Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

пази, и за фул неопасне ствари умеју да буду страва тајанствени некад.  стварно не знам ништа о тиршовој, ми смо корисници мајке и детета (нема разбољевања парним датумима). тако да из незнања не умем да кажем одређеније. не губите наду свакако.

 

едип. нама су у мајци и детету пре 14 година кад је било срање обилазили као око каше, а пре 3 рекли у року од одмах како колико и који су ризици. само су биле различите појаве у питању, па ми је јасно зашто је било тако (прво је било хронично и није престало никад, а друго је било хитно лудило и завршило се супер). тако да јако зависи, али стварно су се много променили у комуникацији, и то верујем у обе болнице (конкуренција су и то зверска), јако пазе...

Edited by gospa buba
Link to comment

Mi nismo imali izbora, bilo hitno.

 

Za sada ga vode pod opštim stanjem ataksije iako su nalazi uredni.

 

Da popizdiš.

 

TT

Link to comment

Ataksija je više simptom nego krajnja dijagnoza. Ali nema šanse da će se istrcavati dok ne urade kompletnu dijagnostiku. To bi bilo neozbiljno

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Edited by steins
Link to comment

 

http://mondo.rs/a900580/Info/Drustvo/Ulje-od-kanabisa-uhapsena-Beogradjanka.html Beograđanka uhapšena zbog ulja od kanabisa!

Autor: mondo.rs

Ana A. (29), koja godinama boluje od multiple skleroze, uhapšena je ispred kuće u Višnjičkoj banji zbog posedovanja kanabisovog ulja, koje joj je potrebno za lečenje!

 

Ana, koja je majka troje dece, tvrdi da je doživela strašan stres i da je imala jak napad bolesti zbog privođenja u policiju, iako poseduje potvrdu od lekara iz Amerike da sme da koristi ovo ulje.

"Bila sam s mužem u kolima kad su nam prišli policajci u civilu i krenuli da nas pretresaju. Sama sam im priznala da imam 20 grama ulja cveta kanabisa i objasnila da je to moj jedini lek. Međutim, nisu me slušali, već su me kao najgoreg kriminalca priveli u stanicu", rekla je Beograđanka za "Kurir".

"U policiji nisu bili neprijatni prema meni, ali sam od stresa počela da se tresem, gubim vid i dobila sam napad. Došla je Hitna pomoć, koja me je hitno uputila kod neurologa, a policajci su mi uzeli izjavu i rekli da očekujem poziv. Pored svih kriminalaca koji šetaju ovim gradom, oni su priveli majku troje dece koja pokušava da se leči", revoltirana je Ana, koja je juče morala da ostane na posmatranju u Kliničkom centru Srbije.

 

 

 

...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Dete pokupilo krpelja, odvedeno u lokalni DZ, skupio se trust mozgova koji mu je otkinuo telo a glava ostala. Onda su je odveli u bolnicu, sredili to i sad treba da strepiš da li će nešto da se desi...

Link to comment

zasto oduzimati pasose?

 

barem trecina nasih 'lekara' zasluzuje po besplatnu avio kartu, ali u jednom smeru.

pa kada ih oderu za malpractice i oduzmu licence, da ne mogu nazad.

 

ironija je da bas takvi ostaju - nabolji odlaze.  :(

Link to comment

Odgovor na pitanje je u tvojoj poslednjoj rečenici. Dok je krpelj, pa i nekako, zajebano je kad tri kardiohirurga se skupe pa ne znaju da stave medijastinalni dren kod preteće tamponade srca npr.

 

Ostajemo mi priuceni i budale patriotske. Sve što valja cepa germanske jezike odavno.

Link to comment

zasto oduzimati pasose?

 

barem trecina nasih 'lekara' zasluzuje po besplatnu avio kartu, ali u jednom smeru.

pa kada ih oderu za malpractice i oduzmu licence, da ne mogu nazad.

 

ironija je da bas takvi ostaju - nabolji odlaze.  :(

kamo srece da je u pitanju ironija.

radi se o ociglednoj negativnoj selekciji.

Link to comment

Čisto za neku buduću informaciju, ako se ne zakaže pregled, laboratorijske ili radiološke analize, kao i bilo koja zdravstvena usluga za koju nije predviđena lista čekanja u periodu dužem od 30 dana od dana kad je zakazivanje vršeno, može se obaviti pregled ili sl. o svom trošku kod privatnika, a onda refundirati od RFZO (koji potom to naplaćuje od zdravstvene ustanove na koju glasi uput).

 

Ono što je potrebno je da na uputu datum zakazivanja bude overen pečatom, ili da je izdata posebna potvrda o zakazivanju (tzv. PZ obrazac):

 

Kako da saznam da li je za nešto predvidjena lista čekanja? Danas mi rekoše da za zakazivanje UZ dodjem 01.07. da mi zakažu za avgust. 

Opet moram da cimam ovog mučenog zaštitnika. 

Link to comment

Hvala :-) tu nema ovog mog UZ :-) videću šta će mi reći zaštitnik. Jel on zadužen i za bezobrazne i neljubazne sestre koje viču i ne primaju po redosledu zakazivanja nego kako im se ko svidi ili neka inspekcija?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...