Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pa to je upravo za ovu temu ( mada se i ovo sto sam opisao desilo u bas malom DZu )

@steins pa zar nije ocigledno da je dpktor lose procrnio situaciju. Naravno da je familija zeznula sto je cekala i davala meleme, ali su na kraju otisli kod dr.

 

kad je alergija u pitanju nema procene situacije - ili ima ili nema reakcije. Ako ima reakcije daje se parenteralna terapija, ako nema daju se per os anti-alergijski lekovi ili se ne daje ništa.

Ovde je bila u pitanju odložena reakcija koja je prilično retka, a još redje tako burna da dovede do smrtnog ishoda. 

Dalje, ne verujem da im lekar nije dao savet - ako dodje do pogoršanja hitno dodjite natrag ili pravac bolnica - ovo je seoski Dom Zdravlja - on sve i da hoće nema gde da ga hospitalizuje, drugo i da im je ponudio - šanse da bi prihvatili su vrlo male,  

 

I sama familija kaže da je detetu bilo bolje posle posete lekaru. E sad, šta tačno znači "nakratko" to bog otac ne zna. Opet, ako je nakratko - pitanje je što ga nisu odmah vratili natrag? 

 

Na kraju, teoretski je moguće i da je sam lek izazvao alergijsku reakciju. To se ne može predvideti. 

 

Ponavljam, lekar nije napravio grešku, sudeći prema ovome što znamo iz štampe. ž

 

Ovde je jedini problem što se nikad niko neće oglasiti da javno kaže da lekar nije napravio grešku - a to je posledica straha i atmosfere linča ka zdravstvenom osoblju koja je ovde stvar opšte (ne)kulture. 

Edited by steins
Link to comment

meni i dalje nije jasno kako je moguce da neko umre u nerazjasnjenim okolnostima i da ne bude uradjena obdukcija po sluzbenoj duznosti. kako je to moguce, ma kakva da je drzava?

Link to comment

meni i dalje nije jasno kako je moguce da neko umre u nerazjasnjenim okolnostima i da ne bude uradjena obdukcija po sluzbenoj duznosti. kako je to moguce, ma kakva da je drzava?

 

lepota atmosfere™ - ako familija prekuka dovoljno jako, sve se može  :fantom:

 

da ti ne pričam slučaj gde je familija pretila da će dići Kliniku u vazduh zbog slične situacije. 

Link to comment

meni i dalje nije jasno kako je moguce da neko umre u nerazjasnjenim okolnostima i da ne bude uradjena obdukcija po sluzbenoj duznosti. kako je to moguce, ma kakva da je drzava?

Ni meni...pre deset godina kada mi je ujak umro na autobuskoj stanici, bio težak srčani bolesnik dva puta infarkt preživeo valjda. Ovaj put bilo kobno, i familija potpuno mirna , sve im jasno. Molili da se ne radi obdukcija, nema potrebe sve će da potpišu. Ma kakvi nije dolazilo u obzir , umro čovek na javnom mestu , među ljudima mora da se radi...
Link to comment

Ako se ne varam, te injekcije se daju ako dodje do reakcije.

Inace, u manjim Domovima zdravlja nemaju dovoljno tih injekcija i seruma, pa se ne daju tako lako.

pa doslo je do reakcije, na nesto, ako si citao tekst. i pored reakcije dete je dobilo sirup koji se prepisuje kod alergije na sunce. i oterano kuci.

to je trajalo.

ali kapiram da je problem sto ljudi ovde ocekuju svajcarsko zdravstvo a zele da plate ono iz burundija. zato valjda neko bezveze popizdi sto sasvim opravdano u nebitnim manjim domovima zdravlja nema tih injekcija i seruma, pa neki takav bajni strucnjak ko stejns treba da proceni kome da ih da a onda mora da opravdano neshvacen ide okolo i prica kako ovi debili kukaju kad im umre dete.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Nisam se dobro izrazio "Mali DZ"="DZ daleko od Beograda".

 

U kom smislu je doktor lose procenio situaciju? Kad je dete bilo na pregledu nije bilo reakcije, ni potrebe da se nesto vise preduzima. U takvim situacijama se pacijent salje kuci uz savet da se prati stanje, pa ukoliko bude neke reakcije da se odmah javi lekaru. Ta reakcija se ne desava u sekundi, vec postepeno, tako da ima vremena da se reaguje.

 

na ovo prvo sam i ja mislio, bio je DZ u Kosjeriću. Doktorka me pregledala, videla da je počela neka reakcija (crvenilo) i dala mi injekciju. Rekla da sačekam tu 15-20 minuta i 'ajd zdravo. Sve super.

