Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Hvala ljudi, hvala... :) Nadam se da nikada nećete doživeti nešto slično.
Neće, ako neko ne stane na put takvom ponašanju, a takva osoba na Kosi je prof. Dragomir Marisavljević, bivši pomoćnik ministra zdravlja, koji je alergičan na idiotluke svake vrste. Drugim rečima, jesi li ti prijavio nešto zaštitniku pacijentovih prava, šefu odeljenja ili već nekome? Njihovi izveštaji se čitaju, drugi put će ipak da se zamisli pre nego što ponovi sličnu stvar, ljudi nekako reaguju na smanjenje plate, ne znam zašto.
Link to comment
Bold: Poštovana gospoda kasapi bi voleli da se, bez da se zakaže - tj. plati, pomenuti zahvat ne radi uopšte, pošto je to smaranje bez nagrade. Želim im isto što i kromanjoncima iz KBC Bežanija.
Svaka beba koja se rodi između 37-e i 42-ge nedelje je donesena, ako su blizanci od 35-e, trojke 33-će.. Ne vidim problem da ako porođaj mora da se okonča carskim rezom to bude planirano, obično oko 38/39-te nedelje. Ustanova ima bolju iskorištenost opreme i kadrova, porodiljama se, ako je moguće, izađe u susret ličnim željama oko određivanja datuma zbog horoskopa i sličnih intimnih stvari. Većina trudnica koje treba da se porode oko NG bi želele da im deca budu mlađa godinu dana ako je to moguće. Sve ovo je svakako nebitno ukoliko se radi o hitnom porođaju, ali ako sve ide kako je planirano..
Link to comment

Bem ti kakva vremena došla oko dolaska prinova, možeš da biraš muško/žensko, možeš vreme uz poklon čestitku, još malo pa će da se čeka na akciji™ u Delti

Link to comment
Neće, ako neko ne stane na put takvom ponašanju, a takva osoba na Kosi je prof. Dragomir Marisavljević, bivši pomoćnik ministra zdravlja, koji je alergičan na idiotluke svake vrste. Drugim rečima, jesi li ti prijavio nešto zaštitniku pacijentovih prava, šefu odeljenja ili već nekome? Njihovi izveštaji se čitaju, drugi put će ipak da se zamisli pre nego što ponovi sličnu stvar, ljudi nekako reaguju na smanjenje plate, ne znam zašto.
Dva puta sam bio tamo, i nikakva žalba mi iskreno nije padala na pamet, kroz glavu mi je prolazila samo štanga u glavu ili metak u koleno. Pošto sam sojka, takoreći jedna vulva, i ne želim da me deca posećuju u padinjaku, ostaje mi da me boli stomak od nerviranja i da se molim da ih ne vidim očima treći put.
Svaka beba koja se rodi između 37-e i 42-ge nedelje je donesena, ako su blizanci od 35-e, trojke 33-će.. Ne vidim problem da ako porođaj mora da se okonča carskim rezom to bude planirano, obično oko 38/39-te nedelje. Ustanova ima bolju iskorištenost opreme i kadrova, porodiljama se, ako je moguće, izađe u susret ličnim željama oko određivanja datuma zbog horoskopa i sličnih intimnih stvari. Većina trudnica koje treba da se porode oko NG bi želele da im deca budu mlađa godinu dana ako je to moguće. Sve ovo je svakako nebitno ukoliko se radi o hitnom porođaju, ali ako sve ide kako je planirano..
Lično (sad bi me žena ubila :lol: ) iskustvo, i to ponovljeno. Stvarno ne bih o tome, samo ću reći da je ona i preveliki procenat njenih cimerki i drugarica prošlo kroz isti pakao čekanja poslednjeg trenutka do carskog, usled čega je dolazilo do komplikacija. Narodni front je u pitanju.
Link to comment

Ja prosao (takodje licno :lol:) kroz sasvim drugu pricu u Italiji. Mala privatna klinika u Rimu, 12 porodilja. Nekim cudom se sve porodise tokom vikenda, carskim rezom. Posle mi objasnili. Osiguranje im placa 3000 evra za carski rez, 1000 za normalan porodjaj. Radnim danom, subotom i nedeljom je vise. A carski rez, kakav god da je, ne moze da traje duze od sat vremena, za razliku od normalnog porodjaja.

