Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

:isuse:

 

:Hail:

 

kad bude pocelo koriscenje robota u svakodnevnim poslovima mi cemo obicne radnike samo obuci u kostim robota kako bi moglo da se kaze da ih imamo.

Link to comment

Što se tiče doktorke, možeš joj napakostiti na različite načine :

 

- Prijaviš je Domu zdravlja (ne preterano efikasno, svi oni ovo rade) ;

- Prijaviš je Lekarskoj komori Srbije (ovo je kršenje etike kao vrata, ali pogledati objašnjenje iznad) ;

- Prijaviš doktorku, Dom zdravlja i Berlin Chemie Srbija Inspekciji za lekove i medicinska sredstva Ministarstva zdravlja (ima elemenata privrednog prestupa, dovode pacijente u zabludu + se inspekcija počela buditi u poslednje vreme) ;

- Napišeš Berlin Chemie Srbija pismo (Country manager : Vincenzo Sanna, Customer Care & Sales Administration Management: Dejan Popović, Nikolina Tomić), požališ se na doktorku i kažeš da ćeš ih, ako se to ponovi, sledeći put prijaviti centrali i inspekciji ;

- Napišeš mejl compliance office-u Berlin Chemie-a u Nemačkoj, i kažeš da je doktorka X u Srbiji toliko agresivno nudila njihove proizvode, da ćeš ih sledeći put prijaviti nadležnoj inspekciji i podneti krivičnu prijavu protiv njih tužilaštvu zbog sumnji na korupciju u zdravstvu (nije bitno to što ovo verovatno ne bi prošlo, stranci su veoma osetljivi na pomen korupcije). Takođe kažeš da ćeš se požaliti i lokalnom udruženju pacijenata i udruženju potrošača zbog preagresivnog nastupa, itd. ;

 

Poslednje dve stvari će verovatno dovesti do toga da hitno pošalju svog medicinskog predstavnika u DZ, da upozore doktorku da se malo smiri, jer im neka budala preti...

 

E sada, da je ovo prava zemlja, mogao bi da prijaviš doktorku i Poreskoj upravi, da provere da li joj je Berlin Chemie uplatio porez na dodatni dohodak, stečen po osnovu benefita. Ako nije, oni bi ih razbili od kazne, ako jeste, imao bi slučaj za Etički odbor LKS. Ponavljam, ovo samo kada bi Srbija bila normalna država...

 

Btw, ne znam odakle ti da je Aerius pomoćno sredstvo, uredno je registrovan kao lek...

 

"Korumpiraj me nežno"

 

Zlata vredan savet kako opštoj praksi skakati po kičmi.

Edited by desboj
Link to comment

evo mi smo jutros u kcs testirali novu zdravstvenu knjizicu, tako shto smo dali novu i staru, oni ispronalazili shta im treba, uneli nove brojeve svuda, vratili sve bez lepljenja papirica :)

 

nego, jel treba da zapamtim pin? zadala sam na jedno dete da zapamti sve pinove i da ih emituje na zahtev. ali ne mogu da zamislim odgovarajucu situaciju gde ce da mi treba?

Link to comment

Meni u DZ Vračar vratila tu elektronsku, kaže ne mogu ja sa tim ništa. Učinilo mi se da uopšte i nemaju čitač za njih. Upozorila me da obavezno nosim kartončić na kome piše broj kartona. 

Link to comment

Ti nazovi recepti su veliko zlo, protiv kojeg se ja interno borim već neko vreme. Naprave reklamni blokčić koji u mnogo čemu oponaša formu recepta RFZO, stave na njega brend naziv OTC leka ili drugog preparata, doktor lupi pečat na njega, i onda sa tim šalju zbunjene pacijente u apoteku.

