Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Bilo onomad, dala nam neka Amerika milion dolara valjda, da odlučimo sami da li da se renovira Dom omladine ili vozni park hitne pomoći. Dom omladine ubedljivo pobedio, čak je čini mi se organizovano i glasanje na nekom sajtu...

Ne znam za glasanje, ali koliko se secam, pare su na kraju rasporedjene za obe namene.

Link to comment

U decembru u vojnom zdravstvu smanjene naknade za dežurstva, po treći put. Tako sada jedan lekar specijalista, po činu major, sa četiri dežurstva mesečno ne može da zaradi više od 80.000 dinara. Burundi stil

Link to comment

Ambasada SAD u Beogradu obezbedila je milion dolara za jedan od dva projekta koje Beograđani do 15. janura budu odabrali putem SMS i Interneta. Građani imaju priliku da biraju da li će milion dolara koje je obezbedila Američka ambasada biti utrošeno na obnovu Doma omladine ili Gradskog zavoda za hitnu medicinsku pomoć.

Putem SMS-a na broj 7701 koji važi za sve mreže, glasajući za opciju 1 mogu dati glas za Hitnu pomoć, ili glasajući za opciju 2 - za rekonstrukciju Doma omladine. Takođe, glasanje se može obaviti i putem Interneta preko zvaničnog sajta grada Beograda www. beograd.org.yu, opcija: milion dolara za zdravstvo ili kulturu.

Link to comment

Takođe, kruži glasina da će sremskomitrovačku bolnicu do kraja godine napustiti oko 300 pripadnika srednjeg i višeg kadra, pa organizovano put germanosfere. To je cifra koja se okvirno poklapa sa brojem polaznika organizovanog kursa nemačkog jezika koju je pogađao srednji i viši kadar bolnice u zadnje vreme.

Link to comment

ma dobila je amerikana, tacno se secam.

kome jos trebaju kola hitne pomoci i ostale gluposti.

Dobila tako što napravili softver za automatsko glasanje i odjednom preko noći značajno uvećali broj glasova.. Pre toga, dok je bilo regularno, hitna je ubedljivo vodila..
Link to comment

U decembru u vojnom zdravstvu smanjene naknade za dežurstva, po treći put. Tako sada jedan lekar specijalista, po činu major, sa četiri dežurstva mesečno ne može da zaradi više od 80.000 dinara. Burundi stil

 

Bogata cifra. Taman za kiriju, račune i hranu.

Link to comment

Takođe, kruži glasina da će sremskomitrovačku bolnicu do kraja godine napustiti oko 300 pripadnika srednjeg i višeg kadra, pa organizovano put germanosfere. To je cifra koja se okvirno poklapa sa brojem polaznika organizovanog kursa nemačkog jezika koju je pogađao srednji i viši kadar bolnice u zadnje vreme.

 

Da li zaista svi ti koji odu imaju zdrave sanse da u vrlo brzom roku dobiju posao u struci. Cenim da ni rumunski, bugarski, poljski, slovacki, hrvatski i slicni lekari takodje nisu odusevljeni stanjem u sopstvenom zdravstvu i pice put Germanije. Jesu li ti Nemci svoje fakultete pretvorili u kladionice i pekare i nemaju svojih lekara pa zavise od istoka ?

Link to comment

 

 

Da li zaista svi ti koji odu imaju zdrave sanse da u vrlo brzom roku dobiju posao u struci.

Ja imam jedno desetoro koji su zapalili u nemačku/sloveniju/skandinaviju u zadnje tri godine i za sada nemaju nameru da se vrate.. I još toliko koji su u procesu odlaska.. A to sam samo ja, svako verovatno ima toliko ljudi

Link to comment

Ne znam za glasanje, ali koliko se secam, pare su na kraju rasporedjene za obe namene.

Nisu

 

Da li zaista svi ti koji odu imaju zdrave sanse da u vrlo brzom roku dobiju posao u struci. Cenim da ni rumunski, bugarski, poljski, slovacki, hrvatski i slicni lekari takodje nisu odusevljeni stanjem u sopstvenom zdravstvu i pice put Germanije. Jesu li ti Nemci svoje fakultete pretvorili u kladionice i pekare i nemaju svojih lekara pa zavise od istoka ?

Imaju. Ja ih znam minimum 20 koji su otišli, srdenji i visoki kadar u Nemačku i Norvešku. Svi su se odlično snašli.

Link to comment

Ovo je priča iz treće ruke, koleginicina prijateljica iz mitraje - kurs jezika se plaća po početku rada u nemačkoj, a priča je da je posao garantovan. Inače, radi se po staračkim domovima.

Link to comment

Ovo je priča iz treće ruke, koleginicina prijateljica iz mitraje - kurs jezika se plaća po početku rada u nemačkoj, a priča je da je posao garantovan. Inače, radi se po staračkim domovima.

Link to comment

Reci to sestri koja radi "preko omladinske zadruge" za četiri puta manju sumu

 

Ma šta da kažem. Nek uči nemački ako može i nek beži dok može.

 

Snarc, navodno Nemci imaju neku kvotu za školovanje, koja nije dovoljna da podmire svoje potrebe + deo lekara im ode po okolnim zeljama gde su veće plate. Tako sam bar negde načula, ne da sam nešto previše upućena u temu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...