Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

a jel moze neko od pravnika da pojasni zasto se visi sud uopste oglasava povodom ovog slucaja?da li je to uobicajeno ili pak izlazi iz okvira neke standardne procedure?izgleda da je ipak mogao da napusta stan...

Ipak, kako saznaje B92, u Borojevićevom rešenju piše da je imao zabranu napuštanja mesta boravišta što je u njegovom slučaju Beograd, jer je on bio pritvorenik, a ne osuđenik, tako da je mogao da napušta stan, a da to ne bude sumnjivo ukoliko je na području Beograda.
Link to comment
izgleda da je ipak mogao da napusta stan...
da, samo što bi njima trebalo da zvoni alarm ukoliko se u roku od x sati ne registruje u njemu i ukoliko se ne javi stanici policije da kaže svoju lokaciju i razlog sprečenosti da se vrati, onda se odmah izdaje poternica.Jer inače čemu registrovanje prisustva u stanu, onda je mogao i da iznajmi drugi stan i živi u njemu i da ga ne jure jer nije napustio teritoriju Beograda Edited by Kelt
Link to comment
da, samo što bi njima trebalo da zvoni alarm ukoliko se u roku od x sati ne registruje u njemu i ukoliko se ne javi stanici policije da kaže svoju lokaciju i razlog sprečenosti da se vrati, onda se odmah izdaje poternica.Jer inače čemu registrovanje prisustva u stanu, onda je mogao i da iznajmi drugi stan i živi u njemu i da ga ne jure jer nije napustio teritoriju Beograda
slušo sam u vestima b92 gospodju iz nečega što se recimo zove "agencija za tretman i eksperimentalne kazne" koja kaže da nije imao obavezu da provodi odredjen broj sati u kući, kao i da je taj kućni nadzirač bio zbog toga potpuno besmislen. s druge strane, morao je da se redovno prijavljuje u policiju Edited by Lezilebovich
Link to comment
da, samo što bi njima trebalo da zvoni alarm ukoliko se u roku od x sati ne registruje u njemu i ukoliko se ne javi stanici policije da kaže svoju lokaciju i razlog sprečenosti da se vrati, onda se odmah izdaje poternica.Jer inače čemu registrovanje prisustva u stanu, onda je mogao i da iznajmi drugi stan i živi u njemu i da ga ne jure jer nije napustio teritoriju Beograda
pa dobro tih x sati je sasvim dovoljno da sedne u kola i ode u sumu.mada i dalje imam problem da zamislim coveka od 50 godina kako se pentra po drvetu i odmerava granu o koju ce da veze konopac.
Link to comment
slušo sam u vestima b92 gospodju iz nečega što se recimo zove "agencija za tretman i eksperimentalne kazne" koja kaže da nije imao obavezu da provodi odredjen broj sati u kući, kao i da je taj kućni nadzirač bio zbog toga potpuno besmislen
:isuse: ista stvar kao i stavljanje lične karta sa čipom na foto-kopir aparat
Link to comment
pa dobro tih x sati je sasvim dovoljno da sedne u kola i ode u sumu.mada i dalje imam problem da zamislim coveka od 50 godina kako se pentra po drvetu i odmerava granu o koju ce da veze konopac.
zašto su ljudi tog uzrasta hendikepirani? angry.gifInače, ajd u tehnologiji bešenja da se i ja priključim - u praksi je bivalo slučajeva da se vežu za radijator, a sa druge strane za vrat, i bace u stranu - gravitacija za ubiti se vešanjem uopšte nije bitna
Link to comment
Inače, ajd u tehnologiji bešenja da se i ja priključim - u praksi je bivalo slučajeva da se vežu za radijator, a sa druge strane za vrat, i bace u stranu - gravitacija za ubiti se vešanjem uopšte nije bitna
Ma da, drug Raja se obesio o kvaku... Edited by radisa
Link to comment
izgleda da je ipak mogao da napusta stan...
Načelnica odeljenja za tretman i alternativne sankcije u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija Dušanka Garić izjavila je danas da je elektronski nadzor dr Nenada Borojevića podrazumevao samo kontrolu njegovog boravka u kući.Elektronska narukvica omogućavala je njegovu kontrolu u stanu i kući i kada napušta stan, a kretanje po gradu kontroliše policija, objasnila je Garić gostujući na RTS-u.Ona je objasnila da Uprava nije imala odgovarajući GPS sistem kojim bi kontrolisala njegovo kretanje po gradu.Prema njenim recicma, dr Borojević nije prekršio dozvolu kretanja, jer mu je bilo zabranjeno da napušta Beograd, ali ne i stan.Garić je ukazala da je u operativnom bezbednosnom centru, na monitoru moglo da se vidi da je on napustio stan juče u 18. 25 i dodala da Uprava nije imala obavezu da o tome obavesti policiju i da, imajući to u vidu, elektronska narukvica nije imala nikakvu svrhu.Ona je navela da uskoro na snagu treba da stupi novi zakon o krivičnom postupku kojim je predviđeno da se elektronski nadzor izriče u momentu zabrane napuštanja stana.
:isuse:Ne zna se sta je bolje, to sto nemaju tehnicke mogucnosti da ga prate po gradu, a zabrana se odnosi na napustanje Beograda, ili to sto je za pracenje kretanja po gradu nadlezna policija, ali da oni nemaju obavezu da jave policiji kada ovaj napusti stan. Edited by Uskebasi
Link to comment

Jutros kajron na rtsu obesio se...kada čitam hronike po novinama uvek je neko pronađen mrtav, naknadna istraga će utvrditi razlog smrti..., samo se ovde odmah znalo.Vođen hatorijevom seljačkom logikom, čovek od 50 godina se pentra po drveću da bi se ubio, ma daj. Još lekar, oni bi barem trebali da znaju kako se umire, rokneš sebi odgovarajući staf i đenja.

Link to comment
:isuse:Ne zna se sta je bolje, to sto nemaju tehnicke mogucnosti da ga prate po gradu, a zabrana se odnosi na napustanje Beograda, ili to sto je za pracenje kretanja po gradu nadlezna policija, ali da oni nemaju obavezu da jave policiji kada ovaj napusti stan.
Ja sam to razumeo kao da taj sistem ne mari za beogradske marsute, a zaurla kad doktor zabrazdi izvesnom magistralom.Na kraju krajeva, koliko se secam, njemu nije odredjen kucni pritvor, a narukvica je samo garancija da, braneci se sa slobode nece da pozeli neku dalju&vecu slobodu.
Link to comment
Meni su najbolji komentari na vest - eto, ubio se pa je time pokazao da je ipak častan čovek. <_<
Da, to sam i ja cula od nekoliko ljudi kao komentar, sto mi uopste nije jasno, valjda ako si castan branices se a ne uciniti uslugu onima koji ti smestaju samoubistvom... nego, mene ovo malko podseca na pricu o Branku Miljkovicu... <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...