Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Samo da se razumemo. Pomenuti direktor Radanović ima, što se mene tiče, jedan dan da demantuje izjavu ili saopšti da je izjava loše prikazana. Ukoliko to ne uradi, ovaj čovek će biti odgovoran za to što će sutra pacijenti u zdravstvenim ustanovama biti u fazonu da daju mito, prizivaju veze i tako to, jer su sa veoma visokog mesta dobili signal da to predstavlja uobičajeno ponašanje zdravstvenog osoblja i da na taj način mogu da (istina, preko reda) ostvare svoja prava iz oblasti zdravstvenog osiguranja.

 

A sta ako covek, kao i svako prisebno ljudsko bice, ne cita taj Blic i ne interesuje ga sta je neki novinar skrpio od njegove izjave? Mislim hajde, sad ce ova izjava skroz ulupati i ono malo "dobrog", jel to?

Dr. Adamovic je inace odlican doktor, bila sam vise puta kod njega (zapravo i da se zalim na nedelovanje skupih preparata koje mi je prepisala prva doktorka kod koje sam bila na Koznom)

 

 

Jel ovo nije neka vrsta korupcije ili slicnog nepocinstva?

 

Stavljanje u povoljnjiji polozaj ili kako se to vec formulise, naravno pod uslovom da preporucuje privatnu apoteku i lek koji se kupuje, a da nije na recept.

 

 

Ultraplasticni,

tamo na Koznom ti uglavnom samo naznace da sve te recepte uradis u Romaniji koja je preko puta, jer mnogim ljudima verovatno ne bi palo na pamet da odu bas tu. A u toj apoteci uvek znaju da rastumace sta su dermatolozi napisali :) i vrlo brzo se dobije, cesto i istog dana ili dok malo pricekas. Sa istim receptom sam neki put otisla u drzavnu apoteku u Knez Mihailovoj i zena je nesto k*njala dok je citala, kao "ovo je zastarelo" blabla i htela je da mi uvali nesto drugo umesto toga, ali je na insistiranje (tj "nema problema, prosetacu dole do Romanije gde mi uvek rade") uzela recept i rekla da dodjem sutra po nj.

 

 

 

Potrebna preporuka za fizijatra i ortopeda NS/BG. Bivsi/ortoped magarac mi je drzao lakat u gipsu 4 nedelje i samim tim verovatno trajno smanjio ROM ~25 stepeni...

 

Pogledaj da li ti je ovo, o cemu smo pricali na drugoj temi, primenljivo..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jel ovo nije neka vrsta korupcije ili slicnog nepocinstva?

 

Stavljanje u povoljnjiji polozaj ili kako se to vec formulise, naravno pod uslovom da preporucuje privatnu apoteku i lek koji se kupuje, a da nije na recept.

nije. to je deo ekscentriciteta, a egzotichni preparat je po pravilu koshtao tipa danashnjih 250 dinara. i radio je, shto je najgore.

 

mislim, mogao je on da da i uriage ds od 3k dinara, sigurno bi neshto radio, kao shto praktikuju devojke dermatolozi kod privatnika. ali nije. lud chovek, sve zajedno :P

 

ako lekar mora/zeli da zada lek koji se pravi i  ima farmaceuta kome veruje, ja ne vidim nikakav problem. rachun je izdat, pedeve je placen, ustanova je drzavna, chovek prima fiksnu platu. sigurno moze i gore ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Izvinte za sinoćnji okolišni info, mislio sam da ne mogu da idu direktni linkovi. Sad mi ni nije jasno da li on tamo radi ili ne, ili je gornji komentar o nekom drugom. :unsure:

 

A za dermato ako ih pitaš gde, obično upute na najbližu državnu apoteku.

Link to comment

Izvinte za sinoćnji okolišni info, mislio sam da ne mogu da idu direktni linkovi. Sad mi ni nije jasno da li on tamo radi ili ne, ili je gornji komentar o nekom drugom. :unsure:

 

A za dermato ako ih pitaš gde, obično upute na najbližu državnu apoteku.

Mislio sam da nije više u državnoj a ovo sa linka to je to...
Link to comment

Zna li neko nešto o ovim kubanskim vakcinama protiv raka pluća?

Sad sam na rts uhvatila vest da su stigle, ne znam koliko jedinica, da će da se daju besplatno

i nabrojali su ustanove u kojima se mogu primiti.

Link to comment

Ja pričao sa jednim našim doktorom i rezime:

-ta vakcina ne izlečuje, produžava život za 6meseci do godinu i po...

- vakcine nisu za bilo koji plućni kancer već za određeni, negde oko 40% kod nas...

-on mi rekao da je za uvoz tih vakcina ali se mora sve objasniti da ljudi ne dobiju lažnu nadu..

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

ovo konkretno je cinjenica za sve "vakcine" za rak, ne samo ovu. to, i od ovih 40% koji su uopste eligible, na malom broju ljudi ce imati efekta. ne krivim toliko medije, jbga ti novinari su glupi i (pogotovo medicinski) neobrazovani i onako, nego neke od lekara koji su ih hypovali kao cudotvoran preparat. evo jos jednog dobrog clanka o imunoterapiji u lecenju kancera uopste:

 

http://www.vox.com/2015/4/1/8325301/immunotherapy-cancer

Edited by rajka
Link to comment

u, sto mi se svidja ovaj doca. nisam znala da postoji, procitah sta ste napisali, kliknuh na taj link. drago mi sto ima takvih. i, naravno, da mi ne zatreba u zivotu. 

kakav kralj. tek postao zvezda a vec mu se smuchilo :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...