Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

doktor koji vodi trudnocu, koliko ja znam, obichno/uvek daje relevantne informacije. osim ako nije budala. nebrojene trudnoce takodje su izgubljene za skupe pare kod privatnika, jer se tamo titra pacijentovom egu maksimalno, pa kroz taj prozor protrche i vrlo ozbiljni propusti.

 

Pa ok ako je tako, mislim ovo za informacije naravno.

Link to comment

pa jeste tako. chovek treba da uvazi i da postije situacije i strashni ishodi koji se nekada ne mogu izbeci. ma koliko namere bile najbolje i sve informacije dostupne.

Edited by gospa buba
Link to comment

 

PSS oko trudnica - sve škole za trudnice ističu listu onoga što se sme i ne sme jesti u trudnoći. 

 

sta su te skole za trudnice? ono gde se rade vezbe disanja, priprema za porodjaj, trece tromesecje? ili nesto drugo? 

Link to comment

sta su te skole za trudnice? ono gde se rade vezbe disanja, priprema za porodjaj, trece tromesecje? ili nesto drugo? 

ima to, a ima i neka tzv shkolica roditeljstva, ali mislim da se tu vishe bave kako da se presvuche lutka ^_^

Link to comment

ali kad se ide na to? ovi saveti u vezi sa ishranom su najvazniji tokom organogeneze, u prvom tromesecju, cesto i pre prvog pregleda. edit: u stvari ne znam kad je obicno prvi pregled u srbiji, u UK i NL je oko osme nedelje. 

Edited by betty
Link to comment

hehe, a kad sam ja zbog nekih fantomskih aritmija predlozio da odem psihijatru, bradati doktor mi rece, sta ce tebi psihijatar, pa nisi ti lud, tebi treba da se napijes, ali onako dobro.

 

Kakva budala :lol: Mislim, nije smešno, ali je onako alanfordovski smešno.

Link to comment

To bi trebalo doktor koji vodi trudnocu da kaze, a ne da se ostavlja samo skoli trudnoce koja nema toliki obuhvat i koja moze da se pocne i kasnije u trudnoci, a informaciju treba dobiti odmah.

 

 

škola trudnoće je dostupna svima koji žele da je pohadjaju. Dele se pamfleti po ordinacijama, posteri na sve strane itd itd....

doktor koji vodi trudnoću takodje to (uglavnom) govori. Ovo uglavnom ide stoga što sad ne mogu da se zakunema da baš svaki to kaže za svaku trudnoću, ali iz mog životnog i profesionalnog iskustva je tako. 

 

 

 

 

 

 

u pripreme za porodjaj idu zene koje su sposobne da prihvate da, uprkos tome shto verovatno znaju bolje od predavacha, rade onako kako im se kaze ^_^

 

 

:D

 

 

 

sta su te skole za trudnice? ono gde se rade vezbe disanja, priprema za porodjaj, trece tromesecje? ili nesto drugo? 

 

Ne. To je priprema za porodjaj. Ovo su škole gde se odlazi na set predavanja o trudnoći, ponašanju u trudnoći, pripremama za bebu i tim forama. Ja sam bio maneken na jednoj od škola da pokazujem kako se kupaju bebe. :( Da ne pričam kako sam katranovan zbog duvana pošto me namirisala babica kad sam prišao da modelišem :(

 

Pripreme za porodjaj idu nešto kasnije. 

Link to comment

Kakva budala :lol: Mislim, nije smešno, ali je onako alanfordovski smešno.

 

baćo, to je verovatno najgluplji razgovor koji sam vodio u zivotu.

dosao sam u njihovu privatnu kliniku jer sam istovremeno imao problem sa hormonima, astmom i tahikardijama. kod njega konkretno radi ovog poslednjeg.

posle toga je krenuo da tvrdi kako je razlog svemu tome ono govno koje sam imao jer kad neko ima takvu dijagnozu, nije pitanje da li ce bolest da se vrati, nego kada ce da se vrati.

sto se pre pomirim sa sudbinom, manje cu se nervirati.

onda je zavrsio sa da li ti se dize ujutru? ja kazem svim pacijentima, ako ti se dize ujutru, sta te briga, sve je ok.

 

secam se da sam uspeo da izadjem a da ga ne ubijem, seo u kola i odmah nazvao meni omiljenu forumasicu da joj ispricam sta mi je rekao.

 

jebote, sad ga guglam, i vidim da su mi prodali lika kao kardiologa a on tek specijalizira.

zasto da mu ne pomenem ime, doca se zove svetislav malisic, bradati batica iz berana sa izrazenim akcentom.

i da spomenem da sam mozda celih dva meseca dana posle toga promenio terapiju koju mi je prepisao.