Link to comment
Ja prosao (takodje licno :lol:) kroz sasvim drugu pricu u Italiji. Mala privatna klinika u Rimu, 12 porodilja. Nekim cudom se sve porodise tokom vikenda, carskim rezom. Posle mi objasnili. Osiguranje im placa 3000 evra za carski rez, 1000 za normalan porodjaj. Radnim danom, subotom i nedeljom je vise. A carski rez, kakav god da je, ne moze da traje duze od sat vremena, za razliku od normalnog porodjaja.
ne razumem sta znaci posle ti objasnili? da li je tvoja partnerka razgovarala sa nekim tamo pre porodjaja o tome kakav porodjaj zeli? da li je zelela prirodan, a oni je na silu porodili carskim, ili je uopste nisu pitali? ako je tako, da li ste protestovali? Edited by rajka
Link to comment

posle nam objasnio ginekolog koji je njen doktor od njene 14-te, ali ne radi porodjaje.ne znam da li si ti (ili neko tebi blizak) imala to iskustvo, ali:u trenutku kad cekate porodjaj svakog trenutka, trudovi krenuli i tako to, pa vam doktor kaze u 23h u subotu uvece da je situacija komplikovana, dete nije u pravilnom polozaju, mozda mu je i pupcana vrpca omotana oko vrata i predlozi carski rez, evo samo ovde potpisite i bice sve u redu i sa vasom zenom i sa detetom - potpisao bih i djavolu ako treba :)a posle, sta vredi da se zalis i protestvujes? jedino sto smo uradili je sledece: mada sve pokriva osiguranje, ocekuje se da castis doktora (oko 500 evra). e, mi nismo, jer je doktor ujedno i jedan od vlasnika klinike, pa smo mu ljubazno objasnili da je onih 3000 (pa jos puta 12) sasvim dovoljno, po nasem misljenju. nije se bunio :lol:

Link to comment
ne znam da li si ti (ili neko tebi blizak) imala to iskustvo, ali:
nisam nikad ni bila u italiji. znaci da li dobro razumem: vas i verovatno vecinu od ostalih pacijentkinja su slagali o njihovom stanju, i porodili carskim rezom. klinika je privatna, ali troskove placa klijentovo osiguranje, a ne klijent direktno. uprkos tome, oni ocekuju, neki novac na crno u dzep.da li to znaci da u italiji ne vode statistiku o porodjajima, ili je vode, ali nikog ne zanima sto pojedine klinike imaju previsoku stopu carskih rezova? da li se desava da neko nekad prijavi takve klinike i kakav je obicno epilog takve price?
Link to comment

Ne pitam za iskustvo Italije :lol:Ostalo si dobro razumela, mada, dokaza nema. Jedini dokaz je moja sumnja da je bas svih 12 porodjaja moralo da se obavi carskim rezom. A odgovore na tvoja pitanja ne znam, ali sumnjam da bi se ista desilo da ih neko i prijavi. Nije Italija bez razloga medju najkorumpiranijim zemljama EU. A i svi smo potpisali da pristajemo na carski rez, politika nezameranja kolegama se i tamo neguje tako da bi se tesko nasao doktor koji bi svedocio protiv kolega itd. i sl. Sve u svemu, prilicno je isto sranje kao u Srbiji, osim sto nam niko nije trazio da donesemo u bolnicu 6 metara gaze kojom ce posle doktori i sestre da brisu svoje nezno dupe (video svojim ocima u Narodnog Fronta gazu, isecenu lepo na kocke 30x30cm, umesto toalet papira u wc-u za "osoblje").