 

A što se tiče drugog, dete su odveli u DZ zbog natečene ruke.

 

U četvrtak ujutro me je probudio plačući od bolova i sa visokom temperaturom. Cela ruka mu je bila natečena! Odmah smo ga odvezli u Dom zdravlja u Arilju

 

A tek ako nije bilo injekcija u DZ-u, onda bi trebalo doktor to da kaže i da se traži odgovornosti ministra (da da, to zvuči jako smešno :( ). Doktori su baš jebena strana, em se očekuje vrhunska nega, a sa druge strane ni osnovnih stvari nemaju pri ruci.

Link to comment

aman, i ako nije bilo injekcije u DZ doktor je morao da je, ili jednim telefonskim pozivom naruci, ili da dete posalje u prvi sledeci dom zdravlja gde ta injekcija postoji.

jesmo srbija, ali antihistaminici ipak jos nisu takva egzotika.

ali verovatno covek kapira da nije placen za telefoniranje.

 

 

svakako je lakse sada se smejati neukim seljacima koji su, zamisli, stavili melem.

za razliku od kolege koji je dete oterao kuci, uz sirup presing.

Link to comment

svakako je lakse sada se smejati neukim seljacima koji su, zamisli, stavili melem.

za razliku od kolege koji je dete oterao kuci, uz sirup presing.

 

a to je tek poseban nivo jadnosti. sprdati se sa ljudima koji su izgubili dete, smejati im se kao "vidi budale šta rade" (a pri tome stvarno nisu ništa specijalno loše uradili, stavili melem i kada su videli da ne deluje, odveli dete kod doktora).

Link to comment

pa doslo je do reakcije, na nesto, ako si citao tekst. i pored reakcije dete je dobilo sirup koji se prepisuje kod alergije na sunce. i oterano kuci.

to je trajalo.

ali kapiram da je problem sto ljudi ovde ocekuju svajcarsko zdravstvo a zele da plate ono iz burundija. zato valjda neko bezveze popizdi sto sasvim opravdano u nebitnim manjim domovima zdravlja nema tih injekcija i seruma, pa neki takav bajni strucnjak ko stejns treba da proceni kome da ih da a onda mora da opravdano neshvacen ide okolo i prica kako ovi debili kukaju kad im umre dete.

 

:isuse:  i  opet te pitam što se trtiš da ti dupe viri? 

 

niko se ne sprda sa familijom - problem je što je krivac™ odmah nadjen u lekaru. Pošto  vis major u Srbiji ne postoji i niko ne sme da umre. Pošto jelte medicinske ustanove imaju ekskluzivu sa svetim petrom glede večnog života, mora da je neko kriv™. Nekoć su to bile urokljive oči i vračare, a danas naravno - lekar :frust:

 

Sada bi trebalo da dodje eksterni nadzor, pa etička komisija LKS, pa onda i policija - pa ako se utvrdi da lekar nije kriv da ovaj potegne kontra tužbu i prema familiji™ a najpre prema novinama koje objavljuju ovakve tekstove. 

Link to comment

čak i ako se utvrdi da doktor nije kriv, niko neće verovatno jer su se to oni™ udružili da sakriju istinu. još malo municije za kojekakve maje volk.

 

ima li uopšte materijala da se tuže novine, oni samo prenose™ ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Presing je antihistaminik.

ajde, genije? mozda da probas za promenu da citas sa razumevanjem?

hocemo li da nabrajamo kategorije i generacije antihistaminika? ja sam za, ali bez gugla, ako moze.

 

 

a to je tek poseban nivo jadnosti. sprdati se sa ljudima koji su izgubili dete, smejati im se kao "vidi budale šta rade" (a pri tome stvarno nisu ništa specijalno loše uradili, stavili melem i kada su videli da ne deluje, odveli dete kod doktora).

dabome, a mmw, sledeci korak je paranoicno optuziti nekog ko se sa njim ne slaze da je to zato sto se ostrvio na citavu jednu profesiju.

klasican mali covek, no svestan svoje vrednosti i svojih kompleksa.

 

jebote, majstor je oterao dete sa nateklom rukom i temperaturom kuci, uz sirup presing.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ajd da pitam ovde:

Keva je izgubila zdravstvenu knjizicu.

Sta mi sve treba od papira i mogu li ja da izvadim novu umesto nje ili mora ona da cekica u redu?

Link to comment

najbolje nazovi u vojvode vuka. oni ce ti znati reci, ili svrati, imas na zidu sve, mislim da mozes ti umesto nje.

Sto tamo?Mislio sam da su oni po opstinama razdeljeni?

Ajde i sto kazes svraticu kod mene na NBG tamo gde se prijavljuju i za firme , verovatno pise...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...