Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

dakle istina je (neko je pitao pre par nedelja, chini mi se, a ja se zgrazavala)

Saradnici ###,Prosledjujem Vam dobijenu informaciju od Republickog fonda za zdravstveno osiguranje:Svi saradnici kojima istice overa zdravstvenih knjizica 30.06.2012.godine, bice duzni da do naredne overe izvrse izbor lekara opste prakse ukoliko to do ovog trenutka nisu uradili. Pri navedenom izboru, svaki osiguranik dobija Potvrdu sa potpisom i pecatom izabranog lekara. Ta se Potvrda trajno cuva, jer se dostavlja na uvid Fondu prilikom naredne overe. Bez ovog dokumenta nijedan nosilac osiguranja, niti clan njegove porodice osiguran preko njega, nece dobiti buducu overu.Iz kontrolnog listinga dobijenog od ove institucije, konstatovano je da su monogi saradnici vec izvrsili navedeni izbor, sto je u skladu sa novim Zakonom u ovoj oblasti. Postoji jedinstvena baza podataka izmedju zdravstvenih ustanova i nadleznog Fonda.Sugestija nacelnice ispostave kojoj ### pripada, je da oni koji do sad nisu izvrsili ovu obavezu, to urade u narednih mesec dana, obzirom da je potrebno oko 2 meseca da se nastale informacije iz zdravstvenih ustanove sliju u njihovu bazu podataka. Oni saradnici koji zakasne, bice prinudjeni da Fondu dostave na uvid fotokopiju gorenavedene Potvrde. XY, kadrovski referent
podaci se dakle - slivaju. lepo je znati, a mozda dovede i do nekog pojachanog reda. za jedno 20 godina <_<
Link to comment
dakle istina je (neko je pitao pre par nedelja, chini mi se, a ja se zgrazavala)podaci se dakle - slivaju. lepo je znati, a mozda dovede i do nekog pojachanog reda. za jedno 20 godina <_<
Ja sam, onomad, pitao...Dobio sam sad markicu i saopšteno mi je to iz tvog maila, usmeno...
Link to comment
Ja sam, onomad, pitao...Dobio sam sad markicu i saopšteno mi je to iz tvog maila, usmeno...
pa ja ti onda rekla da je glupost, pa sad izvinjavaj :isuse: nishta nije dovoljno glupost :unsure:jel to po zakonima da oni moraju da obavezuju zdrave ljude ljude koji veruju da su zdravi, da se poklanjaju shalterima reda radi? za osiguranje koje je vec placeno/placa se?
Link to comment
jel to po zakonima da oni moraju da obavezuju zdrave ljude ljude koji veruju da su zdravi, da se poklanjaju shalterima reda radi? za osiguranje koje je vec placeno/placa se?
Nije baš po zakonima, nego nekim uredbama, valjda... To ti je kao validator... Imaš markicu-plaćeno zdravstveno, ali ako ne validiraš-potpišeš ugovor sa lekarom, kao i da nemaš... Srbija, zemlja validatora... :D
Link to comment

cekajte, jel se ta potvrda nosi kod svakog narednog overavanja, koje je na svakih 6mes? ili samo kod prvog sledeceg? pise da se trajno cuva. u zemlji gde se i isechci od infostana moraju cuvati 26 god, nista me ne cudi. i sta kazu, sta je razlog?

Link to comment
Nije baš po zakonima, nego nekim uredbama, valjda... To ti je kao validator... Imaš markicu-plaćeno zdravstveno, ali ako ne validiraš-potpišeš ugovor sa lekarom, kao i da nemaš... Srbija, zemlja validatora... :D
jos je gore. ti imas placeno z osiguranje, koje ti nicemu ne vredi bez z knjizice. a overena z knjizica bez koje ne mozes da se lecis je prosla kroz validator. sad nema validacije bez prethodne predvalidacije dobijanjem potvrde. nesto kao validator validatora.
Link to comment
cekajte, jel se ta potvrda nosi kod svakog narednog overavanja, koje je na svakih 6mes? ili samo kod prvog sledeceg? pise da se trajno cuva. u zemlji gde se i isechci od infostana moraju cuvati 26 god, nista me ne cudi. i sta kazu, sta je razlog?
Nema potvrde, nego preduzeće™ dobije spisak sa ljudima koji imaju lekara, od strane SIZa, i onda po tome može da se dele markice... Umreženost, bato...A razlog? Pa da se vidi koliko ljudi ide na jednog lekara i neke statistike... Valjda... Baš kao validator u GSP-u... Nema puno razlike... Edited by radisa
Link to comment
pa sto troskove njihove statistike svaljuju na korisnike? i dokle imaju ljudi fore to da urade? i sta ako ne urade?
Do 30.06.2012... Ako ne uradim, ostajem bez zdravstvene zaštite, koja je uredno plaćena... I moja ćera takođe, iako ona ima ugovor sa lekarom... Jer ako nosilic nema ugovor, ni oni koji su osigurani preko njega ne mogu dobiti markicu...
Link to comment

Mi smo sad prijavljivali neke radnike na određeno vreme ( one što rade na 3 meseca) i dobili smo ispis iz Filijale fonda koji ide uz markice za zdravstvene knjižice, koji sada ima još jednu novu kolonu "izabrani lekar" gde je evidentirano da ti osiguranici imaju izabranog lekara.

Link to comment
nishta nije dovoljno glupost :unsure:
Ja sam sinoć počeo da čitam neku vest sa Njuza, al sam do nje došao preko nekog linka, pa nisam obratio pažnju niti video da je Njuz u pitanju.Čudio sam se ali ne više nego kad čitam vesti na Blicu, B92...
Link to comment
Ja sam sinoć počeo da čitam neku vest sa Njuza, al sam do nje došao preko nekog linka, pa nisam obratio pažnju niti video da je Njuz u pitanju.Čudio sam se ali ne više nego kad čitam vesti na Blicu, B92...
tako nekako, kao da sam proshla kroz ogledalo, i znam to, i ochekujem apsolutno sve. a to nije dobro :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...