Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

to niko nije rekao. ali svakako je teze kada o svemu sto unosis u komp ostane trag, i sve moze da se provera remotely, narocito patterni svakog zaposlenog. tako, ako hoce, mogu mnogo brze da utvrde ciji rad odskace od normi/proseka. ovako, skoro nikako.

Link to comment
ti stvarno mislis da je problem u sveskama i onima ko ih vrti?
to je kao da pitas da li ja stvarno mislim da je problem u receptima. ne, nije prodavanje termina za snimanje najveci problem zdravstva, kao sto lekari koji ispisuju 50x vise recepata od proseka nisu jedini problem zdravstva, ali su oba problema low hanging fruit, tako da je tvoje pitanje u ovom kontekstu suvisno.
Link to comment

ama niko ne uklanja termine, vec ih ne zakazuje.kazem jebiga, kad sam morao na hitnu mr, zakazali su mi za 11 (jedanaest) meseci.kad sam platio, nasao se termin za par dana.

Link to comment
to je kao da pitas da li ja stvarno mislim da je problem u receptima. ne, nije prodavanje termina za snimanje najveci problem zdravstva, kao sto lekari koji ispisuju 50x vise recepata od proseka nisu jedini problem zdravstva, ali su oba problema low hanging fruit, tako da je tvoje pitanje u ovom kontekstu suvisno.
brkas pojam sveske i okretanja iste i pojam prodaje termina. Edited by ToniAdams
Link to comment

Eee, al' da su imali iPad, zakazali bi ti već za 9 meseci...Procedure izdavanja jebenih recepata za jebene iste lekove svaki mesec su se završavale brže dok je bila sveska/karton/plajvaz/pečat, nego sad. Go figure.

Link to comment
ama niko ne uklanja termine, vec ih ne zakazuje.kazem jebiga, kad sam morao na hitnu mr, zakazali su mi za 11 (jedanaest) meseci.kad sam platio, nasao se termin za par dana.
pa to znaci ili da je neko izbacen (uklonjen) sa svog termina, ili da je taj termin svo vreme bio prazan i ranije kad nije htela da ti ga da. sto bi se oba lako videla da postoji elektronski sistem, pa da ona mora da izda potvrdu da za tebe nema termina u narednih nedelju dana, ili da si izbacen sa svog termina. Edited by rajka
Link to comment
Eee, al' da su imali iPad, zakazali bi ti već za 9 meseci...Procedure izdavanja jebenih recepata za jebene iste lekove svaki mesec su se završavale brže dok je bila sveska/karton/plajvaz/pečat, nego sad. Go figure.
pa upravo to. sve me ovo podseca na homenovu teoriju kako treba povecati budzete za finansiranje stranaka kako ne bi doslo da korupcije.kurac ce je nestati dokle god ne bude nekog ko nadgleda, i dok se ne ustanovi pojam odgovornosti, dzaba i ajpedi i jos para.
ne brkam. ako ti se cini da brkam, nisi shvatio o cemu pisem.
pomenula si kako bi se uvodjenjem ajpeda smanjila korupcija, ne?
pa to znaci ili da je neko izbacen (uklonjen) sa svog termina, ili da je taj termin svo vreme bio prazan i ranije kad nije htela da ti ga da. sto bi se oba lako videla da postoji elektronski sistem, pa da ona mora da izda potvrdu da za tebe nema termina u narednih nedelju dana, ili da si izbacen sa svog termina.
ko jebote, zla med sestra koja nema benefita od te akcije? Edited by ToniAdams
Link to comment

naravno, glavna prednost digitalizacije je mogucnost da se efikasno nadgleda. ako se ne uspostavi sistem nadgledanja, onda je korist od centralizacije informacionog sistema daleko manja. (sta ste se sad uhvatili za taj ipad... :unsure: )

Link to comment
Eee, al' da su imali iPad, zakazali bi ti već za 9 meseci...
Istina je da je kompjuterizovan sistem zakazivanja teze abjuzirati. Radio sam na poslu gde se nesto zakazuje, morao sam da zovem shefa kad su bile potrebne neke izmene. Ovde se toliko insistira na dokumentovanju svega sto se radi da sam nedavno odbio jedan posao zbog toga (proveo bih vise vremena evidentirajuci sve sto sam uradio, nego sto treba za sam posao). Poenta je da je mnogo teze (sigurno ne i teoretski nemoguce) abjuzirati takav sistem.Ali, da se u sistemima javnog zdravstva svuda ceka - ceka se.
Link to comment
pomenula si kako bi se uvodjenjem ajpeda smanjila korupcija, ne?
ne. ipad sam spomenula samo u odgovoru na indijev post, jebo vas ipad. korupcija bi se mogla smanjiti uvodjenjem kontrole, a digitalizacija je preduslov za efikasno sprovodjenje te kontrole.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...