Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ja sam negde cuo podatak da Srbija ima zapravo visak lekara a ne manjak.Da li je problem, onda, u lekarima koji nece da rade u odredjenim mestima ili organizaciji?
koliko je meni poznato, postoji znatan visak lekara u Srbiji. Na primer, moja drugarija je zavrsila medicinu u Nisu i tek nakon 2 godine se zaposlila u Zagubici, a bila je spremna da ide bilo gde od Bujanovca do Subotice, tako da je verovatno stvar slobodne procene da se ne zaposli jos jedan lekar u Lajkovcu (naravno, uzet kao primer kao za bilo koji DZ).
Link to comment
Lekarska komora postoji na papiru (a i na sajtu).Ne radi baš ništa, odnosno - samo nešto od gore navedenog.I jeste ministar odgovoran - ukoliko zakažu svi mehanizmi ispitivanja odgovornosti nekog lekara.
Ne ,nisi u pravu da je ministar odgovaran za nemarnost,bahatost ili greshke lekara.Pretpostavljam da su opisi radnih mesta ministra za zdravlje isti i u Nemackoji u Srbiji. Ministar je duzan da stvori okvirne uslove za rad u zdravstvu.Za greshke i nehat lekara nadlezno je tuzilashtvo pri cemu ( opet slucajeviiz Nemacke) vrana vrani ochi ne vadi , tako da pacijent uvek izgubiproces. ?Pa uzmi samo USA i njihove zahteve za odstetama za slucaj lekarske greshke. Kakve veze ima s tim drzavni sekretar za zdravlje?
Link to comment

Za greške i nehat lekara je nadležno tužilaštvo tek ako ministar (u skladu sa omertom) nije zataškao slučaj.Pobogu, čuveni Japanci promene ministra ako voz zakasni?!Ministar je DUžAN da obezbedi STROGE I JASNE uslove u zdravstvu, i da se ti uslovi sprovode i poštuju.Ukoliko se ne sprovode niti poštuju, dužan je da otkloni ono što ne valja, a ne da ZATAšKAVA.

Link to comment
Za greške i nehat lekara je nadležno tužilaštvo tek ako ministar (u skladu sa omertom) nije zataškao slučaj.Pobogu, čuveni Japanci promene ministra ako voz zakasni?!Ministar je DUžAN da obezbedi STROGE I JASNE uslove u zdravstvu, i da se ti uslovi sprovode i poštuju.Ukoliko se ne sprovode niti poštuju, dužan je da otkloni ono što ne valja, a ne da ZATAšKAVA.
Da, promene ga,ili izvrshi samoubistvo.Nego ,kakve mi veze imamo sa Japanom?U pravu si sa zatashkavanjem. Zbog toga treba da ide.
Link to comment
Da, promene ga,ili izvrshi samoubistvo.Nego ,kakve mi veze imamo sa Japanom?U pravu si sa zatashkavanjem. Zbog toga treba da ide.
nikakve, nažalost.
Link to comment

A zašto smo izdresirani da ministar ne mora da ima nikakvu odgovornost za dužnost na koju je postavljen?!

Edited by cika tale
Link to comment

Postoji nešto između "Ministar je odgovoran za mnoge stvari, pa i za ponašanje SVAKOG lekara u Srbiji!" i "A zašto smo izdresirani da ministar ne mora da ima nikakvu odgovornost za dužnost na koju je postavljen?! " ?

valjalo bi ovo prebaciti na odgovarajuću temu o stanju u zdrastvu.

Link to comment
A zašto smo izdresirani da ministar ne mora da ima nikakvu odgovornost za posao za koji je postavljen?!
A jel se desilo nekada u istoriji Srbije da ministar ili nedajboze predsednik vladeda ostavku zato sto je nastalo neko sranje u njegovom resoru?Gordon ( UK) ostade za nedelju dana bez 8 ministra. Valjda i nema vishenijednog :lol: Ne znam da li je i ministar zdravlja medju ovih 8. @lezilebovich- u pravu si. Treba splitovati topik. Edited by Teja
Link to comment

A zašto da se to prvi put, konačno, ne desi?Izvinite, ali u preduzećima (koja nisu javna) direktor je odgovoran za propuste i greške. Zašto? Zato što mu zaposleni nisu ostvarili planirano, ili su napravili grešku koja je nanela štetu. On to nije prepoznao, ili je zarad sopstvenog interesa nešto pokušao da sakrije, i Uprava ga razreši dužnosti. Onda novi direktor dovodi ekipu koja će ostvarivati ono što je planirano. I tako u krug.

