Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

da li si siguran da želiš da koristiš jezivo ubistvo kako bi poentirao u staroj raspravi?

 

rasprava uopšte nije stara - ona je aktuelna, to je svakodnevnica u Srbiji. 

Razlika/Problem je samo što sada nije u fokusu pacijent.

I naravno da hoću da je koristim, pošto se inače raznorazne tragedije koriste da bi se medicinska služba pljunula, i to - da stvar bude još gora - uglavnom, bez ikakvog realnog razloga. 

Link to comment

OK, kako hoćeš.

 

da, zaborravih - ima tu još jedna stvar - opet se pokazuje koliko je, na žalost, bitno da zdravstveni radnici dobiju status službenih lica i da se država upre koliko može u odbranu medicinske službe. 

Link to comment

da, zaborravih - ima tu još jedna stvar - opet se pokazuje koliko je, na žalost, bitno da zdravstveni radnici dobiju status službenih lica i da se država upre koliko može u odbranu medicinske službe. 

 

ovo se moglo desiti i u pekari ili prodavnici, čovek je očigledno imao poremećaj uma. 

Link to comment

ovo se moglo desiti i u pekari ili prodavnici, čovek je očigledno imao poremećaj uma. 

 

moglo je, ali - nije. Da ne ulazim u to da je ovaj ludak jurio žrtvu po hodnicima dok je nije stigao u jednoj sobi i - ubio. 

 

komentari i postavljanje javnog mnjenja je ustvari mnogo veća tragedija nego sam dogadjaj.  

Edited by steins
Link to comment

da, zaborravih - ima tu još jedna stvar - opet se pokazuje koliko je, na žalost, bitno da zdravstveni radnici dobiju status službenih lica i da se država upre koliko može u odbranu medicinske službe. 

 

Da li bismo mogli resiti sva ubistva ako bi celom stanovnistvu dodelili taj status? Deluje mi kao mogucnost da se dobije murder-free drzava.

Link to comment

da, zaborravih - ima tu još jedna stvar - opet se pokazuje koliko je, na žalost, bitno da zdravstveni radnici dobiju status službenih lica i da se država upre koliko može u odbranu medicinske službe. 

I da slobodno i ovlasceno nose kratke cevi.

Daj bre Steinse ne zajebavaj.

Link to comment

Komentari su žalosni i treba Steins da ih koristi, što da ne. Oni ukazuju na odnos javnosti-pacijenata prema medicinskom osoblju, bez ikakvog uvida u specifičnost konkretnog slučaja. 

 

Na stranu to što Steins prvi nije u stanju da se stavi u poziciju pacijenata.

Link to comment

Da li bismo mogli resiti sva ubistva ako bi celom stanovnistvu dodelili taj status? Deluje mi kao mogucnost da se dobije murder-free drzava.

 

neki dan sam prisustvovao vređanju i pretnjama ka apotekarki u prepunom srbotrejdu. kad bi apotekarke imale status službenog lica, da vidimo onda kako bi im neko pretio!

Link to comment

Inace, komentari ljudi su uzasni, ali recimo kolega koji bi iskoristio smrt koleginice da dobije odredjenu poziciju moci koja ni na koji nacin ne moze pomoci u slucaju izludelog coveka s nozem nije uzasan.

Link to comment

Da li to sa status sluzbenog lica podrazumeva i ostrije kazne za zloupotrebu polozaja, recimo za primanje mita (ili "poklona") i to kako od pacijenata, tako i od predstavnika farmaceutske industrije? Ako podrazumeva, ja sam za.

 

Pripadnici medicinske struke treba da razmisle kako su dosli u situaciju da cak i ovako drasticni slucajevi nasilja, ne izazivaju empatiju kod velikog broja ljudi.

Link to comment

Pripadnici medicinske struke treba da razmisle kako su dosli u situaciju da cak i ovako drasticni slucajevi nasilja, ne izazivaju empatiju kod velikog broja ljudi.

 

Lakše naučiti B2 nivo nemačkog, ovakvi slučajevi samo ubrzavaju odluke.

Edited by desboj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...