Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Podeli mudrost svima na forumu! Mozda sam trebao jos vremena dati lokalnim "strucnjacima"?

 

 

 

Sud->Srbija->Zdravstvo :lolol: Neki drugi put,mozda...

 

 

Da si pazljivije iscitao poruku primetio bi da sam jasno napisao - Magnetna Rezonanca (Euromedik),a ne 256slajsni skener. Da li ovo navedeno vazi za Euromedikov magnet(Visegradska) ili nije tacno? Ako su navedeni strucnjaci losi, veruj mi da Srbijica bolje nema...

Nema veze s tobom, samo si potvrdio ono što sam pisao ovde da kvalitetno zdravstvo košta para.

 

Vidi, ako nekog danas na sudu u Srbiji možeš da dobiješ onda su to doktori. :)

 

Nisam video da pise magnetna rezonanca. Zato sam i pomislio da pričaš o skenerima.

Iskreno pojma nemam kakvi su magneti u Euromediku, ali čisto sumnjam da su toliko loši da ne može da se dijagnostikuju velike kontrakture.

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Edited by steins
Link to comment

samo si potvrdio ono što sam pisao ovde da kvalitetno zdravstvo košta para.

 

Eh, da je samo do para... Ko se ozbiljnije razboli => tek tada vidi kako sistem funkcionise, a bez debelog budjelara i dobrih vezica voznja brzo postaje paklena. Istinu rece pre par godina mudri direktor KCS - posle prvih 10 nemam poverenja ni u jednog!

 

Iskreno pojma nemam kakvi su magneti u Euromediku, ali čisto sumnjam da su toliko loši..

 

Ev da dodam jos koju u vezi Euromedik magneta - posto vidim da bolje plivas u severnim vodama bio sam i u NS-u kod naseg cuvenog Dr. u carevoj ulici, pogleda snimak, rece i on isto LOS. Kaze saljemo isti u Kamenicu da cujemo njihovo misljenje - posle par dana stize mi forvardovan mail sa odgovorom iz Kamenice - LOS. Svega ovog ne bi bilo da sam otisao pravo u VMA ili VMR (kazu neki ljudi to je prava adresa za NS, dal je dil - nez) Mogu onda sam zamislit sta se radi u provincijskim privatnim praksama i kakvi sarlatani tamo ordiniraju...

Link to comment

ako u bolnici nema citostatika pa moras sam da nabavis da li takvu nabavku refundira fond?

 

ovo ti je najbolje da proveriš u Fondu, pošto je od kad su pohapsili Rebraču i ostale s tim citostaticima situacija zategnuta, odnosno gleda se kroz trostruko sito. 

 

Eh, da je samo do para... Ko se ozbiljnije razboli => tek tada vidi kako sistem funkcionise, a bez debelog budjelara i dobrih vezica voznja brzo postaje paklena. Istinu rece pre par godina mudri direktor KCS - posle prvih 10 nemam poverenja ni u jednog!

 

 

Ev da dodam jos koju u vezi Euromedik magneta - posto vidim da bolje plivas u severnim vodama bio sam i u NS-u kod naseg cuvenog Dr. u carevoj ulici, pogleda snimak, rece i on isto LOS. Kaze saljemo isti u Kamenicu da cujemo njihovo misljenje - posle par dana stize mi forvardovan mail sa odgovorom iz Kamenice - LOS. Svega ovog ne bi bilo da sam otisao pravo u VMA ili VMR (kazu neki ljudi to je prava adresa za NS, dal je dil - nez) Mogu onda sam zamislit sta se radi u provincijskim privatnim praksama i kakvi sarlatani tamo ordiniraju...

 

Ma samo je do para. A sistem funkcioniše po principu štapa i kanapa. I to odavno. A tu su lekari odnosno medicinsko osoblje najmanje krivi. 

 

Kamenica je zaista top ustanova. Uz to su maksimalno korektni i uslužni. Ja gledam kad god mogu da obidjem Beograd. 

Veruj mi da ništa nisu veći šarlatani™ u provincijama nego u BGu. Naprotiv. Ali je BG toliko iznad komplet Srbije po pitanju medicine da im to omogućava takvo ponašanje. Tj omogućava im da prolaze sa tim. 

Edited by steins
Link to comment

Eh, da je samo do para... Ko se ozbiljnije razboli => tek tada vidi kako sistem funkcionise, a bez debelog budjelara i dobrih vezica voznja brzo postaje paklena. Istinu rece pre par godina mudri direktor KCS - posle prvih 10 nemam poverenja ni u jednog!

