Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

da, primanje preko veze u srpskom zdravstvu je "ekscentricitet", right.  ^_^

 

a ne sumnjam da je genije, ili bar iznad prosecno kompetentan strucnjak. smesan je blic (i zdravstveni sistem, i narod u vecini), ne doktor.

ne nego je NEprimanje preko veze ekscentricitet. i on ih je imao hiljadu, ja ih imam znatno manje, ali imam i ja. ja ne razumem zashto vi spolja ne mozete da dozvolite da ovde ima nekih ljudi koji neshto rade i neshto vrede. za kikiriki, sa ostajanjem posle radnog vremena, sa dolazenjem rano, sa troshenjem pauze na druge ljude. ne da ima ovde, ima i u jebenoj raspaloj nigeriji, u onoj glupoj siriji koju ce sad da razvale uzduz i popreko, ima neki koji sedi i radi svoj posao najbolje shto ume. razumem da je izgleda komplikovano da se shvati, ali tako je <_<

 

u srpskom zdravstvenom sistemu sam videla gomilu govana i nebrojeno vishe pristojnih ljudi, koji su uradili sve najbolje kako su umeli. razumem i da ima i ljudi sa drugachijiim iskustvima.

 

ali moje je jednako vredno.

Link to comment

Ima još jedan ekscentritet, ne ume da piše. Njegovi recepti se sastoje od skupa linija koje farmaceuti tumače otprilike, na osnovu iskustva i sopstvenog znanja šta bi mogao za koju bolest da smućka. Tako da sa njegovim receptom ne možeš da odeš bilo gde da ti smućkaju to što ti je "napisao" nego u dve tri državne apoteke koje imaju farmaceute koji su kroz godine tumačenja uspeli da nadju sistem u tom njegovom švrljanju. Nadam se da će mu privatnik obezbediti sestru koja će pisati umesto njega, pa da pacijenti i dobiju ono što on zamisli.

Link to comment

Ima još jedan ekscentritet, ne ume da piše. Njegovi recepti se sastoje od skupa linija koje farmaceuti tumače otprilike, na osnovu iskustva i sopstvenog znanja šta bi mogao za koju bolest da smućka. Tako da sa njegovim receptom ne možeš da odeš bilo gde da ti smućkaju to što ti je "napisao" nego u dve tri državne apoteke koje imaju farmaceute koji su kroz godine tumačenja uspeli da nadju sistem u tom njegovom švrljanju. Nadam se da će mu privatnik obezbediti sestru koja će pisati umesto njega, pa da pacijenti i dobiju ono što on zamisli.

dada, shkrabotina hijeroglif, i onda preko u romaniji ima lik koji zna shta pishe :lolol:

 

mislim da on i precizno kaze, koja apoteka koji farmaceut.

 

 

edip@frenk. saznacu. alternativno kozna klinika klinichkog centra, na uput i relativno muchno zakazivanje, ali isto vredi (ako nisam rekla ime, kazi na pm, da kazem).

Edited by gospa buba
Link to comment
On je specifičan čovek. Kod njega se nije dolazilo preko veze, radio je samo u Zavodu, a ono što je zanimljivo, na svakih šest meseci tražio je da se preseli u drugu ordinaciju. Da li iz sujeverja ili zbog nečeg drugog, ne znam...U privatnoj ordinaciji svakako ima manje posla a više novca, pa je i ovaj njegov potez logičan - kaže prim. dr Aleksandar Adamović, direktor Gradskog zavoda za kožne i venerične bolesti.

 

 

Lebe mekani. 

Link to comment

Samo da se razumemo. Pomenuti direktor Radanović ima, što se mene tiče, jedan dan da demantuje izjavu ili saopšti da je izjava loše prikazana. Ukoliko to ne uradi, ovaj čovek će biti odgovoran za to što će sutra pacijenti u zdravstvenim ustanovama biti u fazonu da daju mito, prizivaju veze i tako to, jer su sa veoma visokog mesta dobili signal da to predstavlja uobičajeno ponašanje zdravstvenog osoblja i da na taj način mogu da (istina, preko reda) ostvare svoja prava iz oblasti zdravstvenog osiguranja.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ukoliko to ne uradi, ovaj čovek će biti odgovoran za to što će sutra pacijenti u zdravstvenim ustanovama biti u fazonu da daju mito, prizivaju veze i tako to, jer su sa veoma visokog mesta dobili signal da to predstavlja uobičajeno ponašanje zdravstvenog osoblja i da na taj način mogu da (istina, preko reda) ostvare svoja prava iz oblasti zdravstvenog osiguranja.

 

 

Sad jos samo da nadjemo ko je odgovoran sto to pacijenti rade danas a radili su i juce, i imamo kompletic.

Link to comment

 

 

mislim da on i precizno kaze, koja apoteka koji farmaceut.

Jel ovo nije neka vrsta korupcije ili slicnog nepocinstva?

 

Stavljanje u povoljnjiji polozaj ili kako se to vec formulise, naravno pod uslovom da preporucuje privatnu apoteku i lek koji se kupuje, a da nije na recept.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...