Jump to content
IGNORED

PREVODILACKI BISERI


Ulven

Recommended Posts

Па лепо кажем да је озбиљно :Q)Слављеник частио за рођендан, па се поднајели и поднапили, па почели да ме прозивају како спроводим мобинг – терам их да раде, а њих то емотивно погађа. Ја их онда питам да ми кажу како се на српском каже мобинг, они немају појма, и ја зато једногласно одбијем сваки даљи разговор на ту тему.Па се нешто мислим: шта ако они мене питају како се каже?Је л’ да да је ситуација?

Link to comment
Под хитно да се нађе/смисли (ме се обавести ако већ постоји) српска реч (макар била и преводилачки бисер) за:Mobbing.
Valjda šikaniranje. Mada je i to poreklom iz nemačkog ako se ne varam. Možda bi najpribližnije (i po srpski) bilo, da prostite, oštrenje ku**a, ali to su već dve reči. :P Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
Под хитно да се нађе/смисли (ме се обавести ако већ постоји) српска реч (макар била и преводилачки бисер) за:Mobbing.
Pa nema prevod. To je neologizam, može opisno da se kaže na srpskom, ali se koristi na engleskom, koliko znam.
Link to comment
Maltretiranje na radnom mestu. :rolleyes:
28 карактера. Много (тачку и колутање окама поштено нисам рачунао). Ништа, остаје нам да се надамо да ће неко да смисли нешто бескарактерније... Фала на предсусретљивос’
Link to comment
28 карактера. Много (тачку и колутање окама поштено нисам рачунао). Ништа, остаје нам да се надамо да ће неко да смисли нешто бескарактерније... Фала на предсусретљивос?
28? Ја знам само за четири, ако и тога успем да се сетим... сангвиничан, меланхоличан, колеричан, флегматичан. Даље? :o
Link to comment
  • 3 weeks later...
То тје му бити контра од зорт :lol:
to ce mu biti od previshe gledanja onog belosveckog varuna sharme sto se smuca po rizortovima neprekidno :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...