Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Sad me podseti, videh na anonimnom internetu ,kesa od 300ml krvi se kreće oko 300 eura, mada nemam ideju kako se transportuje ili vrši transakcija

 

transport nije veliki problem, pod uslovom da imaš propisane kese za vadjenje i držanje, što opet nije veliki problem za nabaviti. 

Link to comment

A i renoviranje Transfuzije stalo jer se nema para.  

 

Mda. A ima i jedno drugo odeljenje na jednom mestu čije se renoviranje privodi kraju a da problematični krov uopšte nije renoviran, ekg malo radi malo ne radi, ali je par nekih kancelarija ukrasila nova orahovina i koža. ;)

Edited by JozoMujica
Link to comment

 

Припадници Министарства унутрашњих послова у Крагујевцу ухапсили су Д.К. (41) са подручја општине Рача и одредили му меру задржавања у трајању до 48 сати, због постојања основа сумње да је извршио кривична дела угрожавање сигурности и недозвољено држање оружја и експлозивних материја.

Постоје основи сумње да је Д.К. јуче у поподневним сатима, у Клиничком центру у Крагујевцу претио медицинском особљу ручном бомбом.

Полиција је ухапсила осумњиченог и пронашла ручну бомбу.

Д.К. ће, уз кривичну пријаву, бити спроведен Основном јавном тужилаштву у Крагујевцу

 

:fantom:

Link to comment

:fantom:

 

ne znam šta se desilo ali sam siguran da su zaslužili!  :nobles:

 

e: ustvari manje više znam šta se desilo

 

"Nezadovoljan tretmanom koji njegova majka ima u bolnici, D. K. je vikao i zapretio lekarima i medicinskim sestrama da će ih sve pobiti ukoliko njegovoj majci ne bude bolje. Da bi ih dodatno uplašio, u jednom trenutku je izvadio ručnu bombu i stavio je na sto, koju je posle pokazivanja zgranutom medicinskom osoblju vratio u džep i otišao", kaže Kurirov izvor iz kragujevačke policije, koja je posle prijave slučaja veoma brzo uhapsila osumnjičenog i kod njega pronašla bombu.

 

 

 

eto, ipak su zaslužili! 

Edited by steins
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je moguce da u bolnicama u srbiji nisu u stanju / nemaju opremu da dijagnostikuju listeriju kod novorodjencadi?

 

(tekst iz danasnjeg blica, sa naslovom: Ovu devojčicu su lekari po rođenju otpisali, spasili su je Nemci spletom okolnosti)

Link to comment

Iz nekog razloga nase zdravstvo ne prepoznaje listeriju itd u trudnoci. Sestra moje dobre drugarice je tako izgubila bebu u petom mesecu, i nasi lekari su samo navalili to je nesto do same bebe, klasicne njihove price nesto ti nije bilo u redu sa plodom bla bla bla. Ona se nije zadovoljila time, trazila je autopsiju, ispalo je da nista nije bilo pograsno sa plodom, nego je bila bakterija u pitanju. Niko joj nikad nije rekao sta da izbegava od hrane, sto je potpuno bizarno kad pogledam da je po Evropi gde su dosta relaksirani oko trudnoce to maltene jedina stvar koju kazu trudnicama.

Link to comment

ozbiljno? niko ne savetuje trudnice da paze da je meso skroz peceno, da ne jedu proizvode od nepasterizovanog mleka, da operu voce i povrce itd?

 

dobro, danas imas internet i knjige, ali valjda postoje ti osnovni saveti na sajtovima na srpskom?  :blink:

Link to comment

ozbiljno? niko ne savetuje trudnice da paze da je meso skroz peceno, da ne jedu proizvode od nepasterizovanog mleka, da operu voce i povrce itd?

 

dobro, danas imas internet i knjige, ali valjda postoje ti osnovni saveti na sajtovima na srpskom?  :blink:

pa ja sam to neshto podrazumevala, da to spada u opshti korpus ideja kako da se jede i prezivi, da bi moralo da se posebno naglashava trudnicama :unsure:

Link to comment

ozbiljno? niko ne savetuje trudnice da paze da je meso skroz peceno, da ne jedu proizvode od nepasterizovanog mleka, da operu voce i povrce itd?

 

dobro, danas imas internet i knjige, ali valjda postoje ti osnovni saveti na sajtovima na srpskom?  :blink:

 

Nju nisu, a nije devojka sa sela, nego bogatija zena koja radi na dobro placenom mestu u BGu, prakticno visa klasa. Mozes misliti koliko se tek posvecuju i bave siromasnijim trudnicama.

Ima svakako toga na internetu, ali ako znas sta treba da guglas to znaci da vec imas ideju sta je i odgovor. Zato i na zapadu gde su ljudi i obrazovaniji to ipak i kazu zenama kao osnovnu stvar.

 

Zdravstvo u Srbiji je ozbiljno degenerisano (kao i ostatak drustva uostalom), a bilo je i gore pre neku godinu i mozda ce i opet biti posto ne boljsamo ni u drugim segmentima. Ali moje licno misljenje je da u ginekologiji opstaje najlosiji standard zdravstva, tj najveci broj trazenja mita za koji sam cula u kombinaciji sa najlosijim poznavanjem sopstvene materije. U nekim drugim oblastima mi se cini da je dosta bolje.

 

I tony malo smaras, naravno da nije sve u parama nego i u bolesnom sistemu (a nisu jedini doktori svakakvi i nedovoljno obrazovani u zemlji Srbiji), ali ima puno i do toga. Bas preko neke drugarice cujem da su kod nje na klinici potpuno obustavili jedan bitan tip intervencije od kako je Vucic skresao pare i doveo svoje ljude tu. Za to vreme (godinu, dve, pet, deset?) pacijenti nek idu u crkvu valjda.

Link to comment

pa ja sam to neshto podrazumevala, da to spada u opshti korpus ideja kako da se jede i prezivi, da bi moralo da se posebno naglashava trudnicama :unsure:

 

Bubo, ja to isto pojma nisam imala dok se nisam odselila, niti sam cula da je to ikad iko pomenuo kao faktor u mom okruzenju. A nisam bas najzaostalije dete sa sela.

Link to comment

pa ja sam to neshto podrazumevala, da to spada u opshti korpus ideja kako da se jede i prezivi, da bi moralo da se posebno naglashava trudnicama :unsure:

 

ajde, stvarno ne znas da se prave i prodaju i jedu sirevi od nepasterizovanog mleka, ili da se jede sushi sa sirovom ribom ili da se steak jede rare ili medium rare?

 

mislim, ovde nije problem u prezivljavanju odrasle osobe, koje najcesce nemaju ni simptome. problem je u tome sto se fetusu zarazi i umre. tako da da, potrebno je posebno reci u trudnoci da ne jedes te stvari, koje su inace normalna hrana za zdrave odrasle ljude.

Edited by rajka
Link to comment

Da li je moguce da u bolnicama u srbiji nisu u stanju / nemaju opremu da dijagnostikuju listeriju kod novorodjencadi?

 

nemam nikakve informacije o srbiji, ali listerija je veoma retka bolest, dovoljno retka da mi nije cudno da jedna siromasna zemlja nema uhodanu dijagnostiku. 

Link to comment

kod mene nedavno u gostima bila trudnica koja živi u italiji

 

nije joj palo na pamet da jede recimo salatu, za nju sam blanširala povrće

tek o nepasterizovanom siru da ne pričam

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...