Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Da li to sa status sluzbenog lica podrazumeva i ostrije kazne za zloupotrebu polozaja, recimo za primanje mita (ili "poklona") i to kako od pacijenata, tako i od predstavnika farmaceutske industrije? Ako podrazumeva, ja sam za. .

pa kad bi to policija reshila kod sebe :unsure: (bez namere da skrecem bilo shta!)

 

odite u bilo koju apoteku u domu zdravlja u podne bilo kog dana i pogledajte kako izgleda i kako se vlada taj svet ochajnika, placalaca participacije, koji su sve to vec nebrojeno puta platili, niko ne treba da zivi tako i da se oseca tako :(

Link to comment

Nema to veze sa temom  -_-

A tema je san svakog dobrog Srbina da moze da zamase sluzbenom legitimacijom uz ono cuveno 'znas li ti bre sta sam i ko sam ja?!'

Da bude Sluzbeno lice, da neka Sluzba stoji iza njega, podupire ga. 

Pravda za medicinare i taksiste!

Link to comment

odite u bilo koju apoteku u domu zdravlja u podne bilo kog dana i pogledajte kako izgleda i kako se vlada taj svet ochajnika, placalaca participacije, koji su sve to vec nebrojeno puta platili, niko ne treba da zivi tako i da se oseca tako :(

 

pre nedelju dana, kada sam isao da kupim retku i skupocenu supstancu zvanu "borna kiselina" koja se iz nekog razloga prodaje samo u velikim apotekama i proizvodi samo u centralnoj galenskoj laboratoriji, poprilicno sam se sokirao kada sam video kako to izgleda. iznemogle babe koje stoje pred pultom dok apotekarka prvo nesto kuca, pa gleda, pa upisuje u jedno, pa u drugo, pa opet gleda i tako svaki put. izvanredno sadisticki postupak koji apsolutno nicim ne zelim da objasnjavam, cak ni da razumem, a kamoli da opravdavam.

 

da je neko, kojim slucajem, usao sa vatrenim oruzjem i rekao "mojoj majci trebaju lekovi i dajte ih odmah", mislim da bih policiji kasnije rekao da je to uradio upadljivo suv i debeo covek, dugonja srednjeg rasta.

Link to comment

pre nedelju dana, kada sam isao da kupim retku i skupocenu supstancu zvanu "borna kiselina" koja se iz nekog razloga prodaje samo u velikim apotekama i proizvodi samo u centralnoj galenskoj laboratoriji, poprilicno sam se sokirao kada sam video kako to izgleda. iznemogle babe koje stoje pred pultom dok apotekarka prvo nesto kuca, pa gleda, pa upisuje u jedno, pa u drugo, pa opet gleda i tako svaki put. izvanredno sadisticki postupak koji apsolutno nicim ne zelim da objasnjavam, cak ni da razumem, a kamoli da opravdavam.

 

da je neko, kojim slucajem, usao sa vatrenim oruzjem i rekao "mojoj majci trebaju lekovi i dajte ih odmah", mislim da bih policiji kasnije rekao da je to uradio upadljivo suv i debeo covek, dugonja srednjeg rasta.

znam ali nema kud. one zene moraju da rade tako, pogreshno izdavanje lekova je vishestruko opasno po sve uchesnike u transakciji, fond im namece tu metodologiju i to je to. meni je najstrashnije shto taj star svet kao da nije progovorio do tog trenutka, sa zivom cheljadi od  rane zore i da tu mora da kaze sve, od nedelje i meseca, jer ti ljudi u apoteci stvaro slushaju u pokushaju da pomognu koliko mogu :unsure:

Link to comment

Sve tacno, zene se zaista trude, ali ovde se stvara situacija u kojoj se obicni ljudi okrecu jedni protiv drugih na najsvirepiji nacin.

Link to comment

Sve tacno, zene se zaista trude, ali ovde se stvara situacija u kojoj se obicni ljudi okrecu jedni protiv drugih na najsvirepiji nacin.

Све то спада у висинске припреме за обрачун свих против свих, за напујдавање људи једних на друге: кад понестане спољних непријатеља...

Link to comment

Sve tacno, zene se zaista trude, ali ovde se stvara situacija u kojoj se obicni ljudi okrecu jedni protiv drugih na najsvirepiji nacin.

U majku mu, a ja mislio da je to zato što smo kao nacija neobrazovani, oholi i naduveni, a ono to neko™ pujda.

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Stavi nekog iz civilizovanog zapada u taj polozaj vise godina i da vidis kako ce da podivlja. Isto kao sto se nasi gastosi ponasaju po PS napolju, prosto.
#nacija

Link to comment

U majku mu, a ja mislio da je to zato što smo kao nacija neobrazovani, oholi i naduveni, a ono to neko™ pujda.

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Нико не пујда, пујдамо се, углавном, сами; сад, што то некомтм иде на ползу друга је ствар.

Људи више не разговарају, све чешће реже једни на друге, а празан, незаинтересован, поглед упућен другом човеку, суграђанину, постао је највише коришћен смајли у такозваном свакодневном животу и међуљудској комуникацији.

Свако сваком је ако не непријатељ, оно барем неко ко потенцијално може да угрози, ако и не може, добро је унапред се нељубазношћу и безобразлуком обезбедити.

Сви против свих: па јеботе, данас су само такозвани људи са буџета довољна политичка снага, са довољно стварног, материјалног интереса, да их се може окренути против остаткатм.

Или, још лакше - обрнуто, на њих, већином ни криве ни дужне, окренути остатактм.

Додај ту такозване навијаче, спремне и на располагању коме треба за сваку врсту слободног лова на другачије мислеће...

Link to comment

#nacija

Dobar vic.

Na konto teme, pre nekog vremena, kolega je polomio ruku udarajući pratnju pacijenta, koji je davio koleginicu. Odvelo ga u pritvor i udaljilo sa posla. Koleginica je zbrinuta preko veze jel. Balvan davitelj nije ni legitimisan.

Link to comment

Urusio se sitem vrednosti namenski, gde je nestala ljudskost i dobrota u ljudima pitam ja vas? ! :(

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

inače, ovaj lik što je ubio medicinsku sestru je pre x godina pregazio devojčicu nekih 200m od moje kuće, preticao je autobus na raskrsnici i udario u nekoliko dece na pešačkom, od kojih je ta deveojčica stradala. na mestu gde je poginula i dan danas stoji mali mermerni spomenik. pobegao je sa mesta nesreće i sakrio automobil kod svog poznanika.

 

zbog tog gaženja je ležao u zatvoru, što su pominjali u tekstu.

 

 

 

 

 

potpuni višak na ovoj planeti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...