Link to comment

Covek je zavrsio medicinu u Pristini.Tako su i mom decku servirali neku gospodju u belmedici iz Pristine, radila na Kosovu dok nije morala da izbegne za BG, naravno bacio njenu dijagnozu i nasli preporuku kod drzavnog koji je studirao u BGu. Zena ni izbliza nije potrefila, ali ono, blage veze s vezom.

Link to comment

ali kakvo je to neotesano govedo, sad mi nije dobro kad se setim.

i naravno, sve vreme ja njemu Vi, a on meni ti, iako smo tu negde sa godinama.

 

a para sam im ostavio, da ne pricam. 4 cifre.

doduse nije mnogo bilo izbora, mogao sam da cekam kod drzavnog, 2 - 4 meseca, zavisno od pregleda, sto zaista u tom momentu nije dolazilo u obzir.

 

da kazem samo da im je pulmoloskinja odlicna, a endokrinolog prilicno ok, ne zna mozda previse, ali se i ne kurci kao brada.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa, nije life expectancy na kosovu slucajno tako visok. a vi onda slobodno mislite da sve sto je potrebno da dobijete kvalitetnu uslugu su pare  <_<

 

ZeTaHNa.png

 

 

ali nij to nista strasno da vam ja kazem. evo recimo u indiji ili africi ne mogu da nateraju lekare i sestre da uopste dolaze na posao. u nekim delovima dodju uopste na posao samo polovinu vremena, i pravo na takvo ponasanje smatraju drustvenim ugovorom. tako da, skroz moze i gore  -_-

Link to comment

moja omiljena gadost koju sam dozivjela iduc po ljekarima je vezana za mladez koji sam nedavno uklonila (doduse usput, uz drugi koji je u tom momentu bio sumnjiv) i koji je ok

e pa kad sam po protokolu otisla kod hirurga u lokalni dom zdravlja, zena mi je rekla, u situaciji kada tkivo u blizini mladeza otice 'grozan vam je taj mladez, a ako je mladez u pitanju, to vam je presuda'

e sad, ja tu zenu koja je govno od covjeka i hirurga znam i znam da voli da sere i drami pa se nisam posebno stresirala tada, ali mogla sam da ne znam nista i da se lijepo paralisem od straha

Link to comment

pa, nije life expectancy na kosovu slucajno tako visok. a vi onda slobodno mislite da sve sto je potrebno da dobijete kvalitetnu uslugu su pare  <_<

 

Pa nije sve, al ne ide ni bez toga.

Vidi, Albanija bolja od nas, interesantno. Dobro, nisu imali nase devedesete, to sigurno igra ulogu.

Link to comment

moja omiljena gadost koju sam dozivjela iduc po ljekarima je vezana za mladez koji sam nedavno uklonila (doduse usput, uz drugi koji je u tom momentu bio sumnjiv) i koji je ok

e pa kad sam po protokolu otisla kod hirurga u lokalni dom zdravlja, zena mi je rekla, u situaciji kada tkivo u blizini mladeza otice 'grozan vam je taj mladez, a ako je mladez u pitanju, to vam je presuda'

e sad, ja tu zenu koja je govno od covjeka i hirurga znam i znam da voli da sere i drami pa se nisam posebno stresirala tada, ali mogla sam da ne znam nista i da se lijepo paralisem od straha

 

Kod nas u lokalnom domu zdravlja u Sumadiji (mislim da sam pisala), mojoj mami rekli da se na ultrazvuku vidi treca noga kod bate te da nesto nije u redu sa plodom. Neku godinu kasnije, kraj 99te, pocetak 2000te, bliskoj rodjaci da se dete lose formira, da mora na abortus i da je to posledica zracenja iz bombardovanja. Rodjaka pala u histeriju, krenulo telefoniranje, mama joj rekla sta su njoj rekli te da im nista ne veruje, pa je smirila.

Palo mi na pamet kasnije, moja mama ih je otkacila jer generalno nije verovala da bi njoj ista moglo faliti, rodjaku je onda ubedila na svom primeru, al da li su neku zenu i naterali na abortus time. Ja bih se bas potresla da dodjem na ultrazvuk i tako nesto mi kazu, mislim da bih se prevrnula sa stolice.

Link to comment

Pa nije sve, al ne ide ni bez toga.

Vidi, Albanija bolja od nas, interesantno. Dobro, nisu imali nase devedesete, to sigurno igra ulogu.

 

hocu da kazem, neki su tvrdili pre par strana, da u srbiji mozes dobiti kvalitetnu zdravstvenu uslugu ako imas para. ja kazem, mozes kurac. ginekolog koji ti savetuje da ne vakcinises dete ce odjednom da postane dobar lekar zato sto ti imas para i dao si 200 evra. kako da ne. to moze da se tesi onaj koji tako placa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...