Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

prekjuce moja majka otisla na vma da da krv i na pregled kod endokrinologa. rano ujutro, kako se vec daje krv, kad i doktori i sestre dolaze na posao... i ladno joj rekli da ne moze u lift, da ide na stepenice - "to je za lift za osoblje". zeni od preko 80 koja se otezano krece, a na preglede je i krenula jer ima problema sa gubitkom ravnoteze. i padne na pokretnim stepenicama, skotrlja se do dole. cetiri kopce ima na glavi, sva je u modricama. na srecu nije nista slomila.

Link to comment

Ajaooo. Kakve su nam novine to nema smisla, ali "turio bih u novine"...

Ja sam se suzio bio oko keve zbog jedne šalteruše u banci. Sreća njena pa sam bio van BG, inače da sam je dovatio...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

depresija jbt, sistem te ubija polako i sigurno, kad pokažeš trunku humanosti bivaš rastrgan od hijena organizovano i sistemski, ne dao ti đavo da se istakneš u radu ili da probaš nešto efikasnije da odradiš. Rešenje je da batališ medicinu, ili da zaplivaš u reci govana, nisu samo plate te koje teraju zdravstvene radnike da idu odavde

Link to comment

depresija jbt, sistem te ubija polako i sigurno, kad pokažeš trunku humanosti bivaš rastrgan od hijena organizovano i sistemski, ne dao ti đavo da se istakneš u radu ili da probaš nešto efikasnije da odradiš.

Iskreno bih voleo da svako sa ovakvim stavom batali svoj posao. Bilo da je to medicina ili stagod.

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

Dragoslava Mihajlovića iz Kruševca brutalno je pretukao medicinski tehničar Bratislav Đorović dok je ležao na psihijatriji opšte bolnice u Kruševcu.

 

Do incidenta je došlo pre pet dana, u popodnevnim satima.

 

- Moj otac leži na psihijatriji od ponedeljka, u teškom i kritičnom stanju, gotovo nepokretan na poluintenzivnoj nezi, i mogućnost govora mu je vrlo slaba. U takvom stanju, u četvrtak po podne, njega mučki prebija medicinski tehničar, pesnicama u levu stranu glave i više puta po grudima - objašnjava Dragana Stepanović, ćerka nesrećnog pacijenta.

....

Najoštrije osuđujemo to što se desilo, ali Mihajlović nije baš pretučen. Jedan naš lekar je primetio da postoji povreda lica, ali je pacijent odbio da nam kaže šta se desilo. Odmah smo ga poslali kod maksilofacijalnog hirurga, koji je utvrdio da ima povredu glave, ali da nije ozbiljna - kaže dr Jotić.

 

 

Ona napominje da se Mihajlović u Kruševcu leči od delirijuma, odnosno da pati od izmenjene svesti.

 

- Drugi tehničar nam je rekao da sumnja da se desio neki incident, jer je pacijent tog dana bio uznemiren i pokazivao je otpor. Osim toga, i pacijent koji je u sobi sa Mihajlovićem rekao nam je da se Đorović ponašao malo nasilno. Mi to osuđujemo i pokrenuli smo disciplinski postupak protiv tehničara - kaže Jotićeva.

 

malo nasilno

nije baš pretučen

povrede nisu ozbiljne

ali mi to ipak sve osuđujemo

Link to comment

malo nasilno

nije baš pretučen

povrede nisu ozbiljne

ali mi to ipak sve osuđujemo

 

zaboravio si jedan bold

 

 

Dragoslava Mihajlovića iz Kruševca brutalno je pretukao medicinski tehničar Bratislav Đorović dok je ležao na psihijatriji opšte bolnice u Kruševcu.

 

Do incidenta je došlo pre pet dana, u popodnevnim satima.

 

- Moj otac leži na psihijatriji od ponedeljka, u teškom i kritičnom stanju, gotovo nepokretan na poluintenzivnoj nezi, i mogućnost govora mu je vrlo slaba. U takvom stanju, u četvrtak po podne, njega mučki prebija medicinski tehničar, pesnicama u levu stranu glave i više puta po grudima - objašnjava Dragana Stepanović, ćerka nesrećnog pacijenta.

....

Najoštrije osuđujemo to što se desilo, ali Mihajlović nije baš pretučen. Jedan naš lekar je primetio da postoji povreda lica, ali je pacijent odbio da nam kaže šta se desilo. Odmah smo ga poslali kod maksilofacijalnog hirurga, koji je utvrdio da ima povredu glave, ali da nije ozbiljna - kaže dr Jotić.

 

 

Ona napominje da se Mihajlović u Kruševcu leči od delirijuma, odnosno da pati od izmenjene svesti.

 

- Drugi tehničar nam je rekao da sumnja da se desio neki incident, jer je pacijent tog dana bio uznemiren i pokazivao je otpor. Osim toga, i pacijent koji je u sobi sa Mihajlovićem rekao nam je da se Đorović ponašao malo nasilno. Mi to osuđujemo i pokrenuli smo disciplinski postupak protiv tehničara - kaže Jotićeva.

