Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Čekamo da se nekom od gostiju odmakne ono antologijsko: "Biće još dece, a ovo je ovako moralo biti, jbg dešava se...", i to je to.

Link to comment
Čekamo da se nekom od gostiju odmakne ono antologijsko: "Biće još dece, a ovo je ovako moralo biti, jbg dešava se...", i to je to.
Onog majmuna u crvenoj majci bi bez ikakve griže savesti ubio od batina da ga sretnem na ulici...A nisam iskomplaksirani propali studen medicine... Mamu im jebem sektašku da im jebem...
Link to comment

vukovci medicinari, selekcija, elita, inteligencija. žena kupa dete u hladnoj vodi da bi zadržala muža.nisam mogao da verujem šta ovaj izgovara. bolest.

Link to comment

Znači™ novinari su krivi zbog svega...Jebeš to što neko umre, tu niko nije kriv... Krivi su novinari što izveštavaju...Meni je fascinantno, kako to da u 1000000 lečenja godišnje, nikada niko nije kriv...A u ostalom, oni spasavaju tolike živote... Treba im oprostiti zar ne ?Boles'...Edit: Gastosi više veruju našim lekarima nego onim napolju... Naši lekari su njjači™... Jebem li ga, ako ovo nije kolektivna egomanija... (barem ovih što su prisutni u studiju)...

Edited by radisa
Link to comment

Kakva tuga. Kakva ljudska beda.Najbolji je bio onaj iz Tirsove koji na pitanje "da li je neko otpusten" navodi medicinski sestru koja je otpustena jer se drala na direktora, pa je dodao posle i pacijente, <_< kad je teskom mukom shvatio sta je bupnuo. Ovi su toliko zaljubljeni u sebe i u struku da ih pacijenti zanimaju taman on oliko koliko o njima govore tokom emisije. Dakle, nimalo.Vazno je da bi sve bilo cakum-pakum da se povremeno ne mesa dnevna politika. A kako se mesa dacemo vam najsveziji primer s pocetka XX veka.Kako bih ja ovo slatko davio.

Link to comment
Kakva tuga. Kakva ljudska beda.Najbolji je bio onaj iz Tirsove koji na pitanje "da li je neko otpusten" navodi medicinski sestru koja je otpustena jer se drala na direktora, pa je dodao posle i pacijente, <_< kad je teskom mukom shvatio sta je bupnuo. Ovi su toliko zaljubljeni u sebe i u struku da ih pacijenti zanimaju taman on oliko koliko o njima govore tokom emisije. Dakle, nimalo.Vazno je da bi sve bilo cakum-pakum da se povremeno ne mesa dnevna politika. A kako se mesa dacemo vam najsveziji primer s pocetka XX veka.Kako bih ja ovo slatko davio.
Kao i obično, pogodio si suštinu ovog jada... Strašno kolika samozaljubljenost kod ovih u studiju...
Link to comment
:lol: Mozda gastosi iz Ruande...
Ne,ne,ne... Egomanijak je nabrojao: švajcarska, Nemačka, Austrija...Cela emisija je 1 užas, i to zaslugom gostiju, a ne Olje, za promenu...
Link to comment
Nisi ti, ali to je na ovoj temi konstanta i ja prosto ne želim i ne mogu ozbiljnije da raspravljam o bilo čemu u atmosferi u kojoj sam prinuđen da čitam postove tipa:
Kakva atmosfera? Ako te neki učesnik u raspravi nešto na civilizovan način pita, ti mu odgovori. Ako te otera u pizdu materinu, uzvrati mu istom merom. Svakom po zasluzi.
To uopšte nije najradikalniji post, to je slika i prilika cele ove vaše "kampanje".
Ministar zdravlja Tomica Milosavljević rekao je da su u Domu zdravlja „Novi Beograd” utvrđeni „ozbiljni propusti u medicinskoj dokumentaciji”, ali i da „nije bilo propusta u lečenju devojčice".To da li je propusta bilo, ustanovljeno je na osnovu te i takve dokumentacije. I nakon toga, ti kažeš je da ova naša "kampanja" preterana, radikalna, pogrešna.
Ja samo pokušavam da vam skrenem pažnju i da vam dam svoje mišljenje o istoj bez i trunčice namere da se ubeđujem sa vama (a što je sasvim drugačije u suprotnom smeru). Vi ste naravno slobodni prihvatiti ga ili ga odbaciti, ja bih lično uvek bio zahvalan na drugačijem viđenju situacije ali isto tako poštujem i različitosti...
naravno, mišljenja su sasvim dobrodošla. Različita, naravno. Međutim, mišljenje mora da ima neku sadržinu usmerenu na konkretnu poentu. Ovo su opšta mesta što si napisao u poslednjem postu..
Link to comment

Nisam mogla da verujem šta je na kraju izgovorio pedijatar koji se telefonom uključio u emisiju, a primio je dečaka koji je preminuo od encefalitisa. Da ne prepričavam, objašnjenje zašto dete nije poslao na neku kliniku ili institut je da oni ne bi rekli- ovaj nije normalan, što nam šalje dete kojem nije ništa ako bi se ispostavilo da je tako.Zar nije bolje da kažu bilo šta, da ga nakrpe ako je zaista lažna uzbuna nego da dete umre.Ne mogu da objasnim ovakav način razmišljanja. Tražite ljudi drugo mišljenje, konsultujte kolege, neće niko posumnjati u vašu stručnost, a verovatno ćete nekoga sačuvati.

