Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Zašto lekar ne bi smeo sebi da dopusti da bude ciničan?

Zbog toga što cinizam prema pacijentu ili rodbini pacijenta može da povredi, imajući u vidu specifične okolnosti zbog kojih dolazi do susreta. 

 

Naši lekari po pravilu nedostaje taktičnosti i veština komunikacije. 

Link to comment

stajns ovdje nije ljekar nego forumas koji se zajebava sa vrlo ozbiljnim i tragicnim zivotnim iskustvima drugih forumasa a to je neuljudno i destruktivno.

Link to comment

situacija u kojoj neko brani nekoga na takav način da branjenik izgleda još krivlji nego pre odbrane. nekoliko puta je to ponovoljeno na Jevtićevom topiku.

u suštini, potpuno je neprimereno i izvini :(

 

 

OK, sorry.

Link to comment

zato sto se radi o njihovim greskama koje ljude kostaju zivota?

oces i tebe da saljem u picku materinu?

Možeš ako hoćeš, ali pročitaj prvo što sam napisao

 

Zbog toga što cinizam prema pacijentu ili rodbini pacijenta može da povredi, imajući u vidu specifične okolnosti zbog kojih dolazi do susreta. 

 

Naši lekari po pravilu nedostaje taktičnosti i veština komunikacije. 

Lekar nema pravo da bude ciničan prema pacijentima, ali ne vidim zašto ne bi mogao da ima ciničan stav prema životu, dokle god to ne ugrožava njegove pacijnte.

Link to comment

zato, nakazo jedna nakazna, sto je operisan cim su dobili pare.

napisao sam vec, pucanje tankog creva posle zajeba kod operacije debelog.

 

inace, ovo je svakako poslednji put da ti se obracam, molim te pa mi uzvrati istom merom.

 

U pravu si. Nemam medicinsku dokumentaciju pred sobom pa je nemoguće da bilo šta decidno kažem.

Link to comment

 

Lekar nema pravo da bude ciničan prema pacijentima, ali ne vidim zašto ne bi mogao da ima ciničan stav prema životu, dokle god to ne ugrožava njegove pacijnte.

I mir u svetu. 

 

Ti sada pričaš nešto načelno, a ja se osvrćem na konkretan, vrlo netaktičan nastup forumaša (koji u raspravi crpi autoritet iz činjenice da je lekar) prema sinu pacijenta koji je preminuo.

Link to comment

Zašto lekar ne bi smeo sebi da dopusti da bude ciničan?

 

moze ako je crtani lik kao sto je House. u realnom zivotu nema mesta takvom javnom i potpuno samosvesnom cinizmu kada je u pitanju komunikacija o ovim stvarima.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ono sto ipak najvise bode oci je olako generalizovanje da svi lekari, ili makar vecina, uzimaju novac i druge poklone od pacijenata. To jednostavno nije tacno.

Evo toni kaze da niko to ne misli, ali ja ipak moram da se upisem tu. Mislim da vecina lekara uzima neki oblik mita. To je toliko rasprostranjeno da se u 90% slucajeva ni ne smatra mitom. Takva situacija jednostavno ne moze nastati ako vecina ne ucestvuje. Nema sanse da 5-10% lekara uzme poklon i da se to smatra normalnim u celom drustvu, mora preko 50% i to znacajno.

 

@steins: ti si otelotvorenje svega pogresnog i samo tvoje postojanje kao takvog smatram uzasnim dogadjajem pa necu moci da ti odgovorim ni na jedno pitanje.

Link to comment

Neka ostane zapamćeno da je lekar ovde prisutni na pitanje 

 

A što lekar ne odjebe pacijenta koji mu nudi prasiće, iće i piće? 

 

Odgovorio: 

 

A što bi ih odjebao? Pa i oni su ljudi, vole da jedu, piju, sede u kafani. Ja lično to ne radim - to mi daje izvesnu moć (uz odredjenu stručnost i manjak sujete) da mogu sa pacijentima da imam objektivniji odnos. Ali razumem ljude koji to rade. Jel ti odbijaš kad te poslovni partner pozove na večeru? 

 

 

 

Ako su nam ovakvi lekari koji ne primaju mito, onnda vam je jasno u kakvom smo kurcu. 

Link to comment

simbolican poklon nije mito. bilo da je  redu da se on daje tj uzima uzima ili ne. 

 

edit, odgovaram prokletom

 

inace ja niti dajem simbolicne poklone ljekarima niti baksis konobarima.

Edited by morgana
Link to comment

Nema sanse da 5-10% lekara uzme poklon i da se to smatra normalnim u celom drustvu, mora preko 50% i to znacajno.

Kakva su tvoja iskustva sa tim? Koliko puta si isao kod lekara, a koliko puta su ti trazili mito?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...