Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ja sam juče otrovo psa komšiiji i zahtevam da se protiv mene ne pokreće prekršajni postupak jer sam spreman da tužim tužilaštvo ako me tuži.

 

sedmog marta na pepepeu, avram gojić

Link to comment

Deljia je onomad imao sjajan potpis, preuzet sa bloga nekog navijača. 

 

Otprilike, za sve stavove iznete na ovom blogu ja ne snosim nikakvu odgovornost.

Link to comment

Nikako da pitam:

Lica koja su nezaposlena, a nisu u programu novcane nadoknade na NSZ, ostvaruju zdravstveno osiguranje - kako?

Tj. jel oni uopste imaju pravo na zdravstveno osiguranje?

Link to comment

Nikako da pitam:

Lica koja su nezaposlena, a nisu u programu novcane nadoknade na NSZ, ostvaruju zdravstveno osiguranje - kako?

Tj. jel oni uopste imaju pravo na zdravstveno osiguranje?

Svi imaju pravo na zdravstveno osiguranje, samo se razlikuje osnov i podisnov osiguranja ali to na samo ostvarivanje prava nikako ne utiče. Situaciju čini paradoksalnom to što RFZO muti vodu sa "overavanjem knjižica" iako svako kome nije overena knjižica mora da bude lečen i nikome se pravo na lečenje ne sme uskratiti, a iz te zbrke nastanu posle svakakva tumačenja i maltretiranja (najčešće) pacijenata. Edited by JozoMujica
Link to comment

Svi imaju pravo na drzavno zdravstveno osiguranje, samo treba videti ko ce mesecno da ga placa. Prenosim sto mi je malo pre rekla komsinica koja je nezaposlena.

 

Ako u porodici postoji neko ko je zaposlen/penzioner svi clanovi domacinstva mogu biti osigurani preko njega. Potrebno je dostaviti kadrovskoj sluzbi/pio fondu izvod iz maticne knjige rodjenih/vencanih kako bi oni to dalje regulisali i izdali zdravstvenu knjizicu. Deca po ovom pravilu se mogu prijavljivati do navrsenih 26 godina.

 

U suprotnom se placa oko 2000 mesecno.

Link to comment

Svi imaju pravo na drzavno zdravstveno osiguranje, samo treba videti ko ce mesecno da ga placa. Prenosim sto mi je malo pre rekla komsinica koja je nezaposlena.

 

Ako u porodici postoji neko ko je zaposlen/penzioner svi clanovi domacinstva mogu biti osigurani preko njega. Potrebno je dostaviti kadrovskoj sluzbi/pio fondu izvod iz maticne knjige rodjenih/vencanih kako bi oni to dalje regulisali i izdali zdravstvenu knjizicu. Deca po ovom pravilu se mogu prijavljivati do navrsenih 26 godina.

 

U suprotnom se placa oko 2000 mesecno.

Pa dobro znam da ako je jedan zaposlen svi ostali mogu "na njega".

Zanima me recimo covek nezaposlen, zena radi "kinta na ruke"?

Koje su njihove opcije?

Oni ne mogu da "overe knjizice"?

Ovo 2000 rsd mesecno kako to?

Link to comment

otidji najbolje u zavod, ne znam gde pripadas, meni je recimo bio u vojvode vuka, u domu zdravlja.

tamo se dobije spisak dokumenata i obrazaca, u zavisnosti od slucaja, i sve se jako brzo zavrsi.

Link to comment

Zanima me recimo covek nezaposlen, zena radi "kinta na ruke"?

Koje su njihove opcije?

 

Mogu i oni da overe knjizice. Opcija je da dokazu da je porodica socijalni slucaj koji ili nema nikakve prihode ili je taj prihod ispod propisanog minimuma po clanu domacinstva. Kao sto je Toni napisao ode se prvo u lokalnu ispostavu zavoda za zdravstveno koji dalje upucuje na socijalno i poresko radi potrebne dokumentacije.

 

 

Ovo 2000 rsd mesecno kako to?

 

Dozivotni apsolventi koji zive kod roditelja ili domacinstva koja imaju makar i jedan ar poljoprivrednog zemljista placaju odjednom za svako tromesecje. Za feb-april 2016. iznos je 2312,25 dinara mesecno. Podaci za uplatnicu se dobijaju u lokalnom ZZO.

Link to comment

Mislim da nezaposleni (a koji nemaju pravo na neki vid porodičnog zdravstvenog osiguranja)

prijavljeni na Biro za zapošljavanje (ili kako se to sad već zove) preko Biroa overavaju

knjižice i ne plaćaju ništa.

Ne znam koja kategorija plaća te 2000 rsd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...