Link to comment

Što se tiče dotičnog lekara iz Borče, moram da kažem da se moja sestričina leči kod njega i njeni roditelji su prezadovoljni dosadašnjim tretmanom. Zapravo, kod njega su se obreli nakon što su u državnim ustanovima naišli na katastrofalan i po dete veoma riskantan tretman.To sve ne znači da je po definiciji nesklon propustima. Arogantan svakako jeste.

Link to comment
što se tiče dotičnog lekara iz Borče, moram da kažem da se moja sestričina leči kod njega i njeni roditelji su prezadovoljni dosadašnjim tretmanom. Zapravo, kod njega su se obreli nakon što su u državnim ustanovima naišli na katastrofalan i po dete veoma riskantan tretman.To sve ne znači da je po definiciji nesklon propustima. Arogantan svakako jeste.
Drago mi je što čujem da je korektan prema pacijentima.Samo mi je zasmetalo ovo izgovoreno. U stvari poslužilo je kao ilustracija i potvrda mog utiska da je takav način razmišljanja rasprostranjen i da lekari često ne traže pomoć kolega iako su nesigurni. Sad, da li je razlog sujeta ili potreba da se ne rasipa novac na skupe (nepotrebne) analize ili nešto treće, ne znam, ali mislim da je bolje sve isproveravati bar kada su deca u pitanju.
Link to comment
Nisam mogla da verujem šta je na kraju izgovorio pedijatar koji se telefonom uključio u emisiju, a primio je dečaka koji je preminuo od encefalitisa. Da ne prepričavam, objašnjenje zašto dete nije poslao na neku kliniku ili institut je da oni ne bi rekli- ovaj nije normalan, što nam šalje dete kojem nije ništa ako bi se ispostavilo da je tako.Zar nije bolje da kažu bilo šta, da ga nakrpe ako je zaista lažna uzbuna nego da dete umre.Ne mogu da objasnim ovakav način razmišljanja. Tražite ljudi drugo mišljenje, konsultujte kolege, neće niko posumnjati u vašu stručnost, a verovatno ćete nekoga sačuvati.
i mene je ovo ostavilo skroz u čudu. kakva je to reakcija? zvao u emisiju i onda sve vreme govorio nekim nesigurnim, poludrhtavim glasom i onda još kaže tako nešto.inače, ono što sam videla od emisije, blaga katastrofa.
Link to comment

mozda kupanje deteta u`ladnoj vodi predstavlja opis psihijatrijskog slucaja ali tako data izjava vredja zenski rod.sto se tice lekara nije mu lako svakako. I bez grize savesti i sa.

Link to comment
Nisam mogla da verujem šta je na kraju izgovorio pedijatar koji se telefonom uključio u emisiju, a primio je dečaka koji je preminuo od encefalitisa. Da ne prepričavam, objašnjenje zašto dete nije poslao na neku kliniku ili institut je da oni ne bi rekli- ovaj nije normalan, što nam šalje dete kojem nije ništa ako bi se ispostavilo da je tako.Zar nije bolje da kažu bilo šta, da ga nakrpe ako je zaista lažna uzbuna nego da dete umre.Ne mogu da objasnim ovakav način razmišljanja. Tražite ljudi drugo mišljenje, konsultujte kolege, neće niko posumnjati u vašu stručnost, a verovatno ćete nekoga sačuvati.
To je izmenjena svest o kojoj sam govorio u nekom od ranijih postova. Nažalost, takva zastrašujuća izjava data uživo, umesto da aktivira sve alarme u odgovarajućim institucijama i organizacijama, proći će potpuno nezapaženo jer čitavo društvo pati od kolektivno izmenjene svesti i kolektivno poremećenog sistema vrednosti, pa tako neko ko rizikuje zdravlje ili život sopstvenog pacijenta zarad sopstvene reputacije* ne samo da neće biti javno, etički, pravno i krivično račšerečen, već će mu se koliko u sledećem postu pronaći olakšavajuća okolnost jer, eto, ima i dece koju je savesno lečio.Pacey, nemoj da mi zameriš na gornjoj rečenici molim te - samo me hvata jeza kad pomislim u koliko je još slučajeva tokom svoje dugogodišnje prakse taj lik odustao od hitnog uputa na kliniku, plašeći se da mu tamošnji lekari ne zamere i ne proglase ga za paranoika. Sistem "bolje dva Brufena (i skidajte mu temperaturu oblozima od rakije) nego dalje ispitivanje pa da mi se oni iz Tiršove smeju" u svom najcrnjem obliku.* (edit) a i ta reputacija je izmenjena kategorija; mislim, da se lekari na klinici smeju ili brecaju na svog kolegu zato što je iskazao "višak" brige za bolesno dete; sve i da je u pitanju neosnovana paranoja, to se u normalnom društvenom poretku rešava povratnom informacijom, razmenom iskustava i znanja, kolegijalnom pomoći... a ne stavljanjem na stub srama. Ali ovo je sve samo ne normalan društveni poredak, i onda imamo "jao, vidi ovog smarača" pristup prema kolegi (kako li onda prolaze pacijenti), pa kolega taj pristup projektuje na pacijente, i pre ili kasnije desi se ovako nešto. 1 sistemski kancer. Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...