Edited by cika tale
Link to comment
A jel se desilo nekada u istoriji Srbije da ministar ili nedajboze predsednik vladeda ostavku zato sto je nastalo neko sranje u njegovom resoru?
Jeste... Čolićka zbog Darwina... Imaš još primera, ali nisu zbog resora...
Link to comment

Odakle ta ideja uopšte da su lekari i pacijenti na istoj strani?Mislim, na osnovu kojih opažaja realnosti zaključujete da su svi lekari neka homogena grupa ljudi i isto tako da su takvi i pacijenti. Reći da su lekari i pacijenti na istoj strani ako znamo za primer doktora Slavika je čista besmislica. Teorijski okvir koji kaže da pacijent i lekar sarađuju i imaju kompatibnilne interese pri čemu je humanost lekara podrazumevajući faktor očito je toliko postao besmislen kao univerzalni način posmatranja ove tema da mi je prosto muka od ovakvih fraza .Čuj, lekari i pacijenti su na istoj strani. Jeste, baš je tako. Ne kažem ni da su suprotstavljeni. Naravno da nisu. ALi, ako se medicinska sestra koja treba da mi da injekciju na mene prodere zato što sam ušao u njenu ordinaciju a da nikakvo obaveštenje ne stoji na vratima, jednostavno nije moj saveznik u bilo čemu. Protiv takvih se borim. Evo, recite Natalijinoj porodici da su doktori koji su je pogrešno lečili "na njenoj strani".

Link to comment

True, ako je ministar(stvo) krivo za loše uslove rada lekara, gde je do sada buna, protest, skidanje ministra ili bilo kakvo artikulisanje nezadovoljstva od strane lekara? Osim onog koje se reflektuje u kilavom tretmanu pacijenata? Nisu ni pacijenti smislili sumnje u ispravnost tretmana od strane lekara, sestara i drugog osoblja zato što im je bilo dosadno, pa od zlobe nisu imali drugog posla. Tačno, od lošeg stanja u zdravstvu trpe i lekari i pacijenti, ali postoji razlika u tome kako trpe - jedno je profesionalno nezadovoljstvo, a drugo može bogami biti naručivanje crnog mermera. To jest, pacijenti su još jednu stepenicu niže, jer dok medicinsko osoblje može da kuburi sa resursima, lošim odlukama u strategiji ili protokolima koje propisuje ministarstvo i sličnim stvarima, pacijent trpi sve to i još pored toga i svoje bolesti dobije na grbaču i nezadovoljstvo medicinara pride.

Link to comment

razumem te pacey ali podji od proste pretpostavke da se i lekar i medicinska sestra mogu pojaviti u ulozi pacijenta........ciljevi su zajednicka dobrobit i u tom smislu smo jedno.

Link to comment
True, ako je ministar(stvo) krivo za loše uslove rada lekara, gde je do sada buna, protest, skidanje ministra ili bilo kakvo artikulisanje nezadovoljstva od strane lekara?...
Bato, do toga teško može da dodje, jel je Tomica usavršio sistem svog prethodnika Milovana Bojića - sistem ucene.To je sistem ponašanja gde se on predstavlja kao neko ko lično daje posao,kao neko ko ti iz svog dzepa daje platu,on će da te brani i kad napraviš pizdariju,on vedri i oblači,njegova je zadnja u svemu kako okreneš ucenjen si ovako ili onako,tako su običnom bez ''jake zaledjine'' lekaru vezane ruke,on se ne usudjuje da zucne jel kolko sutra mož' da leti sa radnog mesta,a njegovo mesto nišani desetine očajnika kolega sa tržišta rada koji čekaju posao. Njegov sistem ponašanja se dalje prenosi na direktore ustanova i tako hijarajhiski na niže itd. Jeziiivo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...