 

pre par godine mog cacu poslala lekarka iz dzordza vasingotna da kupi kompresionu carapu, satro recept sa pecatom i imenom. ja odem u njihovu radnju negde iznad slavije, zaboravila sam kako se zovu ti, nesto na b, nije sigvaris, kazem dajte mi to i to, ona kaze gde vam je recept, ja pristojno kazem sta vas briga, dajte mi to i to, ona insistira na receptu, ja kazem okej, pred njom iscepam ime lekarke i pecat (sad mi zato sto nisam i pojela :D) i dam joj deo papira s podacima o carapi. posto je i dalje insistirala na imenu lekara, okrenula sam se i izasla van. stari otac za sve ovo vreme nije primetio da mu u zivotu fali carapa od 120 eura. 

Link to comment

pre par godine mog cacu poslala lekarka iz dzordza vasingotna da kupi kompresionu carapu, satro recept sa pecatom i imenom. ja odem u njihovu radnju negde iznad slavije, zaboravila sam kako se zovu ti, nesto na b, nije sigvaris, kazem dajte mi to i to, ona kaze gde vam je recept, ja pristojno kazem sta vas briga, dajte mi to i to, ona insistira na receptu, ja kazem okej, pred njom iscepam ime lekarke i pecat (sad mi zato sto nisam i pojela :D) i dam joj deo papira s podacima o carapi. posto je i dalje insistirala na imenu lekara, okrenula sam se i izasla van. stari otac za sve ovo vreme nije primetio da mu u zivotu fali carapa od 120 eura. 

tako smo za babu posli po steznik, izlomila se bila, i lik nam u urgentnom napisao na papiric (ful bili ekspeditivni u urgentnom, ne mogu da smislim primedbe), i oni uredno primili papiric, zvali njega odmah po telefonu sa "ljubavi evo ovde mi je gospodja sa uputom za ovo i ono...", ljubav je onda dao detaljnije instrukcije shta i kako, baba je dobila divajs, ja iskeshirala ozbiljne novce bez razmishljanja i posle ga baba refundirala iz fonda 100%. nisam u tom trenutku mnogo razmishljala o tome, vishe nego na nivou bolje da se poznaju i saradjuju, prodavachica i ljubav, da baba dobije optimalno shta joj treba (a i da ja ne idem 400 puta) nego da bude shteta na babu... :unsure:

 

pretpostavljam da je to bazis tog mehanizma, da ja zelim najbolje i pristajem na sve :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Nove zdravstvene knjizice (elektronske) imaju na sebi odstampana dva bitna broja: broj zdravstvene knjizice (koji je i barkodiran pored toga sto je odstampan) i LBO (licni broj osiguranika).

Na osnovu bilo kog od ova dva broja, putem RFZO-ovog veb servisa je moguce povuci skoro sve (zapravo sve neophodne) podatke koji su potrebni prilikom posete lekaru.

 

Citacem je moguce iscitati podatke sa same knjizice, ali ti podaci ne moraju da budu ispravni (na primer datum prestanka vazenja jer moze da se desi da se knjizica u medjuvremenu od strane RFZO proglasi nevazecom), jedini pouzdani podaci su oni koji se dobijaju preko veb servisa,

 

Drugim recima, ni na "papirnim" knjizicama nije bilo pouzdanijih niti manje pouzdanih podataka nego na ovim novim i nista se nije promenilo.

Druga stvar je sto se visedecenijskom negativnom selekcijom doslo do toga da u ime drzave na raznim salterima sa gradjanima najcesce rade ljudi upitnih intelektualnih sposobnosti.

Link to comment

a pin, hoce neko da me pita pin?

 

rvati recimo ne nose recepte u apoteku, nego tamo snajka u apoteci samo provuche knjizicu i sama vidi shta je zadato, pa izda lekove, ocesh u mestu boravka, ocesh po celoj drzavi.

Link to comment

a pin, hoce neko da me pita pin?

 

rvati recimo ne nose recepte u apoteku, nego tamo snajka u apoteci samo provuche knjizicu i sama vidi shta je zadato, pa izda lekove, ocesh u mestu boravka, ocesh po celoj drzavi.

 

Vidis, za pin nisam ni znao da postoji, ne znam za sta sluzi? Ima aplikacija slicna Celiku za licne karte (doduse ova ume i da se poveze sa centralom ako ima interneta) putem koje se iscitava sadrzaj cipa bez da trazi ista, pin je verovatno predvidjen za nesto takvo sa receptima u buducnosti, za sada ne znam da se koristi.