 

 

Ev da dodam jos koju u vezi Euromedik magneta - posto vidim da bolje plivas u severnim vodama bio sam i u NS-u kod naseg cuvenog Dr. u carevoj ulici, pogleda snimak, rece i on isto LOS. Kaze saljemo isti u Kamenicu da cujemo njihovo misljenje - posle par dana stize mi forvardovan mail sa odgovorom iz Kamenice - LOS. Svega ovog ne bi bilo da sam otisao pravo u VMA ili VMR (kazu neki ljudi to je prava adresa za NS, dal je dil - nez) Mogu onda sam zamislit sta se radi u provincijskim privatnim praksama i kakvi sarlatani tamo ordiniraju...

uradio snimak na vma - los

 

kamenica je jedina prava adresa za magnet, em imaju aparat od 3t, em imaju odlicnog citaca. nazalost ne rade vise sa privatnim pacijentima.

sto se sarlatana tice, recimo da su mi apsolutno pogresno ocitali na bezanijskoj kosi i u zemunu, navodno sjajni strucnjaci.

overio sam sve nase i od privatnika sam zadovoljan kako radi hram, iako imaju slabiji aparat.

Link to comment

 

Veruj mi da ništa nisu veći šarlatani™ u provincijama nego u BGu. Naprotiv. Ali je BG toliko iznad komplet Srbije po pitanju medicine da im to omogućava takvo ponašanje. Tj omogućava im da prolaze sa tim.

Živa istina..

Link to comment

Olivera Ljubisavljević (28) iz Vladičinog Hana preminula je u petak posle porođaja kojim je rodila zdravog dečaka, prenosi OK radio.

 
 

Ljubisavljević se porodila u petak, 26. februara, u 5.25 sati ujutru, što je OK radiju potvrdio Dragan Kitanović, direktor Zdrvastvenog centra u Surdulici. U izjavi Kitanovića se, međutim, ne navodi šta je u Surdulici pošlo naopako i zbog čega je porodilja istog jutra posle rađanja zdravog dečaka morala da bude prebačena u KC Niš, gde su bezuspešno pokušali da joj pomognu.

 

- Već oko 10 sati, pacijentkinja je u pratnji ginekologa, anesteziologa i cele ekipe transportovana za Niš. Dolazak je najavljen. Prihvaćena je u niškoj klinici, i tokom operativnog postupka je preminula. Šta je uzrok smrti, pokazaće rezultati obdukcije. Nemam informacije još uvek. Morala je da bude urađena obdukcija, po zakonu, za svaku sumnjivu smrt, koja je nastupila nakon 48 sati od prijema pacijenta - navodi Kitanović.

U ZC Surdulica pokrenut je stručni nadzor kako bi se utvrdile okolnosti o uzrocima smrti Olivere Ljubisavljević.

- Tu su kod mene ginekolozi, kardiolozi, anesteziolozi i ostali članovi ekipe, utvrđujemo šta se desilo. Tačne uzroke smrti daće rezultati obdukcije - kaže doktor Kitanović.

Kitanović pojašnjava da je Ljubisavljević rodila zdravog dečaka koga će danas sa Odeljenja neonatologije preuzeti otac.

Olivera Ljubisavljević je u nedelju sahranjena na groblju u Vladičinom Hanu. Dragiša Stanković, otac preminule porodilje, kroz suze jedva progovara da ne može da se pomiri sa sudbinom koja je snašla njegovu porodicu.

- Da mi dete umre u 21. veku na porođaju?! Poslali smo je zdravu! Ovo je katastrofa! Izedoše mi dete! Tužićemo odgovorne. Neću da se smirim dok neko ne odgovara za ovo. Sve ću da prodam, samo da se kazne odgovorni - priča Stanković.

Olivera Ljubisavljević je za sobom ostavila još jednog starijeg dečaka koji ide u prvi razred.

Kako su OK radiju rekli u krugovima bliskim porodici Ljubisavljević, Olivera Ljubisavljević se porodila prirodnim putem i krvarila je, a lekari u Surdulici nisu uspeli da joj pomognu nego su je poslali za Niš, gde je tokom operacije i preminula.

Link to comment

uradio snimak na vma - los

 

kamenica je jedina prava adresa za magnet, em imaju aparat od 3t, em imaju odlicnog citaca. nazalost ne rade vise sa privatnim pacijentima.

sto se sarlatana tice, recimo da su mi apsolutno pogresno ocitali na bezanijskoj kosi i u zemunu, navodno sjajni strucnjaci.

overio sam sve nase i od privatnika sam zadovoljan kako radi hram, iako imaju slabiji aparat.

E sad nam je doktorka napisala uput za skener na - Stomatološki fakultet.

Niko mo do sada rekao da oni imaju CT Skener. E da i ako zaglavimo sa datumom od privatnih preporučila Dijagnostički centar Zemun...

Link to comment

fantasticno sto svaki kreten danas moze ne samo da ima misljenje o stvarima cesto jako bitnim za nekog drugog, vec i da ga legitimno zastupa.

ne znam samo sto je iko preuzeo izjavu, ali ok, kapiram da je radio i faktor iznanedjenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...