Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ovo je najbizarnija spona medija i policije još od vremena Koštunice. Dačić koji prejudicira rezultate istrage, B92 dostavlja Pressu faksimil oproštajne poruke (do sada nije zabeležen slučaj da se oproštajna poruka ovako objavljuje)....ludnica potpuna. neko se zbog nekog žešće usro a ne mogu da uhvatim stvar ni za glavu ni za rep.

Link to comment
Od Borojevića se, osim članova najuže porodice - supruge Dragene i ćerke Sofije, oprostilo i oko 500 rođaka, prijatelja i kolega, među kojima su bili Tomica Milosavljević, bivši ministar zdravlja, i Milenko Šarančić, nekadašnji direktor Železnica. Saučešće su izjavili i politički analitičar Dušan Janjić, Zvonimir Đukić- Đule, pevač grupe Van Gog, muzički kritičar Predrag Peca Popović, istoričar Predrag Marković, novinarka Marina Rajević Savić...Oproštajni govor su ispred kapele držala trojica kolega Borojevića lekari sa Instituta sa onkologije i radiologije Slavko Vučićević i Dragan Savić, kao i profesor Slobodan Čikarić.
:puke:
Link to comment
Izvinite na trolu, ali moram da primetim da se iz meni neznanih razloga babe i dede nenormalno lože na orahe.
i ja se izvinjavam, ali ziva istina, nisam to verbalizovala do sada, hvala ti
Link to comment

Ćale juče primljen na VMA, zakazan bajpas. Jutros njih petoricu na kardio-hirurgiji bude uz informaciju da neće moći da ih operišu dok ne nađu po pet davalaca krvi. Pitao matori: "dobro, šta treba da se plati" - kažu mu da se krv ne kupuje. Upravo mi javio i tačno ne znam šta da radim.

Link to comment
Ćale juče primljen na VMA, zakazan bajpas. Jutros njih petoricu na kardio-hirurgiji bude uz informaciju da neće moći da ih operišu dok ne nađu po pet davalaca krvi. Pitao matori: "dobro, šta treba da se plati" - kažu mu da se krv ne kupuje. Upravo mi javio i tačno ne znam šta da radim.
:hellamodon: pa jes - a da su trebale pare onda bi znao šta da radiš - platio bi a onda bi kukao na mito i korupciju.:hellamodoff:idi pitaj prvo da li mora 5 jedinica iste krvne grupe - ako ne mora onda skupi još četvoro i idite dajte krv, a ako mora onda pitaj/piši koja je krvna grupa i skupi 5 ljudi sa istom krvnom grupom i dajte.
Link to comment

obicno nije bitno koja je krvna grupa, dace njemu koja mu treba, a uzece pet bilo kojih.edit: a htedoh da dodam, uobicajeno je da se kod nas trazi krv kod operacija. tako valjda odrzavaju neku minimalnu potrebnu kolicinu.

Edited by Ljilja Srpkinja
Link to comment
obicno nije bitno koja je krvna grupa, dace njemu koja mu treba, a uzece pet bilo kojih.edit: a htedoh da dodam, uobicajeno je da se kod nas trazi krv kod operacija. tako valjda odrzavaju neku minimalnu potrebnu kolicinu.
ma znam da ne mora, ali ne znam da li je to politika od ustanove do ustanove.
Link to comment
ma znam da ne mora, ali ne znam da li je to politika od ustanove do ustanove.
pa ako traze neku chudnu :P, onda moraju, bez obzira na politiku...neka kaze chovek sta traze, pa da vidimo, meni je svakako vreme da skoknem do autobusa, a sutra i mogu, recimo... tj da li moze da se da bilo gde i da se kaze - to je za ovo ime i prezime? neshto mi je u glavi da je moglo :unsure:
Link to comment
edit: a htedoh da dodam, uobicajeno je da se kod nas trazi krv kod operacija. tako valjda odrzavaju neku minimalnu potrebnu kolicinu.
nije tolika potražnja za krvlju (tj. eritrocitima) koliko za trombocitima, sve ostalo može da se zamrzne, konzervira...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...