Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

dobro, to je i u zapadnom svetu. glavni (kuvan) obrok je vecera, a za rucak jedu sendvice.

Možda je tu i razlika.

U SRB je pauza za topli obrok™ tj doručak 30min. Opet kažem uglavnom.

Has za vreme radnog vremena je ono, za prvu pomoć™.

Ako nisi biznismen Hella. ^_^

Link to comment

ali je barem placen. u anglosaksonskim zemljama je neplacen, pa je tvoje 8-casovno radno vreme, zapravo 9, zato sto imas "sat pauze".  :lol:

Istina.

Pod uslovom da ti plaćaju po radnim satima. Ili bilo kako. :D

Link to comment

ja stvarno ne znam sta da radim u vezi toga ako dete raste u severnoj americi. mislim ne mozes mu dati da nosi kuvano od kuce, ako sva deca jedu junk, htece i ono junk. a u detinjstvu se sticu navike u ishrani. vrlo zajebano. za sebe, neizmerno sam zahvalna sto sam odrastala u sistemu gde se jelo kod kuce, ono sto ti keva servira, a to je bilo sveze kuvano. i sto nisam znala sta je restoran dok se nisam odselila od kuce.

Evo ja i sestra smo odrasli (ja delimično, sestra skoro potpuno) u Sev. Americi, i nismo se navikli na džank - keva je kuvala (i radila 6 dana u nedelji). Jeli smo paprikaš, grašak, šarmu, bečke šnicle...i uvek salatu. Mekdonalds je bio možda jedanput mesečno, picu ne znam da l smo naručili 10 puta u životu (za razliku od Srbije, gde sam umeo da naručujem picu svaki treći dan). To je stvar navike a i deca nisu glupa...shvate da je domaće kuvano jelo ukusnije od džanka. U školu su nas slali sa sendvičima, kupovina pice ili krompirića u školskoj kantini nije dolazila u obzir.
Link to comment

^^Pa to.

U SRB uglavnom se obrok za radno vreme smatra za premošćavanje dok se ne dođe kući.

A kući je već lakše spremiti/dobiti koliko-toliko zdrav obrok.

kod kuće :fantom:

Link to comment

silom prilika upoznao samo ovog tipa  pre dvadesetak godina na VMA gde je tada bio na specijalizaciji i ostao mi je u lepom sećanjua (kao i većina ljudi sa dermatovenerološke klinike VMA iz tog vremena).

u neku ruku mi je drago da se "opametio". :D   

Link to comment

silom prilika upoznao samo ovog tipa  pre dvadesetak godina na VMA gde je tada bio na specijalizaciji i ostao mi je u lepom sećanjua (kao i većina ljudi sa dermatovenerološke klinike VMA iz tog vremena).

u neku ruku mi je drago da se "opametio". :D   

istina, neverovatan lik. jeste jedno vreme radio i privatno (bila, videla), ali bio jednako opak kao kod drzave :D

Link to comment

 

 

On je specifičan čovek. Kod njega se nije dolazilo preko veze

 

znaci, u srbiji, lekar koji nije korumpiran je "spacifican covek" po oceni okoline :D

 

edit: cak je toliko "specifican" da se novine ubijaju da prave reportaze  :lolol:

 

 

 

Ekipa “Blica” je danima pokušavala da dođe do doktora Šera. Ipak, uzalud. Kao kada smo pre dve godine želeli da napravimo reportažu o njemu u Zavodu... Čekali smo sa pacijentima u redu, prolazili su sati, a on nije hteo da nas primi preko reda. Na kraju dana, sve što nam je rekao bilo je: “Samo radim svoj posao“.
Edited by rajka
Link to comment

ti ne razumesh rajka. chovek je genije, ali zaista. po tom osnovu mogao je sebi da dozvoli ekscentricitete kakve je hteo, ali nije...

 

(tu je bilo na delu jedno sushtinskije razumevanje problema nego shto je uobichajeno, neshto kao dar. kad dochekash taj njegov red, on ti napishe na papiric dva reda, i predjesh u apoteku preko puta, i tamo ti smuckaju to njegovo i naplate 65 dinara (pre 10 godina, ali to je to, i da je 165). i taj problem je reshen. nikakav vishi. ovaj onaj skin, osamstpesto iljada. nego neshto shto tetke promeshaju u apoteci i to radi -_-. a i bez toga, retko poshten chovek)

Edited by gospa buba
Link to comment

da, primanje preko veze u srpskom zdravstvu je "ekscentricitet", right.  ^_^

 

a ne sumnjam da je genije, ili bar iznad prosecno kompetentan strucnjak. smesan je blic (i zdravstveni sistem, i narod u vecini), ne doktor.

Link to comment

ti ne razumesh rajka. chovek je genije, ali zaista. po tom osnovu mogao je sebi da dozvoli ekscentricitete kakve je hteo, ali nije...

 

 

A kad ja kazem da nije kukolj u zitu nego zito u kukolju, javi se 20 ljudi da brani profesiju. Evo covek sebi dozvolio najludji ekscentricitet u nasem zdravstvu - nije primao preko veze, odnosno bio korumpiran cak ni na taj, najbenigniji, nacin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...