Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

britanske NICE preporuke traže da svako koga ujede pčela/osa bude hospitalizovan radi posmatranja zbog tzv. rebound efekta, a ovde se verovatno to desilo, odnosno odložena reakcija imunskog sistema, ako pacijent neće, mora da potpiše dokument da odbija. Fenomen je dosta redak, ali kad se desi...

Link to comment

Jbt. Moju cerku je ujela osa pre 6 dana u Grčkoj. Jel nema šanse za taj efekat više?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ја сам све време био у фазону, ништа то није. Мала се чешала па јој је неколико дана оток ишао горе доле... Мислио сам да су пчеле проблем а не осе...

Link to comment

Nije se zezati, bile u pitanju pcele ili ose, imao svojevremeno reakciju na ubod - pojavila se iz cista mira posle ko zna koliko ujeda koji su prosli a da ih, kao klinac narocito, nisam ni konstatovao i reakcije isle do padanja u nesvest i maltene reanimacije, da bi onako kako se pojavila, tako pre par godina nestala ili se barem nadam da jeste, buduci da su me ovog leta par puta bocnule, a da propratnih pojava osim straha nije bilo.

Gadno iskustvo, za mene gore od ujeda zmije, obicne domace, mislim na poskoka, kod najgoreg ujeda ose koji mi se dogodio imao sam srece da sam bio u blizini dobro opremljene ambulante i da sam imao vremena da drugaru koji je bio sa mnom kazem da se ne zezam ako pocnem da padam i da me kako zna nosi doktorima.

Probudio se na onoj lezaljki u ambulanti sa nekim iglama u sebi, bilo bas zajebano.

Link to comment

Mene su za zivota naujedale i pcele i ose i krpelji. Na to sam navikao da gledam kao na ogrebotinu ili kada se ozaris koprivom.

Na sta sve moras da pazis kada postanes roditelj!

Link to comment

A sto mu nisu dali inekciju ? Mene pre par dana ujele 3 ose, doktorka mi dala injekciju i sve super.

Ako se ne varam, te injekcije se daju ako dodje do reakcije.

Inace, u manjim Domovima zdravlja nemaju dovoljno tih injekcija i seruma, pa se ne daju tako lako.

Link to comment

Pa to je upravo za ovu temu ( mada se i ovo sto sam opisao desilo u bas malom DZu )

@steins pa zar nije ocigledno da je dpktor lose procrnio situaciju. Naravno da je familija zeznula sto je cekala i davala meleme, ali su na kraju otisli kod dr.

Link to comment

Pa to je upravo za ovu temu ( mada se i ovo sto sam opisao desilo u bas malom DZu )

@steins pa zar nije ocigledno da je dpktor lose procrnio situaciju. Naravno da je familija zeznula sto je cekala i davala meleme, ali su na kraju otisli kod dr.

Nisam se dobro izrazio "Mali DZ"="DZ daleko od Beograda".

 

U kom smislu je doktor lose procenio situaciju? Kad je dete bilo na pregledu nije bilo reakcije, ni potrebe da se nesto vise preduzima. U takvim situacijama se pacijent salje kuci uz savet da se prati stanje, pa ukoliko bude neke reakcije da se odmah javi lekaru. Ta reakcija se ne desava u sekundi, vec postepeno, tako da ima vremena da se reaguje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...