Link to comment

Nove zdravstvene knjizice (elektronske) imaju na sebi odstampana dva bitna broja: broj zdravstvene knjizice (koji je i barkodiran pored toga sto je odstampan) i LBO (licni broj osiguranika).

Na osnovu bilo kog od ova dva broja, putem RFZO-ovog veb servisa je moguce povuci skoro sve (zapravo sve neophodne) podatke koji su potrebni prilikom posete lekaru.

 

Citacem je moguce iscitati podatke sa same knjizice, ali ti podaci ne moraju da budu ispravni (na primer datum prestanka vazenja jer moze da se desi da se knjizica u medjuvremenu od strane RFZO proglasi nevazecom), jedini pouzdani podaci su oni koji se dobijaju preko veb servisa,

 

Drugim recima, ni na "papirnim" knjizicama nije bilo pouzdanijih niti manje pouzdanih podataka nego na ovim novim i nista se nije promenilo.

Druga stvar je sto se visedecenijskom negativnom selekcijom doslo do toga da u ime drzave na raznim salterima sa gradjanima najcesce rade ljudi upitnih intelektualnih sposobnosti.

Pa jel postoji podatak o broju zdravstvenog kartona na čipu, ili je predvidjeno da zdravstvene ustanove same prave tu bazu, ili je ovo rešenje sa papirnom nalepnicom optimalno?

Link to comment

Pa jel postoji podatak o broju zdravstvenog kartona na čipu, ili je predvidjeno da zdravstvene ustanove same prave tu bazu, ili je ovo rešenje sa papirnom nalepnicom optimalno?

 

Ne znam, zdravstveni kartoni su u primarnoj ZZ, ja radim u tercijarnoj, kod nas nema kartona.

 

U Srbiji je rešenje sa nalepnicom i olovkom uvek optimalnije od čipa i kompjutera.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Није алергијска кијавица. Нисмо ни спомињали алергије, она није питала за то. Да ли се Аериус уопште преписује ако се ради о вирусној прехлади, што је лекарка дијагностицирала?

 

За Квикс, Аквамарис и остале варијанте које мењају физиолошки раствор мислим да би лекар требало да напомене које су друге опције и које су предности ког лека. Овако ми је представљено као једино решење, што мислим да није коректно. Ја сам намерно споменуо да испирамо физиолошким раствором, што је она игнорисала. Други лекари су нам раније у истим околностима рекли да користимо физиолошки раствор, евентуално Аквамарис. У овом случају испирање физиолошким ради довољно добро јер неколико сати нормално дише и не кашље.

ne bih da branim ikog ali i sam cesto spicim aerijus kad imam prehladu. Definitivno smiruje sluznicu i ublazava simptome iako naravno ne deluje na sam virus, sto svaka preglada po prirodi jeste. To sam naravno samcijat skonto, zahvaljujuci sumanuto razvijenoj intuiciji :fantom:
Link to comment
  • 2 weeks later...

RTS nezvanično saznaje da je pacijent ušao u ordinaciju i izbo medicinsku sestru, da bi potom ostao da sedi u čekaonici gde je i uhapšen.

 

 

 mora da je bila neprijatna prema njemu, a možda mu je i pare tražila.  :fantom:

 

 

naravno komentari prosečnih™ srba

 

Veliki zlocin zalosno jeste ali pitajte se zasto je tako uradio?

Odes oni vicu na tebe ,pitas ih za savet oni opet vicu zoves ih ne zele da te gledaju. Coveku puklo i toliko. Zrtva nije trebala da se desi ali mora da se nesto uradi i po tom principu ljubaznoscu. Sve sto se desi nek ostavi kuci.

 

Pa nije ni cudo sto je ubio kako se lonasaju prema pacijentima

 

 

 

i naš™ omiljeni

 

Sigurno nije iz cista mira…

 

 

 
 

:isuse:

Edited by steins
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...