Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Srećom junk food je u SRB još "skupa".

Ne gledajte BG, širom Srbije, ljudi samo nešto pregrizu™ dok ne odu™ kući da ručaju/večeraju.

A kući žena, mater, baba spremi pravu hranu. OK možda i neki domaćin. ^_^

Edited by wall
Link to comment

ono sto je dobro u srbiji za onog ko hoce da se potrudi jeste da ta hrana koja se tradicionalno kuva (bilo sta iz lonca, cuspajzi od povrca, pecena mesa) u vrlo dobri da se stave u plasticnu posudu i podgreju na poslu. mislim tako je i moja mama kuvala od kada se ja secam, za vikend se nakuva 4-5 jela, pa se podgreva za vreme radne nedelje. mnogo mi pomaze sto sam se navikla i sto volim da jedem takve tipove jela.

Link to comment

moje isto duboko vredja sto malom ne damo da jede bilo sta, bilo kada, bilo koliko. sto insistiramo da se obroci odvijaju u odredjeno vreme i imaju odredjeno trajanje, i da kad se zubi posle operu, ne moze da uzme samo jos stanglicu cokolade. kad se samo setim, imao je neki stomacni virus i trebalo je da letim s njim preko okeana, i kazem kevi da dobro pazimo sta jede - da mu damo uglavnom samo pirinac, da ne bih propatila celu noc s decijom dijarejom. pri tom smo sumnjali na lokalno mleko, ili smo bar imali utisak da pogorsava situaciju. e mali ustao pre mene, ustajem ja posle, a keva kaze - dala sam mu mnogo mleka i jabuka, hteo je, a kako da mu kazem ne??? 

 

pricamo o detetu koje je tad imalo 18 meseci. zbilja, kako da mu kazes ne. <_<

 

meni ovo hilarious :lolol: 

 

ali sam jos kao mala naucila da starijim clanovima  porodice ne treba nikad verovati u vezi toga (bar u srbiji). tako su moja baba i keva se naganjale sa mojom prababom da nam ne daje bonbone pre rucka. i uvek nam je davala. iz nekog razloga se ponasaju kao nerazumna deca. 

Link to comment

ono sto je dobro u srbiji za onog ko hoce da se potrudi jeste da ta hrana koja se tradicionalno kuva (bilo sta iz lonca, cuspajzi od povrca, pecena mesa) u vrlo dobri da se stave u plasticnu posudu i podgreju na poslu. mislim tako je i moja mama kuvala od kada se ja secam, za vikend se nakuva 4-5 jela, pa se podgreva za vreme radne nedelje. mnogo mi pomaze sto sam se navikla i sto volim da jedem takve tipove jela.

E tu je malo problem.

Firme baš ne nude uslove za taj tip hrane.

Ljudi masovno ili jedu za kanc. stolom ili izađu i kupe nešto. To nešto je uglavnom pekara. Brzo, jednostavno, jeftino.

Link to comment

E tu je malo problem.

Firme baš ne nude uslove za taj tip hrane.

Ljudi masovno ili jedu za kanc. stolom ili izađu i kupe nešto. To nešto je uglavnom pekara. Brzo, jednostavno, jeftino.

 

u kom smislu uslove? nema mikrotalasne? to jeste malo bezveze. 

Link to comment

u kom smislu uslove? nema mikrotalasne? to jeste malo bezveze.

 

Nema. Ili ima za par kanc.

Nema prostoriju za klopu, pa ljudi jedu za radnim stolom.

Još na kraju, najbolje prolaze oni koji imaju menzu tj obezbeđen topli obrok™, možda je bljak ali skuvano, ima i povrća i sl.

Link to comment

pa dobro, jedem i ja za radnim stolom. treba ti samo jedna mikrotalasna. i da ne stoji u kancelariji nego u nekoj zajednickoj prostoriji. (zaboravljam uvek da jos postoje firme sa kancelarijama, posto sam sama uvek radila u open plan office)

Link to comment

Ja mnogo vise jedem junk hranu u Srbiji, nego sto sam jeo u Nemackoj, Britaniji ili Severnoj Americi posle. U Srbiji celu srednju samo pljeskavice i pekare. Niko nikad nije jeo nista kuvano! A na faksu nikad nisam video nikoga da je nosio kuvanu hranu od kuce. U UK je to normalna stvar, i potpuno obrnuto od Srbije

 

U Srbiji se u pekari najedes za jednu funtu. Pogledaj pored skola tokom velikog odmora, sve prodavnice brze hrane prepune.

 

Sramim se priznati, u UK navolijem da jedem sendviče iz frižidera. Koje su to slatke muke. :piggy:

Link to comment

^^Pa to.

U SRB uglavnom se obrok za radno vreme smatra za premošćavanje dok se ne dođe kući.

A kući je već lakše spremiti/dobiti koliko-toliko zdrav obrok.

Edited by wall
Link to comment

^^Pa to.

U SRB uglavnom se obrok za radno vreme smatra za premošćavanje dok se ne dođe kući.

A kući je već lakše spremiti/dobiti koliko-toliko zdrav obrok.

 

dobro, to je i u zapadnom svetu. glavni (kuvan) obrok je vecera, a za rucak jedu sendvice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...