 

 

nije da je nešto bitno (bitnije je da se kenja) al samo da napomenem. 

 

:fantom:

Link to comment

Narode, da li je neko nekada pokusavao da kontaktira tzv. zdravstvenu inspekciju radi primedbe na rad zdravstvenih ustanova ciji je broj na sajtu ministarstva i da li su ovi uopste odreagovali?  

Link to comment

Sinoć bio na VMA u pratnji pacijenta. Sreda, dan kad je VMA dežurna. Sušu ti jebem, al' su nadmeni i bahati, od jebenog vojnog pandura koji se pacijentima bukvalno obraća sa "ja sam vojni policajac" (neka razbacana magarčina u uniformi sa prezimenom Babić ispisanim na grudima) do doktora sa pitanjem "zbog ovog si došla?" Na uputu inače stoji da pacijenta mora da pregleda hirurg hitno! Ne dao vam bog da morate tamo pomoć da tražite. Kapiram da bi je na kraju i dobili, ne kažem da im je lako, ali zašto, zašto su konstantno svi nadrkani na ljude koji ih za pomoć mole?

Link to comment

Ah, srpski vojni zdravstveni sistem...bolje da ne počinjem. Skroz su u tom nekom vojna disciplina tripu, a otprilike svaki 10. pacijent je zaista vojnik, ostali su ili vojni penzioneri (koji nisu sva bivša vojna lica, već i njihova familija) ili civili koji su poslati na VMA iz ovog ili onog razloga...mislim, nije da nema OK ljudi, ali stepen nadrkanosti jeste visok. Doduše, delimično ih razumem, da ja moram ceo dan da imam posla s vojnim penzionerima, i ja bih poludeo i sve terao u tri p.m.

 

No ipak mislim da je nivo usluge i nege koji dobiješ bolji nego u civilnim bolnicama.

Link to comment

Prema ranijim iskustvima, a imam ih samo iz hitne službe VMA, Gradska bolnica im beži jedno deceniju-dve. Bar kad je odnos prema pacijentu u pitanju. Za kvalitet usluge nisam kvalifikovan da procenim.

Link to comment

Danijel Čakarević Dasa (13) iz sela Mirosaljci kdo Arilja preminuo je prekjuče nakon što ga je ubola osa, a familija tvrdi da bi mališan bio živ, da mu doktor u Domu zdravlja u Arilju nije dao pogrešan lek.

- Cela porodica je u šoku, ovo je neverovatna tragedija za sve nas, ne znam kako dalje da živimo! Dasa je bio divno dete, pametan, živahan, sportista...Ceo život je bio pred mojim unukom, zar da umre od uboda običnog insekta - skrhan bolom priča deda nesrećno nastradalog dečaka, Milenko Čakarević.

Danijela je osa ujela u ruku u sredu dok se napolju igrao sa drugarima, ali tog dana nije imao nikakvih tegoba.

 

- Nije ga ništa bolelo, ali smo na mesto uboda stavili melem i poslali ga na spavanje. U četvrtak ujutro me je probudio plačući od bolova i sa visokom temperaturom. Cela ruka mu je bila natečena! Odmah smo ga odvezli u Dom zdravlja u Arilju - priseća se deda.

 

Prema njegovim rečima, gledao ga je pedijatar Božidar Petrović koji mu je prepisao sirup ,,presing", koji inače pripada grupi lekova protiv alergije.

 

- Danijel je u toku dana bio živahan, pomagao nam je po kući, igrao se sa drugarima i šutirao loptu. Bol i temperatura su se nakratko povukli. Uveče je ponovo popio propisanu dozu sirupa, a posle sat vremena samo je poplaveo i pao na krevet - jecajući priča Milenko.

 

Danijela su odmah odvezli u Dom zdravlja, odakle je prebačen u bolnicu u Užicu, gde je preminuo iste večeri. Ivan, blizak rođak porodice pokojnog dečaka, ističe da su sigurni da je u pitanju lekarska greška.

 

- Kako je doktor mogao da mu da samo sirup i pusti ga kući! Dete je bilo apsolutno zdravo i nikada nije bio alergičan ni na šta. Roditelji su u šoku i ne mogu sada da razmišljaju o tome, ali ostatak porodice je siguran da je u pitanju nemar lekara. Obdukcija nije rađena, a uzrok smrti se ne zna - naglašava Ivan.

 

Doktor Božidar Petrović koji je pregledao preminulog dečaka i prepisao mu sirup, nije želeo da priča.

 

- Odgovor o uzroku smrti ovog pacijenta mogu dati odgovarajući stručnjaci iz medicinske struke - rekao je Petrović, koji je donedavno bio na poziciji direktora Doma zdravlja u Arilju.

 

 

evo još jedne ekspertize™  :frust:
 
i naravno komentari. 
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...