Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

interesantno je da postoji jedna hemikalija koja je odobrena za tretiranje bolničkog tekstila u cilju dobijanja npr čaršava na kojima bakterije ne mogu da se razvijaju, uključujući i neke na antibiotike rezistentne, davnih dana su me oduvali po tom pitanju, doduše posvetio sam tom pitanju par dana, saznao da se ne uklapa u budžete, poželeo sreću i dobro zdravlje i odjahao u noć

Jel bilo pitanje budžeta ili nekih nuspojava?
Link to comment

moguce je da cu ispasti glup ali postoji li ta hemikalija u slobodnoj prodaji, mislim se, sta bi falilo da i moja kucna posteljina bude tako tretirana

Link to comment
  • 1 month later...

Juče dobijem uput za endokrinologa u GAKu. Zovem telefonom da zakažem. Zakažu mi za 06.07. !!!! Zovem zaštitnika osiguranika. On fin čovek, lepo se ispričasmo... Složio se da za 2 i po meseca mogu da mrem :-) Dalekobilo :-) Kaže da odem lično i da ga pomenem, pa da probam tako da zakažem ranije, a ako ne uspem da ga zovem (dao mi i br.mobilnog). Odem ja o'ma danas, sve kako mi je rekao, medjutim. 06.07. is the day... Još kaže žena: " Neka on dodje ovde (imeiprezime) da vidi da nema. Pa svi znaju da se ovde čeka i po više od 3 meseca." I te priče. Ja je malo umirim, da ne govorim ja da se ona ne trudi i da ima mesta i bla bla, pa pozovem čoveka. On se razleti, javiće mi, čeka ovog, čeka onog i za jedno 25 minuta zovnem ja ponovo da ga pitam da li da čekam u GAKu ili da idem kući, kad ono... Zakazao mi za 17.05. Dao mi i ime doktora i sve dosta lepo... Saće vidim kako će da se završi :-) Nisam otkazala 06.07. za svaki slučaj :-)

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Čisto za neku buduću informaciju, ako se ne zakaže pregled, laboratorijske ili radiološke analize, kao i bilo koja zdravstvena usluga za koju nije predviđena lista čekanja u periodu dužem od 30 dana od dana kad je zakazivanje vršeno, može se obaviti pregled ili sl. o svom trošku kod privatnika, a onda refundirati od RFZO (koji potom to naplaćuje od zdravstvene ustanove na koju glasi uput).

 

Ono što je potrebno je da na uputu datum zakazivanja bude overen pečatom, ili da je izdata posebna potvrda o zakazivanju (tzv. PZ obrazac):

Link to comment

ovi jebeni pacijenti stvarno misle da su uhvatili boga za apstinenta i da mogu da rade šta im se prohte :fantom:

 

Pacijent "pozajmio" ambulantno vozilo

 

Postavljeno: 23.04.2016 u 12:42h |  Izvor: Subotica.com Pregleda: 24196 Komentara: 0

Nezadovoljan što je medicinsko osoblje Doma zdravlja „Dr Marton Šandor“ u Malom Iđošu smatralo da njegova povreda ruke, nastala usled ujeda psa, nije alarmantna toliko da bi se sanitetom prevezao do Opšte bolnice u Subotici, pacijent je sam uzeo ambulanta kola, obavio pregled i vratio ih nazad.

 

http://www.subotica.com/vesti/pacijent-pozajmio-ambulantno-vozilo-id25914.html

 

Link to comment

Juče dobijem uput za endokrinologa u GAKu. Zovem telefonom da zakažem. Zakažu mi za 06.07. !!!! Zovem zaštitnika osiguranika. On fin čovek, lepo se ispričasmo... Složio se da za 2 i po meseca mogu da mrem :-) Dalekobilo :-) Kaže da odem lično i da ga pomenem, pa da probam tako da zakažem ranije, a ako ne uspem da ga zovem (dao mi i br.mobilnog). Odem ja o'ma danas, sve kako mi je rekao, medjutim. 06.07. is the day... Još kaže žena: " Neka on dodje ovde (imeiprezime) da vidi da nema. Pa svi znaju da se ovde čeka i po više od 3 meseca." I te priče. Ja je malo umirim, da ne govorim ja da se ona ne trudi i da ima mesta i bla bla, pa pozovem čoveka. On se razleti, javiće mi, čeka ovog, čeka onog i za jedno 25 minuta zovnem ja ponovo da ga pitam da li da čekam u GAKu ili da idem kući, kad ono... Zakazao mi za 17.05. Dao mi i ime doktora i sve dosta lepo... Saće vidim kako će da se završi :-) Nisam otkazala 06.07. za svaki slučaj :-)

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

 

 

Čisto za neku buduću informaciju, ako se ne zakaže pregled, laboratorijske ili radiološke analize, kao i bilo koja zdravstvena usluga za koju nije predviđena lista čekanja u periodu dužem od 30 dana od dana kad je zakazivanje vršeno, može se obaviti pregled ili sl. o svom trošku kod privatnika, a onda refundirati od RFZO (koji potom to naplaćuje od zdravstvene ustanove na koju glasi uput).

 

Ono što je potrebno je da na uputu datum zakazivanja bude overen pečatom, ili da je izdata posebna potvrda o zakazivanju (tzv. PZ obrazac):

 

 

Naravno. Al ne može tako u majci Srbiji. Ovde mora sve naopako. Taj nesrećni savetnik za prava morao da uradi ba ovo št ej Tribun napisao. Nema šta on da zove lekare i da se guzi - nego da savetuje u sadu sa zakonom - ovo je ništa drugo dopotezanje veze i razlikuje se so štoj e ovu štelu organizovala - država. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je praksa da specijalisti ne žele da saopšte dijagnozu deteta?

 

Pretrage traju i dalje po ulaznoj dijagnozi, nalazi uredni, dete na infuziji bez terapije i bez poboljšanja.

 

TT

Link to comment

Da li je praksa da specijalisti ne žele da saopšte dijagnozu deteta?

 

Pretrage traju i dalje po ulaznoj dijagnozi, nalazi uredni, dete na infuziji bez terapije i bez poboljšanja.

 

TT

ne da ja znam. ali nece da kazu nishta dok nisu sigurni, ili bar manje nesigurni. koja ustanova?

Link to comment

ne znam nishta o njhovoj praksi u tom smislu.

 

ali su generalno svi veoma shkrti dok nisu nachisto. mada su i dosta napredovali u komunikaciji sa roditeljima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...