Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Jezivih priča se nismo ni dotakli, one su rezervisane za međukolegijalne priče i ćaskanja. Ljudi su i za manje pisanja po internetima visili po sudovima tako da upotrebi maštu. I dodaj još malo. Burundi stajl

ma ok, jezivih prica dovoljno znam iz sopstvenog iskustva, a ovakvi nagovestaji poput tvojih mi daju do znanja da se stanje nije bas popravilo ni posle 12 godina

Link to comment

hehe, a kad sam ja zbog nekih fantomskih aritmija predlozio da odem psihijatru, bradati doktor mi rece, sta ce tebi psihijatar, pa nisi ti lud, tebi treba da se napijes, ali onako dobro.

Link to comment

onaj ko ima zdravstvene probleme u srbiji treba da zapali u neku razvijenu zemlju dok jos moze (ako moze). onaj ko nema da zivi sto zdravije i da se moli da ce ostati zdrav sto duze. ili i on da zapali preventivno.

 

ili to ili da ima pare

Link to comment

Mrzi me sad da proveravam, ali ako se dobro secam ratni staz ima veze samo sa visinom penzije, ali se ne uracunava u radni staz kao uslov za penziju.

 

Рачуна се као специјални стаж, по дуплом трајању.

Не знам како се рачуна по томе просек примања.

 

Како и колико је накупио ратног стажа? У Србији је могао да добије само 6 месеци (дупло за 3 месеца 99-те).

Link to comment

Рачуна се као специјални стаж, по дуплом трајању.

Sa tim specijalnim ne mozes da odes u penziju. Tek kad odes regularno u penziju, onda ti prilikom utvrdjivanja penzije racunaju da imas vise meseci staza.

Edited by Uskebasi
Link to comment

e  kada je Steins ovde pisao o temama koje ste otvorili nabavili ste i katran i perje. 

 

a sad uh,ah,oh™.

 

al nema veze - bitno da su doktori/sestre krive za sve. 

 

 

:fantom:

 

 

PS da sam Hella pa da se samokvotujem, al me mrzi....... :nobles:

 

 

PSS oko trudnica - sve škole za trudnice ističu listu onoga što se sme i ne sme jesti u trudnoći. Problem je što na te škole većinom idu pičke i puterguzi. A i to malo što ide, uglavnom bolje zna od predavača.  :fantom:

Link to comment

To bi trebalo doktor koji vodi trudnocu da kaze, a ne da se ostavlja samo skoli trudnoce koja nema toliki obuhvat i koja moze da se pocne i kasnije u trudnoci, a informaciju treba dobiti odmah.

Link to comment

ma ok, jezivih prica dovoljno znam iz sopstvenog iskustva, a ovakvi nagovestaji poput tvojih mi daju do znanja da se stanje nije bas popravilo ni posle 12 godina

 

Popravilo se sasvim merljivo, a sad se ubrzano kvari. Kapiram da ove sestre ni ne smeju da kazu pacijentima da nesto fali i da nabave sami, jer ce da ispadne da nesto fali, pa ce onda ministar da zove kliniku da objasni neke stvari.

 

A sad kako mislis da je i tim sestrama i lekarima kad nemaju cime da zbrinjavaju pacijente. Ja mislim da im (dobrom procentu) nije bas svejedno zbog toga.

Link to comment

pa sta ja zanm. ako te pokupe kola na ulici, cekaces drzavnu hitnu pomoc ko i svi drugi. mozda da imas pare i da budes dobro poznat u svim krugovima.

nebrojeni bogati i poznati su capnuli chekajuci hitnu pomoc. mozda je moglo i drugachije, mozda je gospod tako hteo, tek, kada je hitna pomoc u pitanju, demokratija i jednakost su na delu u potpunosti.

 

PSS oko trudnica - sve škole za trudnice ističu listu onoga što se sme i ne sme jesti u trudnoći. Problem je što na te škole većinom idu pičke i puterguzi. A i to malo što ide, uglavnom bolje zna od predavača.  :fantom:

u pripreme za porodjaj idu zene koje su sposobne da prihvate da, uprkos tome shto verovatno znaju bolje od predavacha, rade onako kako im se kaze ^_^

 

To bi trebalo doktor koji vodi trudnocu da kaze, a ne da se ostavlja samo skoli trudnoce koja nema toliki obuhvat i koja moze da se pocne i kasnije u trudnoci, a informaciju treba dobiti odmah.

doktor koji vodi trudnocu, koliko ja znam, obichno/uvek daje relevantne informacije. osim ako nije budala (shto je druga vrsta problema). nebrojene trudnoce takodje su izgubljene za skupe pare kod privatnika, jer se tamo titra pacijentovom egu maksimalno, pa kroz taj prozor protrche i vrlo ozbiljni propusti.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...