Edited by aram
Link to comment
Ne pitam za iskustvo Italije :lol:Ostalo si dobro razumela, mada, dokaza nema. Jedini dokaz je moja sumnja da je bas svih 12 porodjaja moralo da se obavi carskim rezom. A odgovore na tvoja pitanja ne znam, ali sumnjam da bi se ista desilo da ih neko i prijavi. Nije Italija bez razloga medju najkorumpiranijim zemljama EU. A i svi smo potpisali da pristajemo na carski rez, politika nezameranja kolegama se i tamo neguje tako da bi se tesko nasao doktor koji bi svedocio protiv kolega itd. i sl. Sve u svemu, prilicno je isto sranje kao u Srbiji, osim sto nam niko nije trazio da donesemo u bolnicu 6 metara gaze kojom ce posle doktori i sestre da brisu svoje nezno dupe (video svojim ocima u Narodnog Fronta gazu, isecenu lepo na kocke 30x30cm, umesto toalet papira u wc-u za "osoblje").
znaci onda samo da zakljucim da srbija nema bas nikakve sanse, siromastvo nema nikakve veze s tim, u pitanju je iskljucivo mentalitet.
Link to comment
mentalitet je stvar koja se da menjati na mnogo nacina, da npr. samo citiram Kelta: "... ljudi nekako reaguju na smanjenje plate, ne znam zašto."
izvini, ali ovo sto kazes meni nema nikakvog smisla.kao prvo, smanjivanje plate jednom ili grupi ljudi nije nikakvo menjanje mentaliteta.drugo, u kini besaju osudjene za korupciju (sto je priznaces gore od smanjivanja plate), pa opet je kina jedna od njkorumpiranijih zemalja na svetu.trece, italija je dugo vremena jedna od najrazvijenijih zemalja na svetu, gde bi takve metode trebale da rade, pa opet, je jedna od korumpiranijih.nazalost, sumnjam da je tako lako kako ti predstavljas. ako imas mentalitet koji proizvodi i podrzava korupciju, zemlja ce biti korumpirana, bez obzira koliko je bogata, i koliko ima kazni, ljudi ce naci nacin. Edited by rajka
Link to comment

Bem ti taj mentalitet, to izgleda nešto ko urođena bolest...Ništa, kad je Bog delio mentalitet mi smo dobili taj korupcionaški i to nam je što nam je, nema tu pomoći, diži ruke.Zamišljam nekog Kineza kako viče dok ga vode na vešala Nisam ja kriv, nisam hteo, on me je naterao, moj mentaliteeeet...

Link to comment
Bem ti taj mentalitet, to izgleda nešto ko urođena bolest...Ništa, kad je Bog delio mentalitet mi smo dobili taj korupcionaški i to nam je što nam je, nema tu pomoći, diži ruke.Zamišljam nekog Kineza kako viče dok ga vode na vešala Nisam ja kriv, nisam hteo, on me je naterao, moj mentaliteeeet...
jel znas neku zemlju koja je bila izrazito korumpirana, pa posle postala zemlja sa niskom stopom korupcije? ovo nije retoricko pitanje, nego stvarno, jer bi volela da znam ako ima, da pogledam sta su uradili da smanje korupciju.kada pogledam srbiju, zaista mi izgleda kao urodjena bolest. na nezgodan mentalitet se jos nakacio komunizam, pa sam veliki pesimista u vezi buducnosti srbije u kontekstu korupcije. mislim da ce uvek biti na dnu evrope. a nadam se da gresim.
Link to comment
jel znas neku zemlju koja je bila izrazito korumpirana, pa posle postala zemlja sa niskom stopom korupcije?
Singapur, mislim. A mozda moze i Kina da bude primer (mada nisam siguran za to, tj. koliko sad nema korupcije).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...