Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ne, nakon skidanja konaca i longete trebalo je da nosim običan gips. Ja sam pitala da li mogu da mi stave plastičan umesto toga, na šta je on rekao da se to plaća dodatno, i da ako već hoću da platim, bolje je da uzmem ortozu od nekih njegovih™.

 

Čekaj, lekar predložio gips, ti pitala da li može plastičan, pa ti on rekao da kad već plaćaš bolje da uzmeš ortozu?

Jesam li dobro razumeo?

Link to comment

Opet, u našem poslu postoji predpostavka da je ono skuplje i bolje (uzimajući u obzir gorka iskustva sa npr kineskim proizvodima). 

Da ti objasnim na sopstvenom primeru - nema barijuma za preglede (pošto je Zorka prestala da pravi). U apotekama se (pre)prodaje nekoliko vrsti barijuma - iz EU (mislim AU ili NEM), ima neki iz Hrvatske i iz Bugarske. Taj iz Bugarske je daleko najeftiniji. I ja pacijentu kažem - uzmi taj bugarski, nemoj da trošiš pare. On donese kad ono - vraga. Ko da je vodu popio. Ništa se ne vidi. Pregled neuspešan. NA koncu je morao da pazari onaj skuplji, da se opet ozrači i da odloži pregled na gotovo dva meseca. 

 

Moj poziv i treba i mora da se spusti na nivo koji je razumljiv većini ljudi. Svaka mistifikacija ima samo bumerang efekat.  Ovo je naravno lično mišljenje iza kog stoji sopstveno iskustvo. 

 

Овако како си изнео ми је сасвим прихватљиво, и врло професионално.

Само једна варијанта, била она најскупља, или најјевтинија, није.

И твоја препорука најјевтинијег се показала као лоша.

Link to comment

ne, nakon skidanja konaca i longete trebalo je da nosim običan gips. Ja sam pitala da li mogu da mi stave plastičan umesto toga, na šta je on rekao da se to plaća dodatno, i da ako već hoću da platim, bolje je da uzmem ortozu od nekih njegovih™.

 

 

Čekaj, lekar predložio gips, ti pitala da li može plastičan, pa ti on rekao da kad već plaćaš bolje da uzmeš ortozu?

Jesam li dobro razumeo?

 

 

Ja sam isto tako razumeo. 

Ako je bilo tako onda nemam drugi komentar do  - srpska posla.  :isuse:

 

 

Овако како си изнео ми је сасвим прихватљиво, и врло професионално.

Само једна варијанта, била она најскупља, или најјевтинија, није.

И твоја препорука најјевтинијег се показала као лоша.

 

Pa jeste, upravo zbog onog što sam gore napisao - u medicini nema puno improvizacije kad se dodje do opreme/potrošnog materijala. Prosto se zna šta vredi, šta ne vredi. 

 

Jbga, ispada da je sve samo stvar gledišta - odnosno, imaš isto toliko razloga da veruješ da te lekar zajebava™ koliko imaš i da misliš da te ne zajebava™.

Link to comment

Sva sreca, nisu svi lekari kao ovaj iz price (ili kao steins). Beskrajno ti hvala na ovom postu, cisto da imamo u vidu s kim se (ponekad) raspravljamo.

 

+1

 

Sve za pare, samo grabite proklete pare! Da nisam per par meseci ima par k eura da podelim bratiji verovatno bih i sam postao jos jedna statisticka greska...

Link to comment

+1

 

Sve za pare, samo grabite proklete pare! Da nisam per par meseci ima par k eura da podelim bratiji verovatno bih i sam postao jos jedna statisticka greska...

 

Kako to? 

Link to comment

i meni je nesto ostalo u glavi. tek, svojevremeno sam trazio onu kod koje je najmanja guzva sad mi je jasno zasto. kad je zena otisla kod nje za upute jer mi je bilo uzasno lose i mlidijah umreti ova rece da muskarci stalno kenjkaju[emoji19] . Plus koji smo mi intelektualci kad nismo sami odredili terapiju..tim recima.

edit: odnosi se na posst tri str unazad o izabranom lekaru ubacio sam se bezveze

Edited by kapetanm
Link to comment

i meni je nesto ostalo u glavi. tek, svojevremeno sam trazio onu kod koje je najmanja guzva sad mi je jasno zasto. kad je zena otisla kod nje za upute jer mi je bilo uzasno lose i mlidijah umreti ova rece da muskarci stalno kenjkaju[emoji19] . Plus koji smo mi intelektualci kad nismo sami odredili terapiju..tim recima.

 

eto ti ga sad......a da je rekla da ste glupani pošto ste sami sebe lečili opet ne bi valjalo. 

 

kako god okreneš, dupe ti pozadi.  :nobles:

 

then again - muškarci stalno kenjkaju, indeed :fantom:

Link to comment

Овако како си изнео ми је сасвим прихватљиво, и врло професионално.

Само једна варијанта, била она најскупља, или најјевтинија, није.

И твоја препорука најјевтинијег се показала као лоша.

 

Čuj loša, ajd što je dva puta kupovao kontrast, nego se i dva puta zračio. Zajebo ga doktor iz najbolje namere. Zato najbolje ne davati preporuke.

Link to comment

Čuj loša, ajd što je dva puta kupovao kontrast, nego se i dva puta zračio. Zajebo ga doktor iz najbolje namere. Zato najbolje ne davati preporuke.

E to je opet Kvaka 22. Ako ne iznadjes neko rešenje ulaziš u incident pošto te pacijenti prozivaju ko da si lično zadužen za nabavku. I još gore.

Rekoh malopre kako god okreneš, dupe ti je pozadi...:-D

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

majstore, taj barijum iz bugarske stvarno ne valja? pitam za dedinog druga, dedu takodje. shkrti su obojica, jel da intervenishem ili ne? ^_^

 

ovaj, ozbiljna sam. necu te jurim posle :)

Edited by gospa buba
Link to comment

izgleda da nema opcije da je optimalan barijum tamo gde treba da ga popiješ i da se obavi ispitivanje.

to u praksi ne biva ovih dana, zato pitam. u provinciji nema nichega, u beogradu se pojavljuje periodichno u onih 6 apoteka shto mi reche notoriuouous onomad.

Link to comment

Kakva crna kvaka, nit si plaćen da znaš razliku između dva barijuma, nit si plaćen da preporučuješ. Incidente preventivno sprečavaš pozivom na "više instance"/izmišljene istrage fonda i policije/dnevni horoskop, u fazonu, hteo bih ja da preporučim, al ipak neću.

 

Pusti farmaceute ovce da šišaju leba da zarade.

Link to comment

majstore, taj barijum iz bugarske stvarno ne valja? pitam za dedinog druga, dedu takodje. shkrti su obojica, jel da intervenishem ili ne? ^_^

 

ovaj, ozbiljna sam. necu te jurim posle :)

Nemoj njega, nikako. To je neko govno u prahu koje se rastvara u vodi.

Bolje pojuri ako neki dom zdravlja ili neko ima zalihe starog, da se negde vuče po dnu kante ili probaj da nadjes hrvatski ili austrijski, tecan.

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...