link to comment

Blic"Gen STK39 je povezan sa proteinom koji ima ulogu u burežnom mehanizmu za regulisanje količine elektrolitičkog minerala sodijuma u organizmu". TanjugMučenik pokušao da čitaocima objasni nepoznati element, pa dodao da nastaje elektrolizom (barem da je rekao elektrolit). Bambi za trud, Njobel za izvedbu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...